LG G6 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tazz1 21. 3. 2018 06:35

Tak pak nevím čím jsi fotil :-) . Nebo ti tam od víkendu podstrčili něco jiného :-D
Nebo to mohlo být těmi iOvcemi.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod PoudaCZ 21. 3. 2018 08:43

Tak asi vnimame kvalitu fotky kazdy jinak...nejsem sam kdo tady pise,ze nefoti dobre
PoudaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod neis 21. 3. 2018 10:09

Asi fakt záleží kus od kusu :) U G6 musí být i hodně pevná ruka a trpělivost než mobil zaostření. Na fotkách lidi byla u základní appky taková divná "retuš" obličej ztratil detaily a hrubší rysy měly tmavý nádech. Google camera fotila lépe a ostřeji, ale na úkor vysokého iso. Naopak LG davala nízké iso a expozicí dohanelo delšími časy, což logicky znamenalo, ze jakýkoliv pohyb, či menší zachveni rukou totální mazanici.. Samozřejmě se tady bavíme o slabším světle, venku ma pěkně fotky i xiaomi za 4tis..Asi treba pořádně pár kusu vyzkoušet, jinak je to fakt perfektní telefon. LG umí sve telefony opravdu precizně optimalizovat, ale ten foťák je u g6 docela úlet.. Kromě g5 jsme měli všechny předchozí Gčka a foťák byl vždy na svou dobu top, ale záleží co fotis a jake máš nároky a hlavně na jaký narazis kus, protože když jsem si procházel recenze a pak fotky, které dělala naše LG tak jsem nechápal..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 21. 3. 2018 11:44

Asi ano. Naštěstí širokoúhlý objektiv je nejčastěji používán právě za dobrého světla. Vždyť i ta Alza má na prodejně světla jak za slunečného dne. Jinak se používá klasický a ten má G6 dobrý. Bál jsem se i toho PDAF ostření oproti laseru, ale ostřilo to dobře a rychle.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod neis 21. 3. 2018 12:12

Mě fotil i normální špatně, a u toho ostření záleží na co jsi zvyklý. Oproti špičce je to ohromný rozdíl, coz může být u momentek zásadní, ale opět pokud fotíš staticke objekty, tak je to vcelku jedno.G6 prostě na top fotomobily hodně ztrácí, i taková s7 je o pořádný kus jinde, snad LG v g7 zase ztrátu rychle dožene, ale vzhledem k ceně je to asi v pohodě..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 25. 3. 2018 12:21

To si nemyslím. Jsem zvyklý na velmi dobré a rychlé ostření a G6 evidentně za dobrých světelných podmínek nijak nezaostává. Samozřejmě při horších světelných podmínkách bude absence laseru znát, ale dle dostupných videí na youtubu to není až tak hrozné. Takže bych neřekl, že na top modely, tedy ty se skoro 2x takovou cenou, až tolik ztrácí.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod The_Trooper 26. 3. 2018 14:49

u LG G6 mě 11 měsicích odešlo ostření u hlavního fotoaparatu.. dal jsem na reklamaci.. Ted mam LG V30 a musím říct že tohle je fakt luxusní kousek.. téměř ve všech směrech lepší.. Ten P-OLED display je zase o velky kus dál, zdá se mi že baterie vydrží o velký kus déle díky typu displeje, oba fotoaparaty lepší světelnost.. širokáč kvalitou o level lepší.. má spíše linearní charakteristiku oproti G6 kde byl spíše do fish eye. V30 se doopravdy moc povedla!
The_Trooper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 27. 3. 2018 13:15

Ohledně jiných ohniskových vzdáleností a mázlých fotek jsem volal přímo do autoritovaného LG servisu (čislo jsem dostal po kontaktování podpory LG). Minutu trvalo, než ten telefon někdo zvedl.

Pán mi přiznal, že tam dávají různé foťáky, které mají "různou" kvalitu ale řekl, že rozhodně ani jeden z nich nedělá "mázlý" fotky. Tak jsem mu vysvětlil, že na vlajkový loď, nemůže být normální aby různé foťáky dělaly takový rozdíl ve fotkách. Po tom co mi řekl, že oni jsou jen servis, který s LG nemá nic společného (pracovník autorizovaného servisu), tak jsem vzdal jakoukoliv možnost, z něj vytáhnout oficiální vyjádření, že se modely s horším foťákem normálně prodávaly a jaké jsou možnosti toto řešit.

Uff...mírně mi rozvařil krev v žilách. Budu muset překecat obchodníka na ebay sám.
ZavorkaCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 19. 4. 2018 08:20

Máte niekto problém s reprodukciou zvuku (hudbu) do iných slúchadiel ako do originálnych? Pretože pokiaľ pripojím originálne slúchadlá, tak všetko je v poriadku, ale akonáhle pripojím hocijaké iné (Sennheiser PX100, Audio Technica ATH-M50x alebo hocijaké iné špuntové) tak zvuk veľmi slabo počuť, seká ho apod. - ako keby slúchadlá nedosadli presne do jack-u. Mám podozrenie, že konektor jack na originálnych slúchadlách je cca o 0,5 mm dlhší. Stretli ste sa niekto s týmto problémom?

Btw.: mobil som dal reklamovať kvôli spomínanému problému s jack-om a širokouhlému foťáku. Foťák mi na moje počudovanie vymenili, ale problém s jack-om ostal. A to som myslel, že už mi vrátia peniaze, ale posledný deň reklamácie mi mobil prišiel.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 27. 4. 2018 13:21

Takže přece jen G6 ThinkQ ;-)
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 27. 4. 2018 14:09

Tak si říkam port AI i do G5 a V20 by nemusel být špatný nápad. Uvidíme.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 30. 4. 2018 09:59

Tak vo Korei uz ludia ficia na Oreu
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 30. 4. 2018 19:10

Na LGshopu sleva 10%
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 5. 2018 17:01

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 5. 2018 19:09

To je hodně optimistická recenze :-)
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků