LG V30 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hoblina 22. 3. 2018 19:18

Mám ho z lg shopu. A je eu distribuce. Žádná cz neexistuje...
hoblina
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 22. 3. 2018 22:25

volna ceska distribucia neexistuje, 100%

inak Oreo zatial stale nedorazilo, podla poslednych informacii to ma byt April... nepaci sa mi to, ale mozno to bude rovno s ThinQ funkciami

co sa tyka telefonu po mesiaci pouzivania, tak ja som v zasade spokojny, bateria extremne dobra, za 1 den ju dole nedam aj ked sa snazim,
bezne mavam screen on time cca 6 hodin, ked pocitam do 5% baterie, a to su data/wifi zapnute cely den,
rychlost systemu vsetko bez problemov,

jedine co mi naozaj trochu vadi je to presvitanie displeja na okrajoch pri vysokom manalnom jase, a trochu mi vadi aj zrnitost/digitalny sum alebo ako sa to odborne nazyva - na bielej farbe alebo akejkolvek svetlejsej farbe pri nizkom jase to vidno - akoby som sa pozeral na kancelarsky papier alebo displej s foliou... je to naozaj skoda ze tieto veci LG nema poriesene uz roky, toto som cital este pri recenziach LG G Flex 2
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Danny202 22. 3. 2018 23:48

Jen takové mé amatérské postřehy. LG V30 (v modré) je prostě úžasný a krásný telefon. Ten designe, displej, hardware a i celkové možnosti nastavení atd ... nemůžu si na nic stěžovat a jsem rád, že jsem si opět pořídil kvalitní telefon s kterým snad nebudou problémy. Po SE Xperii Ray, Nexusu 4 (LG), Huawei P8 je toto další mega stylovka. Je až neuvěřitelné, že jsem se po těch pár letech dostal od úhlopříčky 3,3 palce až na 6 palců a LG V30 už je opravdu macek. Už u Nexusu 4 jsem si říkal, že to je tak akorát a netřeba větší displej, ale vývoj nezastavíš. Ohledně V30 ještě jsem nezkoušel foťák, ale tuším že bude výborný i podle recenzí. Co se týče displeje, ještě jsem nikdy neměl telefon s OLED technologií a tak je to pro mě celkem novinka. Už Huawei měl parádní displej, ale tento OLED je ještě trochu jinde hlavně co se týče černé, jasu a celkově barev. Jen škoda, že displej při naklonění jde hodně do modra a při minimálním jasu jakoby do červena. Černá je ale opravdu černá a nejvíc to vynikne v noci, kdy u IPS jde vidět celý displej, ale u OLED nejde vidět nic a pokud koukám na bílí text na černém podkladu (např. iDnes appka a noční režim), tak ani nevím kde displej končí :D. Jinak na filmy je to úplný luxus a je radost se na displej koukat. Ještě jedna nevýhoda je a to ta, že mám o něj docela strach, nejhorší budou první šrámy na displeji a hrozím se pádu telefonu na zem. :)
Zatím jsem teda s telefonem moc spokojený a přemýšlím o bezdrátové nabíječce, ale vůbec se v nich neorientuji. Mohl by někdo více znalý poradit, jakou qi nabíječku pořídit s nějakým tím nejlepším poměrem cena, výkon, kvalita?
PC: Intel Core i7 4790K, MSI GTX 970 GAMING 100ME 4GB, Gigabyte GA-B85M-D3H, 16GB DDR3 1600 CL9, Crucial MX100 256GB, Crucial MX500 500GB, Seagate Barracuda 7200.14 1TB, Seasonic M12II Bronze 620W, Windows 10 Telefon: LG V30 ThinQ
Danny202
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 3. 2018 00:19

Já k telefonu dostal microUSB bezdrátovou nabíječku Spigen - stejná značka jako jejich osvědčená tenká pouzdra.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CarlosTT 23. 3. 2018 15:59

A za aký čas tá bezdrátovka nabije telefon?
CarlosTT
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 27. 3. 2018 16:53

Twitter LG Italia potvrdzuje ze Oreo pre LGV30 a LGV30+ by mal dorazit v Aprili (Duben).
Konkretny den nie je znamy.
https://twitter.com/LG_Italia/status/978169430910914560
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod unitak 28. 3. 2018 19:18

Urcite se tu najde nekdo kdo ma V30 delsi dobu. Jake mate zkusenosti po delsi dobe uzivani? Nejaky problem, postreh, jak je na tom displej - nevypaluje se nic?
Btw omlouvam se za diakritiku ale pisu z hodne stareho nahradniho tel...
unitak
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 29. 3. 2018 18:41

urcite sa najde, ale malokto tu reaguje,
mam telefon trochu viac ako mesiac, zatial sa nic nevypalilo... neviem ci ti to pomoze,
eventualne sa tomu ale vyhnut neda, bohuzial je to vlastnost OLED technologie
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 3. 2018 21:30

Mám ho asi dva nebo tři měsíce. Existuje jediná věc, která mě fakt štve a to je neskutečně pomalé ostření za horších světelných podmínek (stačí třeba umělé osvětlení). Kolikrát zmáčknu spoušť, po sekundě a půl se podívám na displej, jestli se něco neseklo a následně si vyfotím nohy. Tak dlouhá může být prodleva. Na momentky můžu zapomenout. Nechápu, to je fakt jak mobil před osmi lety. Předchozí S7 Edge fotil po pár milisekundách i ve fakt špatných podmínkách.

Jinak vše super.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CarlosTT 30. 3. 2018 11:03

Ja ho mám tiež len mesiac a zatiaľ ide všetko ako má. Displej je v poriadku.Časom sa ale určite čosi vypáli, je to Oled. Používam aj nonstop Always on, tak uvidím. Ale 2x sa mi stalo že pri prichádzajúcom hovore po priložení k uchu telefon hovor neprijal...musel som ho dvihnúť normálne prstom. Inak je všetko OK, zaťiaľ :)
CarlosTT
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 3. 4. 2018 06:17

Oreo pre H930 sa blizi,
na opensource.lge.com je uz zalistovana verzia Oreo V20a
http://opensource.lge.com/osSch/list?ty ... earch=H930
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod unitak 3. 4. 2018 07:06

Porad zvazuju zdajit do v30 nebo pockat na g7...chci kvalitni mobil na par let. U v30 me odrazuje oled, g7 by snad mel mit ips. Navic po zkusrnostech s kvalitou sirokouhlych fotek u g6 mam docela obavy z v30...Nemate prosim nekdo nasdilenou nejakou galerii sirokouhlych fotek z v30? Popr byl by nekdo ochotny a vyfotil mi par testovacich snimku hlavne v prirode - lesy atd v pozadi, abych se na to mohl mrknout? Diky
unitak
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 3. 4. 2018 07:59

OLED v com konkretne odrazuje ?
Ono treba to hlavne vidiet nazivo. Pre niekoho to moze byt spickovy displej, pre ineho displej k kopou problemov. Kazdy ma inu toleranciu.
Objektivny fakt je, ze LG nema OLED na urovni Samsungu, jednoducho nema, to ale neznamena ze je zly. Niektore kusy ale zle mozu byt, s defektmi, to sa ale stava.

Co konkretne ta zaujima pri sirokouhlom zabere ? Nejake zabery mam, dokonca s rovnakeho miesta cvaknute aj s klasickou kamerou. Les to ale nie je :D
Je to ale na Google Photos s nie original kvalitou, mam tam nastavenu Vysoku.

Treba skusit, dal som to zdielat:
Kód: Vybrat vše
https://photos.app.goo.gl/fstYk3UyDsuk3NYp2
https://photos.app.goo.gl/jZ4KSeAc0aYZW3EZ2

https://photos.app.goo.gl/5v6znosO6YvRe4103
https://photos.app.goo.gl/ZGHpJ8QIGNuRif7V2

https://photos.app.goo.gl/vGnTeFjN2Na5fwfU2
https://photos.app.goo.gl/aGmkn6KjHlDn4kNs2
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod unitak 3. 4. 2018 09:32

U oled se bojim vypalovani po delsi dobe. Vzhledem k tomu ze telefony moc casto nemenim a tentokrat si chci priplatit za neco co mi vydrzi 3-4 roky tak se bojim ze po roce az dvou budu mit vypalene nejake ikonky...Ono je to problem sehnat dnes neco top s ips displenem...leda tak honor view10 nebo p20 ale ty zas maji jen klasicky fotak a pro me na cestovani je sirokac neco co hodne ocenim, takze to momentalne vidim jako jedinou moznost pockat si na g7 pokud chci displej bez image retention a sirokac.... kazdopadne dekuji za fotky, zy z okna do krajiny jsou fajn, jen kdyby se ti podarilo odpoledne treba vyfotit to same a nahrat original tak bych byl moc vdecny.
unitak
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 3. 4. 2018 13:37

Chapem, no neviem ci sa vypalovaniu da uplne vyhnut. To riziko je tam pri kazdom OLED displeji. Otazka skor nie je ci, ale kedy. Mozno pri spravnom manazovani jasu a pouzivania sa to da slusne oddialit. Napriklad tie navigacne tlacidla dole si vies skryt pri aplikaciach ktore dlhsie pouzivas. Taktiez podla screenshotov co som niekolko spravil tak sa tie tlacidla mierne pohybuju doprava a dolava. Na niektorych screenshotoch sa mi neprekryvali dokonale tak z toho vychadzam. Taktiez notifikacne ikony ako cas, bateria sa podla aplikacie casto menia z bielej na ciernu, navyse LG ma aj bielu farbu mierne inu (tmavsiu) ako na zvysku displeja.

Inak demo kusky Galaxy S8 co som videl to je nieco hrozostrasne. Nechapem ako sa tam mohlol vypalit cely obraz ked tam neustale bezi nejake demo video. LG prakticky to iste.
Bohuzial aj IPSka su dnes tak vyhnane na hranu technologie ze tiez uz maju problem s docasnym vypalovanim / image retention. U LG to je tak od nejakej G3 az po poslednu G6. Je pravda ze je to len docasne, ale velmi neprijemne a uz po kratkej chvili sa to neda nevsimnut.
Neviem ako su na tom prave tie cinske znacky.
Uz som cital vela nazorov ze sme akoby v displejovej pasci. Pevne verim ze MicroLED co sa vyvija uz bude ten spravny smer, lebo inak neviem.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků