LG G5 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod johnface1987 4. 6. 2017 15:26

Telefon jsem vyreklamoval - výměna GPS modulu a už OK. Akorát jsem nepochopil, co za servis otevíral šuplík hřebíkem. Fakt blbci, mám tam díru jak kráva.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 4. 6. 2017 16:45

v takom pripade by som telefon z reklamacie neprevzal ... sam sa chystam na to, ze az raz moja G4-ka padne do bootloopu, tak tesne pred reklamaciu spravim foto z kazdeho uhlu ...
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnface1987 4. 6. 2017 17:10

Ono, jsem nejak nemel na vyber. Doslo mi to postou. Mam nafoceno i pred reklamaci a zadal jsem prodejce o novy suplik.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod dusan182 5. 6. 2017 09:52

Taky budu davat na reklamaci svoji G5 prave kvuli vypadavajici GPS. Mobil jsem kupoval u CZC, diky za radu si nafotit stav mobilu pri predani na reklamaci.
dusan182
Junior

Odeslat příspěvekod Hamon 24. 7. 2017 18:07

Dnes přišla na mou LG G5 aktualizace:
Obrázek
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnface1987 2. 8. 2017 10:30

Má někdo zkušenosti s reklamací GPS? Po reklamaci sice zafixuje, ale trvá tak minutu na otevřeném prostranství. Horší signál z mých mobilů měl tak akorát iPhone 3G. Například S7 mi fixuje do 3s kdekoliv i pod střechou v domě.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod dusan182 2. 8. 2017 13:23

Ahoj,

Taky jsem daval svoji G5 na reklamaci kvuli spatne GPS
Koupeno a reklamovano v CZC:

V cervnu jsem odnesl G5ku na reklamaci s tim ze GPS nefixovala polohu a byla extremne nepresna, podle apk GPS test presnost 50 - 150m

Výsledek reklamace:
- vymena GPS anteny
- vymena krytu mobilu

Me postrehy z reklamace:
-GPS nefunguje porad, podle GPS test presnost 25 - 250m ( galaxy S7 drzi presnost +/- na 6 metrech)
- vymeneny kryt je pouzivany a v horsim stavu nez predtim
- upatlane ochranne sklo cocky fotaku (zevnitr)!
- ctecka otisku prstu po zmacknuti zajela pod kryt!!
- rozstipene PCB, kt. spojuje vysuvnou bradu tel. se zbytkem tela!!!

S odstupem 1 den jsem telefon odnesl na druhou reklamaci.

Za me doporucuji si dukladne zdokumentovat stav telefonu pred reklamaci a zkontrovat co ti napise technik do servisniho protokolu pri reklamaci.

V pulce srpna ocekavam, ze se mi tel. vrati z druhe reklamace, nasledne muzu napsat update.
dusan182
Junior

Odeslat příspěvekod johnface1987 2. 8. 2017 14:27

Takže mám to úplně stejně.

Přesnost GPS, poškození telefonu. Kupoval jsem v Max-Shop a servis byl někde v Německu.

Manželka měla dříve G4, tu jsem prodal a ta byla o dost lepší než G5. Teď když jí to budu chtít reklamovat, tak nemám náhradní telefon a asi mě zastřelí.

Bohužel se však obávám, že v servisu řeknou že je to OK a je vyřešeno. Nicméně prosím napiš odpověď, jestli se do druhé reklamace mám vůbec pouštět.

PS: Jo v Samsungu je jiný přístup, pán si nedovolil telefon položit ani na stůl, dal si pod to hadřík... :-D
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod Hamon 9. 8. 2017 18:21

johnface1987
PS: Jo v Samsungu je jiný přístup, pán si nedovolil telefon položit ani na stůl, dal si pod to hadřík...

No možná v obchodě ale ty hovada v Britexu již asi ne .Já reklamoval na S7 edge - šuplík na sim a sd kartu.
Chtěl jsem vyměnit sd kartu za větší a vytáhl jsem pouze půl šuplíku ostatek tam uvízl prostě praskl.
Reklamace neuznána prý na mechanické poškození.Přitom mi v sáčku poslali dva kousky co s toho vyndali ( já se v tom nevrtal ).
Až potom jsem sám vyndal zbytek ale už je funkční jen sim a sd karta nelze načíst ( odborníci dodrbali kontakty).
Hlavně že mi napsali že předpokládaná cena opravy 8 tisíc.
Zlatá moje G5 šlape jak hodinky.
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dusan182 15. 8. 2017 09:53

dusan182 píše:Ahoj,

Taky jsem daval svoji G5 na reklamaci kvuli spatne GPS
Koupeno a reklamovano v CZC:

V cervnu jsem odnesl G5ku na reklamaci s tim ze GPS nefixovala polohu a byla extremne nepresna, podle apk GPS test presnost 50 - 150m

Výsledek reklamace:
- vymena GPS anteny
- vymena krytu mobilu

Me postrehy z reklamace:
-GPS nefunguje porad, podle GPS test presnost 25 - 250m ( galaxy S7 drzi presnost +/- na 6 metrech)
- vymeneny kryt je pouzivany a v horsim stavu nez predtim
- upatlane ochranne sklo cocky fotaku (zevnitr)!
- ctecka otisku prstu po zmacknuti zajela pod kryt!!
- rozstipene PCB, kt. spojuje vysuvnou bradu tel. se zbytkem tela!!!

S odstupem 1 den jsem telefon odnesl na druhou reklamaci.

Za me doporucuji si dukladne zdokumentovat stav telefonu pred reklamaci a zkontrovat co ti napise technik do servisniho protokolu pri reklamaci.

V pulce srpna ocekavam, ze se mi tel. vrati z druhe reklamace, nasledne muzu napsat update.


Takže krátký update po druhé reklamaci G5ky:
Včera 14.8.2017 jsem si vyzvednul tel. v CZC, Na reklamačním protokolu napsáno:
„Vyjádření technika: výměna covery assy rear, Kontrola PCB - bez závady, výrobek plně funkční“

Za mě:
GPS pořád nefunguje = není schopná na 10km trase ani zafixovat polohu (zkoušel jsem aktualizovat AGPS a nic >:-( )
Objevil jsem novou závadu, která vznikla asi výměnou krytu – nefunguje tlačítko volume down

Dnes 15.8.2017 odnáším tel. opět na reklamaci a asi budu požadovat vrácení peněz.
Už mě fakt štve to, že budu 3 měsíc bez telefonu a to že servis po 2x vyrobil jinou vadu... :grr:
dusan182
Junior

Odeslat příspěvekod johnface1987 15. 8. 2017 10:39

Mě na G5 ta GPS nějak jede. Nevím, jestli budu dávat na druhou reklamaci. Fix proběhne asi minutu po S7. Počkám ještě na dusan182. Telefon jsem nechal manželce a kdybych to reklamoval, tak jak to vidím, bude na mě měsíc naštvaná, že je bez telefonu a nic nespraví.

Celkem by mě zajímalo, za jak dlouho funkční G5 udělá fix. Na S7 je to tak do 4s za jakýchkoli podmínek.


OT: Samsung jsem reklamovam v servisním středisku v Brně. Pokud máte telefon z CZ distribuce, vždy bych to řešil se servisním střediskem Samsungu a klidně i posláním telefonu.
johnface1987
Junior


Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 2. 2018 22:09

LG odškodní majitele s bootloopem
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/lg-o ... y-bootloop
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 4. 3. 2018 15:16

Ahojte, mam moznost koupit LG 5 za 7,7 tis. Kc jako sedivku u vyzkouseneho prodejce. Chtel jsem se zeptat, jestli ma jeste dnes cenu to kupovat. Zvazuju koupit Honor 8 - prioritou je fotak a sviznost systemu. Jak je na tom ve srovnani s LG 5? Ja myslim, ze co se tyce fotaku, tak je LG o kus lepsi, nebo ne? Diky za rady
LovecDuchu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dusan182 4. 3. 2018 17:55

pro LovecDuchu:

Moje osobní zkušenost s G5kou nebyla zrovna nejlepší.

Systém fungoval a i funguje celkem svižně, foťák fotí dobře, líbila se mi ta širokoúhlá čočka, ale měl jsem problémy s GPS a následně vůbec dostat zpátky funkční telefon ze servisu (3 reklamace po sobě)

LG v ČR už nemám ofiko zastoupení, takže všechny G5 jsou šedivky a každá reklamace byla os°r.
Nevím, co se aktuálně dá/nedá pořídit v cenové relaci 7-8 tis. ale G5 je už podle mě zapomenutý model a osobně ho nedoporučuji.
dusan182
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků