LG G5 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 2. 2016 16:33

Obrázek

Technické parametry LG G5
Konstrukce 149,4 × 73,9 × 7,7 mm, 159 g, konstrukce: klasická
Displej TFT IPS, 5,3" (2 560 × 1 440 px), dotykový: kapacitní
Fotoaparát ano, 16 Mpx, LED dioda, autofocus, video: ano (3 840 × 2 160 px, 30 FPS)
Chipset Qualcomm Snapdragon 820 MSM8994, CPU: 2×2,15 GHz + 2×1,6 GHz, GPU: Adreno 530
Paměť RAM: 4 GB, vnitřní paměť: 32 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkce HSPA: 42 / 5,76 Mb/s, LTE: 600 / 150 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 4.2, NFC: ano
Operační systém Android 6.0
Navigace vestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy, elektronický kompas
Akumulátor 2 800 mAh, bezdrátové nabíjení: ne

Potvrdily se informace o použití dvou fotoaparátů a na zádech telefonu tak nalezneme jeden 16MPx a druhý 8MPx snímač. Novinka tak nabídne snímky se záběrem 135°, což je větší úhel záběru než nabízí lidské oko. Díky tomu se vám do fotografie vleze mnohem více, aniž byste museli od foceného objektu odstupovat. Další specifikace hlavního snímače znějí také velmi zajímavě. Kromě rozlišení 16 MPx má také k dispozici laserové ostření či optickou stabilizaci obrazu. Samotný senzor má pak velikost 1/2.5″.


Je to hnus.

S ohledem na velmi špatné výsledky mobilní divize bych očekával, že firma LG přijde s něčím atraktivnějším. Telefon zůstává velmi velký, oproti G4 se na výšku dokonce trochu zvětšil i při menší úhlopříčce. Menší baterie.
Naposledy upravil seterwohipikule dne 21. 2. 2016 21:03, celkově upraveno 2
Důvod: info doplněno od handyouch, díky
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 2. 2016 16:55

Baterie, design zadní strany, rozměry vzhledem k velikosti displeje - WTF ?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman II 21. 2. 2016 17:08

menší displej, větší rozměry, slabší baterka, tlačítka na boku - nic co by mě lákalo vyměnit za G3 a to jsem se na G5 těšil jak malej Jarda na Maťějskou, asi pořídím G4, za pár tejdnů bude stát osmičku
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 2. 2016 17:14

Jenom pro upřesnění: oproti G4 je G5 o 2,1 mm tenčí a o 2,2 mm užší. Bohužel, při zmenšené úhlopříčce narostla výška o 0,5 mm a hmotnost o 4 gramy.

Hliníková konstrukce znamená i definitivní konec bezdrátového nabíjení. LG G4 mělo alespoň připravené kontakty a stačilo dokoupit cívku nebo nový kryt.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod beat 21. 2. 2016 18:58

Franklin: GSMArena uvádí...
- Fast battery charging: 83% in 30 min (Quick Charge 3.0)
- Optional Wireless Charging (Qi-enabled)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/DviX/XviD/H.264/WMV player
- MP3/WAV/FLAC/eAAC+/WMA player
- Photo/video editor
- Document editor
Otázkou je, co myslí tím Optional...(Qi enabled) Aby to nebyl zas další modul :D

Jinak pořád nerozumím tomu ztenčování telefonů. Tuplem když je to na úkor baterie.
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 2. 2016 20:52

Nemělo by téma být založeno nějak jinak ?

Obrázek

Technické parametry LG G5
Konstrukce 149,4 × 73,9 × 7,7 mm, 159 g, konstrukce: klasická
Displej TFT IPS, 5,3" (2 560 × 1 440 px), dotykový: kapacitní
Fotoaparát ano, 16 Mpx, LED dioda, autofocus, video: ano (3 840 × 2 160 px, 30 FPS)
Chipset Qualcomm Snapdragon 820 MSM8994, CPU: 2×2,15 GHz + 2×1,6 GHz, GPU: Adreno 530
Paměť RAM: 4 GB, vnitřní paměť: 32 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkce HSPA: 42 / 5,76 Mb/s, LTE: 600 / 150 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 4.2, NFC: ano
Operační systém Android 6.0
Navigace vestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy, elektronický kompas
Akumulátor 2 800 mAh, bezdrátové nabíjení: ne

Potvrdily se informace o použití dvou fotoaparátů a na zádech telefonu tak nalezneme jeden 16MPx a druhý 8MPx snímač. Novinka tak nabídne snímky se záběrem 135°, což je větší úhel záběru než nabízí lidské oko. Díky tomu se vám do fotografie vleze mnohem více, aniž byste museli od foceného objektu odstupovat. Další specifikace hlavního snímače znějí také velmi zajímavě. Kromě rozlišení 16 MPx má také k dispozici laserové ostření či optickou stabilizaci obrazu. Samotný senzor má pak velikost 1/2.5″.
Naposledy upravil seterwohipikule dne 21. 2. 2016 21:02, celkově upraveno 1
Důvod: díky, doplněno do úvodního příspěvku
anonymni

Odeslat příspěvekod Gumby 21. 2. 2016 21:17

roman II píše:menší displej, větší rozměry,...

Franklin píše:Jenom pro upřesnění: oproti G4 je G5 o 2,1 mm tenčí a o 2,2 mm užší. Bohužel, při zmenšené úhlopříčce narostla výška o 0,5 mm a hmotnost o 4 gramy.

Myslím že je rozhodnuto, hlas lidu už říká, že G5 má oproti G4 větší rozměry.
A větší hmotnost? G5 je přece vyroben z "ušlechtilých" materiálů, tak je logicky oproti "lacinému" plasťáku těžší. Mnohem, o 4 gramy.
Byl odstraněn podpis odporující plavidlům fóra.
Gumby
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 21. 2. 2016 21:21

Displej, doufal jsem v 5,5". Hmotnost, to je mi úplně jedno, i kdyby to bylo 40g navíc.
Ale celkově se mi líbí. Sice nehodlám zatím G3 vyměnit, ale pak to bude asi G4, nebo G5. Počkám a uvidím. Zadní strana, ta se mi vcelku líbí.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 2. 2016 23:08

Samsung letos konečně pochopil, že lidi ocení větší baterku a (téměř) nevystupující foťák. Milimetr tloušťky nikomu nevadí.

Naproti tomu LG nepochopilo vůbec nic, jde přesně opačným směrem. LG G3 ani G4 nepatřilo ve výdrži baterie k přeborníkům, teď se to ještě zhorší.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Amper01 22. 2. 2016 01:58

LG patří mezi mojí oblíbenou firmu, líbí se mi zpracování jaký mají s G2,3 a 4, které měli tlačítka na zádech, skvělý displey, foťák a pěkné tělo, nevystupující objektiv. Proto jsem čekal, že s G5 přijde nějaká bomba, jako přišla s každým předchozím. No nepřišla, mobil se mi absolutně nelíbí a musim říct, že je to největší hnus co LG vyprodukovalo.. tlačítka zmizla ze zad, rámečky velké. Celý zklamání, v létě kupuju G4, ikdyž jsem předpokládal G5, ale po tomhle ani za nic.. Doufám, že s G6 to napraví a předvedou design jako jsme zvyklí.

Samsung nepředvedl nic, jen do S6 dali voděodolnost a lepší procák. LG bohužel šlo o krok zpět a vůbec se jim to nepovedlo.
Amper01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 22. 2. 2016 05:47

Naprosto dokonalé řešení. Vždycky jsem vytýkal kovovým telefonů, skleněným telefonům, že integrovaná bateie jen zvyšuje cenu na after-opravu-výměnu. A zde se potvrdilo, že v LG někdo přemýšlí, jak mít stále přístupný akumulátor. Moc líbí.

A rozšířitelná baterie na 4000mAh? Který současný flagship ji má. Neuvěřitelné a tleskám.
i samsung se ukázal, že inovu a zvětšuje baterii, ale tohle se mi líbí.

G5 s USB Quick Charging 3.0 je pecka. palec nahoru.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 22. 2. 2016 07:30

Podle mne pokud jde o g5 tak její vzhled je otázka zvyku..a musím říci že přišly s něčím novým co nikdo nemá,za toto je potřeba tleskat..Samsung to samé..oba telefony se moc povedly
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 2. 2016 07:42

Přesně, je to o zvyku.. Je to prostě jiný design LG, než na jaký jsme byli dosud zvyklí, a ta baterie bude asi stejná, jako G3/G4, možná i lepší
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 22. 2. 2016 08:06

No já nehodnotím dokud si neosahám sám,podle fotek či videa se nedá hodnotit,uvidíme až ho budeme moci vyzkoušet.Také počkáme na cenovku S7a S7 edge nic nového pod sluncem cena vysoká jako vždy.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 2. 2016 08:23

S7/19799kč, S7 Edge 22599kč. LG G5 by měl stát do 20k
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků