LG V30 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Eddward 2. 11. 2018 16:18

tubik12 píše:Dneska mi prisla V30 a docela zklamani - je normalni, ze je displej tak zrnity? Pripada mi, jak kdybych se dival na papir, barevne plochy nejsou jednolite, a dost je ta zrnitost videt treba i kdyz sleduju, jak se neco hybe po obrazovce. Displej mam tak na 70% jasu, jinak podsviceni je rovnomerne, displej nikde neprosvita, sice pri pohledu z boku jde do modra, ale to me netrapi.

Jak jste na tom vy? Napadlo me zajit to porvnat nekde do obchodu, jestli nemam spatny kus, ale zatim jsem nenasel, kde by v Brne meli V30 vystavenou...

gratulujem, si jeden z tych, ktori vidia zrnitost displeja na V30... viem o com hovoris, je to akoby bol pod sklom trvaly jemne zrnity film, alebo akoby tam bola folia - je to najviac viditelne napriklad na bielom pozadi ked sa hybe obraz, typicky pri skrolovani nastaveni telefonu a s nizkym jasom, blizko 100% jasu je to prakticky nepozorovatelne, preto to mozno vela ludi ani neregistruje...
bohuzial je to vlastnost LG POLED odkedy LG vyraba OLED panely do telefonov a to sa datuje az k prvemu LG G Flex z roku 2013...
LG POLED ma vsak viacero problemov... jednoducho nie je to Samsung AMOLED
niektore nedokonalosti, su ale chyby displeja a ak vyslovene vadia treba to riesit, hlavne nerovnomerne podvietenie pri nizkom jase a rozne "vzory" na displeji....

tu sa da pozriet LG G6 LCD a LG V30 POLED
https://cdn.arstechnica.net/wp-content/ ... 7/11/4.jpg
fotografia pravdepodobne trochu zvelicuje problemy... ale za idealnych podmienok vyzera LG V30 displej podobne ako ten nalavo, co je LG G6... vidno tam sice jemne zrno, ale inak ziadne vzory a nerovnomerne podsvietenie (na G6 tam vidno screen bleeding ale to neberiem do uvahy)...
Ten displej napravo co je LG V30 ma typicke problemy LG POLED...
ono AMOLED/POLED je vzdy tak trochu loteria, dostat 100% perfektny displej je skor rarita ako bezna prax
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod tubik12 2. 11. 2018 19:30

panrt: Bohuzel se to neda vyfotit, v sumu a kompresi se to ztrati. K tomu Max-shopu - ja mel za to, ze je to tady na foru asi jediny doporucovany obchod se sedivkami...

Eddward: Diky za zkusenoti, trochu me zarazi, ze pokud je to teda u POLED normalni jev, tak si na to zas az tak moc lidi nestezuje. A hlavne ja to pozadi trochu vnimam i pri tom 100% jasu. Kazdopadne na tohle si asi nezvyknu a budu teda muset telefon vratit, i kdyz se mi jinak dost libi...
tubik12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eddward 2. 11. 2018 22:23

Tak ak by si mal moznost vratit a skusit iny kus mozes.
Vsetko co ti ale mozem povedat je ze zrnitost obrazu tam bude, maximalne bude menej viditelna. Uplne sa jej nezbavis a ak si na to citlivy tak chod do telefonu s LCD alebo Samsung AMOLED.
Ak to vidis vyrazne aj pri 100% jase, s primeranou vzdialenostou telefonu od oka, tak to nebude uplne OK. Malo by sa to stratit.

Nestazuje sa moc ludi, pretoze to nie je pre nich ziadny problem resp. nevedia co treba hladat. Pri normalnom kazdodennom pouzivani telefonu z primeranej dialky a jasom to velka väcsina ludi ani nezachyti. Vsimnu si to zrejme viac technickejsie typy ludi s dobrym okom.

Neviem ako je na tom V40, musel by som to vidiet z blizka, ale neverim ze to LG opravilo ked to tam je uz 5 rokov.Samsungy som videl z blizka niekolko, ich AMOLED je z blizka uplne "hladky" podobne ako LCD.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 4. 11. 2018 19:30

Teda, měl jsem v Alze V30 v ruce a nového jsem si nevšiml. Skočím mrknout cíleně. Jinak mám nejraději příspěvky, které mě upozorní na problémy, které jsem dosud neviděl :-D
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 17. 11. 2018 15:20

Tak jsem na ten displej koukal a nepřišel mi nějak zrnitý.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 19. 11. 2018 09:18

Asi před rokem jsem kupoval V30. Zhruba po třičtvrtě roce používání se mi začala dost brutálně vybíjet baterka, tak jsem udělal factory reset, reinstalaci všech aplikací a telefon byl jako nový. Bohužel po dvou měsících je zničehonic (prakticky ze dne na den) situace stejná. Za minulou noc, kdy telefon jen ležel na stolku, se vybil o 25%. Ve využití baterie zdaleka nejvíc zabírá "systém Android". Žádné aplikace jsem v poslední době neinstaloval. Nechci dělat factory reset každý měsíc, takže má někdo nějakou ideu, co se dá v systému udělat, aby se to vrátilo do normálu? Reboot nepomohl, Smart Doctor taky ne.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Paja-indian 27. 11. 2018 07:55

Máte někdo tip na aplikaci, která umí Bokeh efekt a dobře funguje na V30?
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod Michana vajicka 69 27. 11. 2018 09:48

Bokeh umí V30 ve svém fotoaparátu.

Tento režim se jmenuje PORTRÉT. ;)
Nabízím soukromé kurzy, tréninkové školení, instruktážní videa a odborné semináře na téma: "69". Zájemkyně se mohou hlásit do PM. Fotografie (může být i obličeje, ale netrvám na tom) výhodou. Služba je platná pro region ČR a SK. Cena: dohodou.
Michana vajicka 69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja-indian 27. 11. 2018 14:40

Aha. Díky. Zatím ji mám jen objednanou a při čtení recenzí mi došlo, že ten režim Bokeh nikdo nezmiňoval...
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 27. 11. 2018 15:09

Ona to bude stejně jen parodie na bokeh,jako u každého telefonu.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paja-indian 27. 11. 2018 16:55

O to mi nejde. Je to pro pubošku - o kvalitu nejde, jen o fci. ;-)
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod aaaales 28. 11. 2018 16:26

Já na V30 žádný režimu " Portrét" nemám. Kde ho najdu?
Přílohy
Screenshot_2018-11-28-22-18-45-1.png
aaaales
Junior

Odeslat příspěvekod tubik12 7. 12. 2018 13:09

Eddward píše:Tak ak by si mal moznost vratit a skusit iny kus mozes.
Vsetko co ti ale mozem povedat je ze zrnitost obrazu tam bude, maximalne bude menej viditelna. Uplne sa jej nezbavis a ak si na to citlivy tak chod do telefonu s LCD alebo Samsung AMOLED.
Ak to vidis vyrazne aj pri 100% jase, s primeranou vzdialenostou telefonu od oka, tak to nebude uplne OK. Malo by sa to stratit.

Nestazuje sa moc ludi, pretoze to nie je pre nich ziadny problem resp. nevedia co treba hladat. Pri normalnom kazdodennom pouzivani telefonu z primeranej dialky a jasom to velka väcsina ludi ani nezachyti. Vsimnu si to zrejme viac technickejsie typy ludi s dobrym okom.

Neviem ako je na tom V40, musel by som to vidiet z blizka, ale neverim ze to LG opravilo ked to tam je uz 5 rokov.Samsungy som videl z blizka niekolko, ich AMOLED je z blizka uplne "hladky" podobne ako LCD.


Tak telefon jsem nakonec vratil a po mesici jsem objednal dalsi V30, tentokrat z Alzy, vyroben v cervnu (predchozi byl z ledna), a po zapnuti uplne stejny problem - viditelna zrnitost i na nizsi jas,
uplne stejna jako predtim, je to videt hned na prvni pohled. Jestli to maji takhle vsechny telefony, tak se opravdu divim, ze to spouste lidi vubec nevadi (a to nevidim nejak skvele)...
tubik12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eddward 7. 12. 2018 14:25

90% ludi nie je ziadny technicky typ... pouzivaju telefon, hraju sa na nom, fotia a neriesia ze tam nieco nie je celkom OK. Väcsina ma navyse jas na dost vysokej urovni, mozno aj 100% a tam sa to prakticky straca. Pokial nezaostris na displej zblizka tak si to vtedy nevsimnes.
Taktiez väcsina ludi nema s cim porovnavat, pre nich je to tak ako to ma byt.
Ak to ma aj model z cervna rovnake tak je to zle a silno pochybujem ze LG V40 to ma kompletne vyriesene.
Ja som vymenil tiez 2 V30 a obe to mali rovnake.
Povodny kus som vratil ale z dovodu ze mal akoby vypalenu vodorovnu ciaru, ktoru bolo vidno na bielom pozadi.
Ten druhy kus ma ale prekvapil s inou "chybou" a to presvitanie osvetlenia okolo okrajov/hran telefonu pri maximalnom jase.
Mozes si to skusit aj ty ci ti svieti len samotny displej v tme pri plnom jasne alebo vidno svetlo aj okolo konstrukcie medzi sklom displeja a bocnou hranou. Toto maju ale aj Samsungy takze nic nove.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 10. 12. 2018 18:59

Teda pánové vy mi dáváte. Znovu jsem naklusal do Alzy, čumím jak puk a nic. Buď vidím tak blbě nebo vy tak dobře, ale žádné pixely jsem neviděl. I na tomto videu mi přijde spíše v jednu chvíli zrnitý displej od Samsungu S8 jak od V30.

https://youtu.be/nRkFi1-Fz0o
Tazz1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků