LG G5 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 3. 2016 16:51

Startovací cena LG G5 potvrzena - 19590kč, prodávat se začne za 3t
http://smartmania.cz/lg-g5-prodej-v-cr-cena-moduly-prislusenstvi/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 22. 3. 2016 22:14

Kvoli tomu a nie len kvoli tomu u mna G5 nema sancu.
Oproti S7/Edge ci iPhonu za pomaly rovnake peniaze toto neobstoji a je mi jedno ci to tak schvalne nadizajnovali alebo len fusersky zlozili.
Obrázek
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 23. 3. 2016 08:12

počítal jsem s podstatně nižší cenu bo jsem si myslel že by mohlo dojít k snížení ceny G4, takhle tenhle nezajímavý model za ty peníze snad požene cenu a zájem o G4 ještě nahoru. Rychle pudu jednu koupit než se vyprodají či cena zvýší
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 23. 3. 2016 09:04

Přesně mám G4 a nedám na ní dopustit ale tohle mě dorazilo v současné době myslím že G5 bude od lg nejhorším kusem co udělali,cena půjde rychle dolů kdo by tohle koupil je podle mne blázen,ač nerad přiznávám prvenství samsungu S7/S7edge mají svou cenovku zaslouženou,G5 je ostudou za tu cenu bohužel.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 3. 2016 18:54

LG G5 lze objednat v DEU levněji, v ceně je modul
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/pro- ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 27. 3. 2016 22:37

Test výdrže na gsmarena.com
LG G5 - Web browsing - 7:35h

Tak to je špatné. :roll:

Pro srovnání:

Samsung Galaxy S7 - Web browsing - 9:34h
Samsung Galaxy S7 Edge - Web browsing - 13:32h
LG G4 - Web browsing - 7:54h
LG G2 - Web browsing - 11:42h
LG V10 - Web browsing - 8:20h
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 3. 2016 22:41

Ta výdrž je v tomto testu skoro stejná, jako u G4, k LG G5 lze dokoupit modul s baterií a rychle a jednoduše vyměnit :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iimo 31. 3. 2016 01:49

z G4 se dá efektivně při zachování zdravého rozumu přejít pouze na S7/S7edge (nebo jiný)

LG si to podělalo samo, G5 je trapárna .. v podstatě se dá silně polemizovat o tom zda-li je to vůbec facelift G4 natož nový model ( co se týče přínosu, efektivity přechodu )

G4 jsem měl přes půl roku a přešel jsem z 5s ..G4 je špičkový smartphone .. jediná vada na kráse je trapné 30FPS video a ještě ubožejší SlowMotion video. jinak foťák je skvěly!

1 - lepší kompaktnost , držení v ruce - (s původního nadšení jsem docela rychle vystřízlivěl ..velký foun, nekompaktní, zabere spoustu místa v kapse :-D, padá z ruky (čistě osobní problém)

2 - lepší zvukový výstup ( zejména u videi není to takový plochý zvuk ale více stereo, oceníte )

3 - 1080p 60FPs s optickou stabilizací a skvělým focusem .. obrovský rozdíl !
- 4k video se méně trhá, lepší stabilizace (neplave), plynulejší

4 - 720p 240 FPS ..první telefon co jsem měl v ruce který se vyrovná iphone 6s v této záležitosti (dokonce si myslím že video je ještě lépe zpracované) SlowMotion na G4 je nepoužitelný

5 - day to day foto ,.. vytáhnete zmáčknete vše je bleskové a je jedno jestli fotíte dítě které pořád lítá nebo krajinu. (u G4 jsem potřeboval na všechno více času občas i s nejasným výsledkem :-(

6 - rychlejší vnitřní datové uložiště.. rychlejší kopírování více fotek a videí do PC

Co se týče Os je to podobné. Za mě tedy podobné znamená že se jedna o špičkové podání androidu bez problémů.. G4 ma velmi stabilní OS bez lagů, bugů a jiných otravností.
S7 zatím to samé. Android hodně zapracoval ..konečně :-)
iimo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod woodhome 31. 3. 2016 09:02

Tak já nevím, čím více sleduji videa o G5 na YT, tím silněji ve mně sílí přesvědčení, že LG G5 je na druhou kolej oproti SGS7 odsunuto naprosto neprávem .....ten telefon vypadá tak technicistně stroze, až se mi začal i nějakým zvláštním způsobem líbit, prostě není to kopirka kopírky,a moduly mi vůbec nepřijdou zbytečné.....je to zase cesta někam jinam, pryč od Samsungu a iPhonu s jejich standardní a už jednou dvakrát předvedenou produkcí. Je to odvaha,a ač skončí asi prodejně neslavně,letos mám G4,a až spadne G5 na její cenu,jdu do ní, opravdu mě ten telefon zvláštně dostal. Ještě mě ve prospěch G5 napadá jeden argument: telefon u nás v ČR bude mít opravdu SD820, což oproti Samsungu s Exynosem pro Evropu a se Qualcommem pro USA je spíše fér hra se zákazníkem....ale je to jen můj názor :-)
woodhome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 3. 2016 12:41

Sdílím stejný názor, mi se LG G5 celkově designově líbí, jen jsem si nějaký čas nemohl zvyknout na provedení, vzhled fotoaparátu :-) a ty výměnné moduly jsou zajímavá vychytávka, jsem zvědav, jak se osvědčí v reálném použití..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 1. 4. 2016 10:57

https://www.youtube.com/watch?v=1Exi1eHSEFs
Toto je inak pekny fail, a ked to bude bezna vec tak dakujem pekne.

Plus vyzera to tak ze to ani neni kovovy telefon, len plast s "kovovym" povrchom. Seriously? :D
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Franklin 1. 4. 2016 22:47

Dovolím si vyjádřit svůj názor: LG G5 je neskutečný pád dolů. Velké zklamání. Důvod, proč telefon vypadá tak, jak vypadá, je podle mě jediný: osekávání nákladů. Firma LG už konečně chce nějaký kladný zisk z prodeje telefonů. Zvýšení ceny nebudou zákazníci akceptovat. Jediným řešením je tedy ušetřit. Šetření se projevilo na kontroverzním designu, kvalitě zpracování, horším displeji. Jediné štěstí pro LG je existence modelu V10, který splňuje představu o kvalitní vlajkové lodi. LG G5 se bude dobře prodávat jen za cenu brutálního snížení ceny, což mobilní divizi LG vůbec nepomůže. Osvědčenou cestou k úspěchu by byla strategie mírného vylepšení loňského úspěšného modelu, což se letos povedlo Samsungu: tj. zachovat vše dobré a k tomu přidat něco navíc. LG tohle mělo udělat taky. Jenže příkaz ke snížení nákladů vše bohužel zhatil.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 4. 2016 23:39

Myslím, že u LG G5 nešlo o úsporu nákladů, ale naopak snaha odlišit se a vývojem modulárního systému změnit koncept a řešení konstrukce smartphonu jako takového
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 2. 4. 2016 08:15

Nejde ani tak o setrenie nakladov, to by vyzera este o nieco inak.
Ja dovod vidim celkom jedoduchy, resp. je ich viac.
Nacasovanie predstavenia a uvedenie je prilis skoro.
Velka zmena v koncepcii od G4.
Slabe skusenosti s celokovovym dizajnom.
Ziadne skusenosti s modularnym telefonom.
Samsung to mal pohodlne, preto S7 vyzera tak ako vyzera (vyladeno). Ma viac zdrojov na vyvoj, mal viac casu na vyvoj od S6 (viac ako LG od G4) a robil v podstate len kozmeticke zmeny, nic revolucne.
LG to podcenilo, zobrali si toho prilis vela na kratky cas. G5 mala vyjst o niekolko mesiacov neskor, mozno v lete, pripadne tento koncept mali nechat az pre G6 a viac na nom pracovat.

Uvidime ako to bude dalej prebiehat. Zatial to realne nie je ani u ludi. Obavam sa ze rozne kauzy a kauzicky s problemami este len pridu.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod woodhome 3. 4. 2016 08:05

Kauzy a kauzicky budou.....ale to snad neni jen specialita LG,ne? :-) . Nechci G5 obhajovat,ted podle vsech dostupnych informaci neni asi opravdu uplne dotazene za tu ('nasi'-19590,-Kc) cenu,oproti S7,ovsem podle nekterych videi je dobre odolne proti ohnuti,pry je dobre opravitelne,protoze to ta konstrukce proste umoznuje. Navic az slevni,bude se dat neco delat i s fotakem ci se zvukovym vystupem (coz me laka uplne nejvice-ten audio modul od B&O),a to se slepenym Samsacem (byt proti nemu nic nemam,S7/S7 Edge jsou nadherne phony-az teda na to sklo na zadech) nebudu moci :-) . Jak jsem psal vyse,letos G4-asi nikdo,kdo ma G4,nema letos potrebu menit za G5 za plnou cenu,a potom ( treba se leccos vychyta,a hlavne ten telefon slevni-viz vyvoj cen u vsech spickovych LG poslednich let) to bude asi jedina volba. Navic LGUX 5.0 je,myslim,taky peknejsi nez TouchWiz :-)
woodhome
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků