LG V30 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 22. 2. 2018 16:30

nebo na LG shopu napiste Kod LGunor a mate dalsich 800,- dolu.
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 22. 2. 2018 18:35

jo rychlý dotaz, můžu si do V30 nebo G6 připojit klasický USB flash disk, přes přes extra redukci? to se mi líbilo a docela sem to využíval na S7
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 22. 2. 2018 19:37

https://mobilizujeme.cz/clanky/lg-g6-a-lg-v30-brzy-dostanou-aktualizaci-na-android-8-1-oreo
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod remaxik 23. 2. 2018 16:07

Zdravim, konecne jsem majitelem lg v30+. Chci se zeptat meli jste od vyroby na displeji nějakou folii?? Diik
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paolous 23. 2. 2018 17:25

Tos teda cekal dlouho... od zacatku unora... zatim spokojenost?
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod remaxik 23. 2. 2018 18:02

Ja cekal na pouzdro, telefon byl doma uz vic jak tyden :D Kvalita predniho fotaku je fakt katastrofa :(
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod manor 23. 2. 2018 19:59

remaxik píše:Zdravim, konecne jsem majitelem lg v30+. Chci se zeptat meli jste od vyroby na displeji nějakou folii?? Diik

Kdepak žádná folie.....jen ten kondom ;-)

-- 23. 2. 2018 20:24 --

remaxik píše:Ja cekal na pouzdro, telefon byl doma uz vic jak tyden :D Kvalita predniho fotaku je fakt katastrofa :(

.....a nevadí ti ten modrý displej při sebemenším náklonu, já ho kvůli tomu vrátil.....jinak super telefon.
manor
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 24. 2. 2018 10:30

Modry nadych pri naklone je trivialna zalezitost, nepodstatna.
Ten displej vsak moze mat vaznejsie vady, ako nerovnomerne podsvietenie (hlavne pri velmi nizkom jase), zrnitost obrazu, mrtve pixely, rozne svetlejsie ciary cez displej atd... toto by som si skontroloval.
Ja svoju V30 budem zrejme vymienat.
Navyse som ju dostal kurierom z alzy s otvorenou krabickou, pecate boli roztrhnute a telefon po zapnuti ma privital hotovou plochou. Ziadne uvodne nastavanie. Evidentne ten telefon bol uz odskusany, hoci bol v tom obale a vyzeral bez toho aby sa ho niekto dotkol. Aj bateria bola na 50%. Na dotaz mi potvrdili ze je to novy kus bez pouzivania, takze nechapem.
V kazdom pripade displej nie je najlepsi.
Mam k telefonu silikonovy priesvitny obal Nilkin. Velmi tekny a elegantny, na telefone ho takmer nevidno a na displej mam pripravenu ScreenShield foliu.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod stillmann 24. 2. 2018 11:30

Prodávaj tam nové a rozbalené..samozřejmně že se zbavujou vratek a to bude tvůj případ..hovada,kdyby aspoň neuváděli možnost výběru..
stillmann
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 24. 2. 2018 11:54

Samozrejme ze predavaju nove a rozbalene. Ved to tak maju aj na stranke v ponuke. Ja som kupoval vyslovene novy kus s plnou cenou! A este mi aj potvrdili na podpore ze to overovali a ze je to naozaj novy kus. Pochopi to niekto ? Samozrejme dodali ze ak nie som spokojny tak to mozem vratit alebo vymenit, co zrejme aj spravim, ale nie kvoli tomu. Ten telefon je v zasade okej, nema ziadne viditelne chyby pre bezneho cloveka, lenze ja ich vidim a 700€ neni malo penazi aby som to neriesil.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod stillmann 24. 2. 2018 12:16

Po zapnutí byl nastaven jakej jazyk? jsou to hovada a ještě lžou?
stillmann
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 24. 2. 2018 12:49

anglictina
//
tie V30 oni maju vsetky inak z nemeckej distribucie, presnejsie GERMANY COMMON
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 26. 2. 2018 00:24

Takze rozhodol som sa ze telefon zajtra ide spät.
Diskutoval som o tom na pobocke. Nastastie alza v istom zmysle nema sluzby zle. Telefon mozem prakticky vracat a vymienat kym nebudem spokojny, co je dobra sprava. Druha vec je dokedy by ma to bavilo.

Zhrniem problemy:
Displej ma jednu svetlejsiu vodorovnu ciaru v hornej casti, niekde medzi tlacidlami hlasitosti. Vyzera to ako vypalena ciara spodnej hrany notifikacnej listy, ale po blizsom skumani sa mi to nezda, lebo je to par pixelov nad tym, cize skor vyrobna vada. Nie je to prakticky viditelne, najviac pri 100% jase a bielom pozadi a hlavne sa na to treba pozriet z blizka.
Dalsia vec je mrtvy (jeden mozno viac) pixelov. Opät pokial to clovek neskuma detailne milimeter po milimetry tak si to nevsimne a ak aj ano tak je to ako malicke zrnko spiny/prachu.
V kazdom pripade pri novom telefone s moznostou pouzivania 2 roky to nechcem vidiet po prvom dni.
Tak isto ma displej viac ako je normalne (podla mna) viditelnu zrnitost v obraze hlavne pri nizkom jase.
Porovnaval som si rovnake fotky na IPS G4 a V30 a na displeji vyzeraju len kvoli tomu o nieco menej ostro / menej detailov. Treba sa to pozerat zblizka ale vidno tam ten sum. Cital som ze toto maju prakticky vsetky OLEDy od LG, rozdiel je len v "sile". Samsung je v tomto inde. S8 ma nulovu zrnitost/sum displeja.
Posledna vec s displejom co som si vsimol, neviem ci to je normalne, nemal som predtym OLED ale ak mam zapnute hodiny Always on a rychlo odomknem displej a dostanem sa na svetlu plochu tak na par sekund tam vidim "odtlacky" hodin, ktore sa stracaju. Akoby boli tie pixely lenive a pomalsie sa menili. Nemam z toho dobry pocit a citim z toho relativne skore vypalovanie.
Samozrejme nehovorim este o tom ze lava strana displeja pri 15% jase a tmavo sivom pozadi je viac tmavsia, preto sa tam stracaju detaily, ale to nie je az tak velky problem.

Inak k vypalovaniu. Vystavene kusy ci uz V30 alebo S8/S8+ maju brutal vypalene displeje. Viem ze su to vystavne kusy, ale v dnesnej dobe by som cakal uz nejaky progres v tom. Nevidim ziadny.

Takze asi tak nejak. Telefon je inak rychly, bezproblemovy.
Inak este k fotaku, zistujem ze primarny snimac ma nizsi rozsah zaberu ako na G4, proste na obraz vojde o dost menej a v slabych svetelnych podmienkach tam necitim zlepsenie ale mierne zhorsenie. Menej detailov. Neviem ci je na tych objektivoch este nejaka folia alebo nie, ale dufam ze sa to softverom/Oreom este zlepsi. Google camera port som neskusal ale vraj je to ovela lepsie.

Idem so sivej na modru farbu telefonu. Pozeral som minuly tyzden ze asi dostala alza nove dodavky. Modra sa tiez 5x viac predava.
V30 je na papieri naozaj velmi dobry kusok, k tomu aj s krasnym dizajnom ale musi to klapnut aj v realite.
Dam tomu maximalne este 2 pokusy, ak budu problemy zrejme zakotvym poprvykrat u Samsungu a S9, hoci vela veci sa mi tam nepaci, jednoducho nebude velmi na vyber.

Pre zaujimavost prikladam fotku krabicky, ktoru som dostal:
https://s14.postimg.org/o0jcziclt/box.jpg
Pecate roztrhnute presne tak ako mi to kurier dorucil. A nechcem byt zly ale jedna z pecati ma este jednu pod sebou. Tomu uz naozaj nechapem.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod stillmann 26. 2. 2018 15:32

Proč mají potřebu do toho hrabat,pokud prodávají "nový kus skladem" tyhle mají jen šprcku do které je foun vložen..jiné značky mají ochrané folie..tak poznáš jestli ho už měl někdo před tebou..v tomto případě mužou lhát..
stillmann
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 26. 2. 2018 16:22

No inak moj subjektivny nazor je ze niekto kontroloval displej, ziadny iny dovod nevidim. Na reddite je k problemom s displejom cele jedno megavlakno, na dalsich android zahranicnych forach dalsie vlakna. Iste, väcsie problemy boli na zaciatku, no dotycny si to chcel zrejme overit. Ak by som mohol tiez otvorim aspon zopar kusov a vyberiem ten najlepsi :D pretoze tie OLED panely su cista loteria. Dostat uniformny displej, aspon pri LG je (bol) skoro zazrak.
Preco to ale nemohol riesit normalne a kus normalne vratit neviem.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků