LG G2 mini - málo místa

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DusaAn 11. 8. 2016 20:00

Zdravím, přítelkyně má LG G2mini...se vším je maximálně spokojená, ale momentálně řeším jak uvolnit místo na nové aplikace a aktualizace stávajících aplikací. Neustále píše hlášku, že nelze instalovat. Tak by mě zajímalo jak lze tento problém vyřešit. Jestli nahrát custom ROM nebo pouze root a pomocí app2sd přesunout aplikace na kartu. S aplikací app2sd nemám žádné zkušenosti tak kdyby mi to mohl někdo polopatě vysvětlit byl bych rád. Díky za rady.
DusaAn
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 11. 8. 2016 21:50

Ne app2sd, ale link2sd, to je ta pravá. Rootneš telefon, nainstaluješ link2sd, paměťovou kartu rozdělíš na dva oddíly (třeba pomocí minitool partition wizard), jeden oddíl třeba ext3, druhý normál a linkuješ. A je to.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DusaAn 11. 8. 2016 22:17

Díky za informaci. Na root jsem zkoušel Framaroot a Towelroot...ale ani jeden nefunguje. Pořadí někdo? A ten minitool partition wizard je pro PC nebo můžu kartu rozdělit přímo v telefonu? Nemám totiž v PC čtečku karet.
DusaAn
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 11. 8. 2016 23:46

Pro telefon zkus apku AParted
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smiesek 12. 8. 2016 05:20

:roll: taky se podotýkám s tímto problémem málo místa a nějak si netroufám na větší zásahy s rootováním, přesto tam nemám extra aplikace či vlastní data a přesto je málo místa
smiesek
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 8. 2016 07:50

postup step by step je na xda..fakt kdokoliv gramotny ho zvladne.jinak link2sd je opravdu reseni.na predpripravu oddilu doporucuji radej sd strcit do notasu, stahnout gparted, je free a rozdelit.Pozor nedelat fat32 jako druhy oddil, kdyby se vam link2sd zalibilo, koupili ho a odemkli vsechny funkce tak nebudou fungovat, vyzaduji filesystem ext2, ext3 na druhym oddile.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DusaAn 12. 8. 2016 09:27

Mohl bys mi prosím hodit link na step by step postup? Problém vidím v tom, že nemám kam strčit kartu...v pc ani v notasu nemám čtečku.
DusaAn
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 12. 8. 2016 10:31

Step by step máš v mém prvním postu, pokud ti to nestačí použij google, apku na rozdělení karty ve founu jsem ti taky postnul, opět, pokud ti to nestačí, obětuj jednu ze svých stokorun a zakup externí čtečku karet do USB.
Nejlépe, ale bude když se obrátíš na někoho, pro kterého to není problém.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DusaAn 14. 8. 2016 11:35

Mám trošku problém s Aparted...dělal jsem vše podle návodů...ale nemůžu pořád nastavit velikost oddílů...ten posuvník prostě nereaguje. A když dám formát tak pořád píše 0mb. Kartu mám odpojenou...ale tváří se jako by ani nebyla.
DusaAn
Junior

Odeslat příspěvekod Snowjack 14. 8. 2016 12:28

Pokud nejsi power user nebo jen upravuješ telefon pro známého/rodinu, tak doporučuji nedělat zásahy, kterým by majitel telefonu nerozuměl. Raději zajdi do nastavení telefonu, aplikace, nejdříve odinstaluj nepotřebné, ty co nejdou odinstalovat vypni - seznamy aplikací které je možné odinstalovat/vypnout bez ztráty kytičky jsou na internetu dostupné (Google Kiosek, Hry, Knihy, atd.), nakonec u velkých aplikací doporučuji přesunout data aplikace na kartu. Já tohle udělal pro G2 mini v rodině a tyto hlášky vyřešeny, navíc je telefon skoro tak rychlý jak moje velká G2. ;-)

Pokud majitel má snahu chápat proces, který je s právy root spojen, tak je Root univerzálnější pro další nastavování a úpravu systému, ale jen na tento proces neni potřeba. :pozor
Honor 8 32GB & ROM B394
Snowjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 8. 2016 13:43

aparted je pochopitelne spatna volba :-)
pokud to chces delat v telefonu pouzij partition toolkit sd..Aparted si neni schopny poradit s urcitym typem mount point.Jo placeny partition toolkit, nicmene v hospode utratim vic nez co apka stoji, asi tak.A hlavne umi veci partition toolkit ze pokud se na tebe obcas nekdo obrati s zadosti o pomoc, tak investovane penize se vrací uz první akcí.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků