LG G6 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 20. 2. 2018 14:56

Můžete nahrát FULL rozlišení a bez úprav v photoshopu, prosím? Ideálně teda bez obličejů...

koblih.jr píše:Která hodnota je správná (+zdroj) a která je špatná (+zdroj)?
Jak se projevuje chování?


Asi myšleno, která hodnota je správná dle výrobce? Pokud výrobce hodnoty neuvede, jsou všechny komponenty správné. Třeba v automotive výrobě se také neuvádí, jaké xenonové výbojky se používají. Všechny použité jsou správné. Ta od výrobce Xenon GMBH dělá dosvit 244,5m, odpovídá standardu, použije se. Auto vyrobené v Bratislavě používá xenonovou výbojku od TESCLIGHT Slovak s dosvitem 239,0m a taky se používá.

Výrobce dosvit neuvádí, ale obojí odpovídá specifikaci.
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod raduzza 20. 2. 2018 15:16

Nesnižoval jsem rozlišení, vymazal jsem tváře a při ukládání jsem dal maximum kvality, takto vypadá "originál"
raduzza
Junior

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 20. 2. 2018 16:14

Bohužel, tohle je tedy "upravená" fotografie. Proto ji nelze považovat za originál, referenční a tedy ukázkovou. Zkrátka je modifikovaná nějakým neznámým SW. Z EXIFu by to vyčíst možná šlo. :pozor :nenapadne
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod raduzza 20. 2. 2018 16:18

však jsem psal "originál", ne originál, a co prosím chcete vědět z EXIFu?
raduzza
Junior

Odeslat příspěvekod neis 20. 2. 2018 16:39

Na reklamaci zapomeň nemáš šanci uspět, tohle je prostě vlastnost produktu, řešil jsem stejný problém.. Pokud mas 14 dni tak telefon vrat, jinak urychleně prodej.. G6 fotí v té horší verzi jako telefon na 4000.. LG si dělá z lidí srandu a od zkušenosti z g6 uz nikdy lg nedoporucim i když je to jinak povedeny telefon...Fotomobil :D Takový vtip:D
Naposledy upravil neis dne 20. 2. 2018 16:40, celkově upraveno 1
neis
Junior

Odeslat příspěvekod raduzza 20. 2. 2018 16:40

Obrázek

-- 20. 2. 2018 16:41 --

NEISi: tak to se pleteš, LG v té horší verzi fotí spíše jako telefon za 2.000Kč :-D
raduzza
Junior

Odeslat příspěvekod neis 20. 2. 2018 16:51

No koupil jsem manželce g6 a když druhý den přišla, at ji něco udělám s foťákem, ze jsou všechny fotky hnusné, tak jsem čuměl jak puk, protože předtím měla g4 a byla nadmíru spokojená. Aspoň mě to donutilo více se zajímat o focení :D
neis
Junior

Odeslat příspěvekod rakepka 20. 2. 2018 19:41

LG G4 jsem posunul dál v rámci rodiny a funguje úspěšně dál. Sám jsem pořídil LG G6 s tím "horším" typem
foťáku a musím potvrdit, že focení a videa byla u G4 o poznání lepší. Což moc nechápu...mohli přece nechat
to, co fungovalo dobře. Pochopil bych, kdyby zlepšení bylo neznatelné...ale zhoršení?!
Na druhou stranu...je to asi jediná slabina G6. No, ještě klouže v ruce víc než G4 ;-)
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 21. 2. 2018 02:37

KevinTenSpravnej píše:Můžete nahrát FULL rozlišení a bez úprav v photoshopu, prosím? Ideálně teda bez obličejů...

koblih.jr píše:Která hodnota je správná (+zdroj) a která je špatná (+zdroj)?
Jak se projevuje chování?


Asi myšleno, která hodnota je správná dle výrobce? Pokud výrobce hodnoty neuvede, jsou všechny komponenty správné. Třeba v automotive výrobě se také neuvádí, jaké xenonové výbojky se používají. Všechny použité jsou správné. Ta od výrobce Xenon GMBH dělá dosvit 244,5m, odpovídá standardu, použije se. Auto vyrobené v Bratislavě používá xenonovou výbojku od TESCLIGHT Slovak s dosvitem 239,0m a taky se používá.

Výrobce dosvit neuvádí, ale obojí odpovídá specifikaci.


KevinTenSpravnej píše:Bohužel, tohle je tedy "upravená" fotografie. Proto ji nelze považovat za originál, referenční a tedy ukázkovou. Zkrátka je modifikovaná nějakým neznámým SW. Z EXIFu by to vyčíst možná šlo. :pozor :nenapadne


Kevine vy jste zvíře, na hodnocení ostrosti vám stačí téměř jakákoliv fotka v plném rozlišení, máte jen trapné výmluvy, kdyby jste fotografii opravdu rozumněl tak by jste si vyžádal RAW, protože ten jediný je nedotčený. I Jpeg který z telefonu vyleze z oficiální aplikace je po postprocessu.

Prestaňte si hrát na experta, je to fakt trapné.

Obchodní inspekce by na to měla jiný názor, pokud fotky z druhé kamery lezou rozmazané, kvůli (možná i zřejmě) špatně použitému dílu, je to i v rámci reputace značky povinnost výrobce s tím něco udělat. Pokud dodají telefony na recenze, které tuto chybu záměrně mít nebudou může jít i o nekalou techniku.

Něco jako když displaye (teď už nevím zda apple či samsung) měly vady displaye (fungoval ale byl problém s barvami, či světlostí části displaye), problem řešili důstojně, nebo baterky od samsungu (když pominu výbuchy) které museli záměrně omezit, telefon by fungoval bezpečně dále s nižší kapacitou ale stejně byla možnost telefon vrátit.

Problém to je, pokud vidím na stránkách výrobce prezentaci krásných fotografií a pak mi z telefonu leze něco jiného, mám právo se bránit nehledě na to zda to je nebo není vlastnost.
ZavorkaCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petosa19 21. 2. 2018 09:12

Tiež mám G6 a zhrnul by som to takto: to že LG používa v novších G6kách inú optiku je fakt, stačí si vygoogliť "g6 2.01mm vs 2.09mm". Rovnako je faktom, že 2.09mm produkuje rozmazané fotky v porovnaní s 2.01mm.

Na alze niekto píše, že to reklamoval a reklamácia bola úspešná - vrátila sa mu G6ka s 2.01 ohniskom. Ja osobne mám tiež 2.09mm, ale rozoberať mobil by som si kvôli tomu nedal. Hlavný foťák fotí skvele pri oboch verziách, ten širokouhlý moc nepoužívam, predsa len dané ohnisko dosť deformuje objekty a fotka pôsobí neprirodzene.

Na druhej strane ak niekto viac používa širokouhlý foťák, vidím to na dve možnosti:
- skúsiť reklamáciu
- skúsiť alternatívnu aplikáciu na fotenie; ja osobne som skúsil port Google Camery (XDA: https://forum.xda-developers.com/lg-v30/themes/cstark27-google-camera-mod-wide-angle-t3747263) a rozdiel v ostrosti a kvalite je výrazný.
petosa19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod raduzza 21. 2. 2018 10:08

petosa19 : Ale to my víme o těch optikách, už se to tady rozebíralo.
mrkni se na mou fotku, hodil jsem link na dropbox, to není jen rozmazané, to je KATASTR0fA.
https://www.dropbox.com/s/u9gid9h2aivev ... d.jpg?dl=0
raduzza
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 21. 2. 2018 10:14

někdy je to rukama a že se fotí pouze na automatiku, trochu si pohrát s manuálním nastavení neškodí, od toho to tam je
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod raduzza 21. 2. 2018 10:20

LOL, mám LG G3, ta fotí lépe! Tedy měl jsem, umřel board ......
raduzza
Junior

Odeslat příspěvekod petosa19 21. 2. 2018 10:43

raduzza píše:petosa19 : Ale to my víme o těch optikách, už se to tady rozebíralo.
mrkni se na mou fotku, hodil jsem link na dropbox, to není jen rozmazané, to je KATASTR0fA.
https://www.dropbox.com/s/u9gid9h2aivev ... d.jpg?dl=0


Tá fotka je naozaj katastrofa, no moja G6ka ešte niečo tak zlé nevypustila.
To ti tak fotí stále? Ak áno, tak jednoznačne reklamácia, to určite nie je normálne.
petosa19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod raduzza 21. 2. 2018 10:56

To co jsem nafotil za víkend vypadá takto, foto té skupiny jsem udělal 15x, všechny jsou defakto takové, některé vypadají trošku lépe, ale podle mně stále KATASTROFA.
raduzza
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků