LG G5 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mazda323 13. 10. 2016 17:40

no tak nám k tomu něco rozumnýho řekni - zásadní věci 1. reálná výdrž baterky 2. kvalita foťáku 3. display, čitelnost na slunci? 4. co prostředí,
mazda323
Junior

Odeslat příspěvekod Kepajko7 14. 10. 2016 17:03

Ahojte pridám nejaké skúsenosti z lg g5 ale skôr ako začnem napíšem len jednu vec lg g5 my trošku padol do oka keďže som bol spokojný aj lg g4 ale ked som čítal fóra plné negatívnych názorov užívateľov tak som oň prestal mať záujem.Mal som záujem o huawei p9 a dokonca som ho aj odporučil jednému znamemu a je spokojný.Ale ja som hladal komplexnejšie vybavený telefon bez kompromisov.Hladal som telefón ktorému nechýba elegantny dizajn,kvalitny displej z možnosťou hodín a notifikácií ako to mala lumia 950 ktorú som mal,vymenitelná bateria z dobrou výdržov,infraport,radio,kovové telo,kvalitny basovo ladený reproduktor, ovládanie na displeji z voĺbou šípok podľa vlasnej potreby a keďže som ľavák tak je to pre mňa podstatná vlastnosť aby som mohol telefon ovládať jednou rukov.Len ma odrádzali názory ľudí na fórach.Začal som pozerať videá na you tube a nakoniec rozhodol že ho kúpim z eshopu a ked my nebude vyhovovať tak ho vrátim.Fonik prišiel bol som plný očakávania ale som mal obavu zo sklamania.Ked som ho vybalil tak som povedal waw že aký dizajn nič podobné som ešte nemal v rukách a to som mal už pár telefónov :-) a síce som ho videl na obrázkoch a videjkach tak na živo som bol veľmi milo prekvapený.Začal som fonik testovať a zistil som samé pozitíva a vlastne čo som písal na začiatku som aj dostal do rúk a po skúsenostiach z rôznymi značkami a aj platformami musím napísať že lg g5 je pre mňa najlepší telefon za veľmi dlhé obdobie.Na Vaše otázky veľmi rád odpoviem:-)
Kepajko7
Junior

Odeslat příspěvekod huddan 14. 10. 2016 19:37

Píšeš že si mal Lumiu 950. Ja mam 950 Xl a v podstate mi nechýba nič, ale chcel by som reálne porovnanie oproti Lumii 950 Hlavne foťák, video a potom aj systém aký je oproti WP 10 ( svižnosť ). Dík.
huddan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kepajko7 14. 10. 2016 21:20

Lumiu 950 som si veľmi obľúbil v podstate my na nej vadilo veľmi málo vecí.Mal som ju asi trištvrte roka a po poslednej aktualizacii my začala mrznúť a reštartovať tak som ju dal do servisu a v tom čase som kúpil lg g5.Lumia sa vrátila tak som mal na porovnanie málo času lebo už mala záujemcu na kúpu ale fotoaparáty som mal čas porovnať a myslím že boli na veľmi podobnej úrovni napríklad Lumia mala lepšiu kresbu pri zoome a lg si zase lepšie poradilo z protisvetlom a dokázalo zachovat farebnosť fotografií.Dalej my trochu vadilo pri Lumii že nevedela vždy korektne zaostrit pri nočných fotkách takže pri fotení nočného mesta ma navrch lg vďaka laserovému zaostrovaniu.V čom mala výhodu Lumia bolo že ked som večer fotil ľudí a bol potrebný blesk tak Lumia bleskla ako xenon takže ludia nemuseli prižmúriť oči ale lg poriadne zasvieti a až potom odfotí.Čo sa týka plinulosti systému tak lg má mierne navch ide ako blesk tá 4 gigova ramka a 820 snapdragon robia svoje a po skúsenosti z lg g4 si myslim ze aj po dlhšom čase to bude rovnaké. Myslim že sú to dva špičkové telefóny.
Kepajko7
Junior

Odeslat příspěvekod mazda323 15. 10. 2016 15:30

Kepajko - nic moc faktickýho jsi k G5 nenapsal
mazda323
Junior

Odeslat příspěvekod Kepajko7 15. 10. 2016 16:40

Mazda 323- 1 batériu hodnotím ako nadpriemernú môj bežný deň je ráno asi pol hodina surfovanie youtube potom asi hodina telefonovania plus facebook a messenger na obed 20 minút surfovanie a samozrejme všetko možné keďže ho mám nový večer mám asi 50 %. 2 fotoaparát hodnotím ako jeden z najlepších čo som mal myslím tým všeobecne všetky scény protisvetlo,zoom,postprocesing,farebnosť atd. Mal som Lumia 1020,Lumia 1520,Lg g4,Samsung s6,Huawei p8,Lumia 950,Sony xperia z5 compact a z uvedených telefónov ma Lg g5 asi najvyváženejšie fotografie aj ovládanie fotoaparátu a veľké plus širokoúhly druhý fotoaparát ktorý nemá konkurenciu. 3 displej je podľa mňa veľmi dobre farebne vyvážený žiadne farbičky ako Samsung má skvelé pozorovacie úhly podobné amoledu a pri slnečnom dni sa zapína extra kontrast takže displej je pre mňa nadpriemerný záleží od osobných preferencií. 4 prostredie. Na výber sú tri obrazovky ja používam základný režim a menu môže byt ako zoznam alebo ako karty ja používam karty a hneď som mal prehľad nič som nemusel hľadať.Keď by si potreboval nejaké konkrétne info rád poradim :-)
Kepajko7
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 10. 2016 21:16

Android 7.0 Nougat pro LG G5 již příští měsíc..?
https://mobilizujeme.cz/clanky/prvni-kusy-lg-g5-maji-dostat-android-7-0-jiz-pristi-mesic/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnface1987 22. 10. 2016 15:57

Někdy čtečka funguje. Někdy nelze použít otisk. Je tam problém, že uzamykám poklepáním?
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 11. 2016 11:10

LG G5 dostává Android7 Nougat
https://mobilizujeme.cz/clanky/lg-g5-dostava-android-7-0-jako-jeden-z-prvnich-ale/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puppak 5. 12. 2016 11:50

Zdravím, chtěl jsem ze vás zeptat, máte nějaký tip, kde u nás sehnat nový lg g5 h860 dulsim? CZC už ho mít nebude a žádný jiný obchod jsem u nás nenašel. Jen něco na Slovensku (Mobileshop, BestMobil) a pak klasika Ebay a Amazon. Z důvodu případné reklamace bych radši ČR. Ceny jsou tam v přepočtu kolem 12t, což je částka, kterou jsem ochoten za telefon dát. V ČR jsem našel jen Samsung S7 dualsim, ale cena kolem 18500 je už na mě moc. Za každý tip předem díky.
puppak
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 5. 12. 2016 12:19

Kdyby pro tebe nehrála roli velikost displeje tak bych doporučil Huawei Mate 8. https://www.max-shop.cz/huawei-mate-8-3 ... ilver.html
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puppak 5. 12. 2016 17:08

stm01: Právě, že hraje - ten Mate je už pro mě velký, strop je pro mě 5,5, ta G5 je pro mě akorát a taky je pro mě docela důležitý foťák - G5 ho má nadprůměrný. Teď mám Lumia 1020 a kdybych nepotřeboval dualsim, tak telefon neřeším. Od telefonu potřebuji jen to volání, foťák,net, emaily a občas navigaci.
puppak
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 6. 12. 2016 01:06

Tak potom Huawei P9 Dualsim. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puppak 6. 12. 2016 10:38

Díky, ale ne ne, jedině G5 nebo S7 :-). Ta P9 nemá optickou stabilizaci. Znáš to, člověk shlédne spoustu srovnání na Youtube, spoustu toho načte a pak se pro něco rozhodne a je vymalováno. Zkusím tu G5 dual vzít přes kamaráda v Německu. Snad nenatrefím na nějaký vadný kus.
puppak
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 6. 12. 2016 12:00

No to co říkáš je sice pravda ale existuje P9 plus.
rajs
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků