LG V30 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tazz1 24. 3. 2019 08:19

Má V30 Galileo? Někde jsem četl, že ano, pak zase někde psali, že ne, že ho nemá ani G7. Tak jak to je?
A pokud ho má, je znát nějaký praktický rozdíl oproti telefonům bez něj?
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 3. 2019 15:58

Může mi někdo vysvětlit, jak moje V30, která je chráněna otiskem prstu nebo nakreslením obrazce "Z", mi v kapse:

1. Otevře aplikaci Záchranka a cca třívteřinovým stisknutím tlačítka odešle záchrance GPS souřadnice s nouzovým voláním o pomoc.
2. Otevře WhatsApp a provede videohovor k člověku, který ani není poslední volající (ani videohovory nikdy nepoužívám), prostě ho nějak z contact listu vylosoval...

Jako stává se to jenom občas, ale docela mě to irituje. Čekal bych, že když mám odemykání otiskem prstu, tak zamčený telefon nebude provádět akce bez mého vědomí. Když to zkouším nasimulovat a provádím s ním vše možné, tak se nestane nic. Ale když ho mám v kapse a nevšímám si ho, tak se občas divím.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Knee 24. 3. 2019 16:38

Tazz: Galileo má.
Mr.Scully: Nemáš aktivní ve smart lock, detekce nošení na těle?
Knee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 3. 2019 16:57

Nene, nemám, teď jsem se díval a je to vypnuté, ani jsem to nikdy nevyužil.

Ten mobil je skutečně vypnutý, i ho před umístěním do kapsy vypínám. Ještě jsem zkoušel, jestli se třeba sám vzápětí nezapne, když prst na čtečce ponechám déle, ale ne, skutečně je vypnutý a nejde nijak náhodně aktivovat. Nechápu to prostě. Chyba mi nejde nasimulovat. Nicméně aplikaci Záchranka jsem musel odinstalovat (jedna trapná situace mi stačila) a sousedce už jsem se taky omluvil, že jí o víkendu volám. Třetí situace už snad nenastane, budu přecházet asi na jiný mobil. Ale je to fakt zajímavé, jak k tomu mohlo dojít.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazz1 27. 3. 2019 08:37

Můžete please někdo hodit odkaz na nějaký port gcam, který používáte na focení? Konkrétně, ne odkaz na xdev. Díky
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 3. 2019 10:00

Normálně tu standardní verzi tuším 4.2 od cstark27, ke stažení myslím tady
https://drive.google.com/open?id=1IJZXY ... 44AZyaWpn7

Je třeba vypnout ten HDR+ (prostě ten extrémní mód), protože jinak fotka trvá klidně pět sekund a někdy se i zasekne a spadne. Ale ve standardním režimu to funguje dobře a především přední/selfie kamera se zlepšila úplně násobně.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazz1 28. 3. 2019 09:52

Super díky. Do víkendu pořídím V30 (alza zase o fous zlevnila) a zkusím i toto. Ten náročnější ze dvou HDR režimů mi to samé dělal už na G6, že se sekal nebo i celá apka spadla.
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 3. 2019 10:00

Ono hlavně i ta nativní LG fotoaplikace je tragická - nejen kvalitou, ale i pomalostí ostření. Přitom hardwarově je ten foťák dobrý, proto jsem si LG předloni koupil. Ta Google aplikace oba problémy odstraní. Není úplně nejspolehlivější, některé starší verze mi padaly, ale teď už se to vyladilo a je to fakt super.

Já už koukám na lepší mobily, ale jinak V30 má ideální poměr výkonu a ceny. Jen škoda, že s dostupností a cenami nových mobilů LG je to v ČR špatné. Dostává na zadek od jiných značek, přitom kvalitou jsou to výborné telefony.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazz1 30. 3. 2019 12:00

Jj, super phone. Jen mě trochu štve nemožnost aplikace skla. Jsem za ta léta zvyklý mít sklo na displeji (když nic, tak aspoň pro ten pocit) a když jsem dal tady, tak šílenost. Absolutně to narušovalo kraje displeje a třeba u filmu to bylo až rušivé. Takže sklo šlo dolů a uvidíme. Jinak se mi nezdá, že by stock kamera fotila nějak špatně. Ale budu porovnávat.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod hoblina 30. 3. 2019 21:26

Od začátku používám sklo. Sice jde znát na omak na okrajích že tam je , ale spokojenost.
hoblina
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 31. 3. 2019 09:11

A máš ho přes celý displej ?
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod hoblina 31. 3. 2019 12:27

Je výřez nahoře pro kameru a sluchátko. Okraje jsou zahnuté
hoblina
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 1. 4. 2019 11:41

Aha, tak přímo zahnuté temperované sklo jsem ještě neviděl. To se musím mrknout.
Ještě dotaz, dá se někde změnit barva vestavěné SW klávesnice? Jsem s ní spokojen, ale hje taková nevýrazná. Na G6 byla krásně tmavší a tady taková "vyblitá". Díky
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 1. 4. 2019 18:18

https://www.youtube.com/watch?v=-XFIuiQ8VEk

Je to tohle ? A kde se dá sehnat ?
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 4. 4. 2019 12:27

Nezkoušel jste někdo temperované sklo s tím UV lepidlem? Vypadá to zajímavě
Tazz1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků