LG V10 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Karel2 23. 12. 2015 20:12

No podle tehle recenze https://www.mojandroid.sk/recenzia-sams ... edge-plus/ a porovnam to i s mou zkusenosti, je to +- stejna vydrz. Jak jsi prisel na "skoro polovicni" vydrz?
S23 Ultra
Karel2
Junior

Odeslat příspěvekod SmartDavid 23. 12. 2015 22:23

Chci se zeptat na to dvojité sklo. Nemáte pak pocit, že je displej zapuštěný moc hluboko? A co ramka? DDR3 nebo DDR4? Googlil jsem a na každém webu našel něco jiného. No tipuju to spíš na 3.
SmartDavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 12. 2015 23:50

Ohledně výdrže jsem vycházel z recenze na GSMArena.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel2 24. 12. 2015 10:47

http://www.gsmarena.com/battery-test.ph ... =7606#show Mezitim jsem na to taky koukal a pri +- stejnych parametrech je to dost propastny rozdil. Ze by Samsung mel tak moc lepsi optimalizaci? To dost nesedi vuci testu co jsem daval ja. Tedy, ze vydrz je plus minus stejna, podle meho srovnani. Osobne jsem po nem taky koukal, ale rozhodl fotak a to hlavne za horsich sv, podminek viz Dotekomanie. Podle me je jedno jestli vydrzi den, ci den a pul. Stejne musi vecer do nabijecky v obou pripadech. Pokud mobil v zatezi nevydrzi aspon 2 dny, tak se nema cenu dohadovat o lepsi vydrzi u jakekoliv znacky.
S23 Ultra
Karel2
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 24. 12. 2015 12:30

Hlavně závěry z "testování" od jedné soukromé (tzn. ne nezávislé) nemusí znamenat objektivní čísla. Celkově Samsung musí mít z LG nahnano, když LG tak agresivně nastavuje cenovou politiku. A dvakrát tak agresivně u flagship produktů.

Nikdo neprokázal, ani nevyvrátil to, že Samsung redakce motivuje k víc zkreslený výsledkům. Z Česka víme, že Samsung na to (třeba formou daru nebo jiných východ) má, kdežto pobočka LG si nic takového nedovoluje.

Jestli je to menším rozpočtem, nebo větší etickou férovostí lidí ve svých pozicích, to je těžké hádat.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 26. 12. 2015 16:33

V každém případě si stěžují uživatelé na různých forech a je přeci jasné že 3000 baterka je málo na takové pádlo.Ale na druhou stranu cena je super proti konkurenci fandím Lg samsung je v poslední době hrůza a sony to samé.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod PiBiAn 27. 12. 2015 00:20

Mám teď LG V10 necelé 3 dny, výdrž mi zatím tragická nepřijde. 1,5 dne v telefon dá bez problémů. Výdrž bych srovnal se Samsungem Galaxy S6 EDGE+.
PiBiAn
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 12. 2015 10:33

LG V10 se prodává více než dobře..
http://m.smartmania.cz/lg-v10-prodeje-android-12739
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 27. 12. 2015 14:31

Myslíte, že foťák LG V10 je důstojnou konkurencí Lumie 950? Váhám mezi těmahle dvěma
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mr.SMITH 27. 12. 2015 20:11

Přidávám zajímavou stránku ohledně parametrů pro LG V10:

http://www.devicespecifications.com/en/model/d7823714 ;-)

Snad se budou někomu hodit.
mr.SMITH
Junior

Odeslat příspěvekod PiBiAn 27. 12. 2015 20:34

To Nechic: LG V10 má horší foťák než Lumia 950 (měl jsem ji). Důvodem není ani tak čip nebo optika, jako spíše horší postprocessing. Na automat má foťák za dobrého světla tendenci k přepalům, lze to korigovat bohatými možnostmi nastavení manuálu, ale na to jaksi není vždy čas, že... HDR vytváří naprosto nereálné barvy. V horším světle foťák šíleně šumí, bohužel to neznamená, že by byla o to menší olejomalba :-( Z tohoto pohledu jednoznačně Lumia 950 vede. Bohužel, to je asi tak jediné. Ve všem ostatním vede LG V10. Takže těžká volba. Podotýkám, že se jedná pouze o můj soukromý názor, někdo jiný to může vidět jinak.
PiBiAn
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 28. 12. 2015 12:15

Hodím kopii mého komentáře i sem. Třeba někdo bude souhlasit, třeba ne. Ovšem moje priority jsou čistě racionální. A třeba přesvědčí i ostatní. Když ne, vítám proti argument.
V10 je ultimativní a nekompromisní smartphone. Dnes umí všechny telefony nad 10k defacto to samé. Mají špičkové specifikace a super displeje. Ale V10 u mě na vánoce zvítězila. Hlavně nápadem s druhým displejem (fakt efektivní věc, a vlastně i efektní), super materiál, který nemusím furt leštit, má karty (kdo to může říct o iPhonu nebo S6) a vůči stejně pozicované konkurenci rozumnější cenovku.

A co mě překvapilo, či jak nečekal? Prémiová sluchátka AKG. Rychlonabíjení. A výměnná baterie. Racionální argumenty pro každodenní použití.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iimo 28. 12. 2015 12:32

Mám G4...ale vadi mi kvalita QHD videa .. ten bitrate je proste horsi nez u S6. A videa jsou tak mene plynula a hlavne ten laser focus je u videa tragedy.. obcas si to dela co chce a hybe to ze scenou.(nejhorsi kombo je nadherny trepajici se obraz)

Co se tyce fotek jsem spokojenej hlavne za horsich svetelnych podminek nebo v interierech foti srovnatelne s S6 (obcas i o dost lepe) ale zase blesk ma lepsi S6.

Za idealnich svetelnych podminek nebo venku je S6 lepsi ma vice detailu je ostrejsi, lidovejsi, barvitejsi, libivejsi. S6 je vice day to day without brain v tomhle je jeho hlavni sila proti G4. Tam obcas fotite i dvakrat trikrat nez se vam vysledek libi.

A videa venku jsou uz potom dle meho nazoru nekde jinde! .-. tam je ten rozdil mezi S6 a G4 dost videt. dovolim si tvrdit ze S6 je kral a G4/950 jsou vedle nej s tim ze obcas prekvapi ale day to day je to s S6 z vetsi jistotou.

G4 mam doma tri mesice/ S6 jsem mel pujcenou od kamarada 3 dny .. 950 jenom z doslechu a s recenzi.

takze se stim porad peru jestli si S6 nakonec neporidit ..
iimo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karel2 28. 12. 2015 12:44

PiBiAn píše:To Nechic: LG V10 má horší foťák než Lumia 950 (měl jsem ji). Důvodem není ani tak čip nebo optika, jako spíše horší postprocessing. Na automat má foťák za dobrého světla tendenci k přepalům, lze to korigovat bohatými možnostmi nastavení manuálu, ale na to jaksi není vždy čas, že... HDR vytváří naprosto nereálné barvy. V horším světle foťák šíleně šumí, bohužel to neznamená, že by byla o to menší olejomalba :-( Z tohoto pohledu jednoznačně Lumia 950 vede. Bohužel, to je asi tak jediné. Ve všem ostatním vede LG V10. Takže těžká volba. Podotýkám, že se jedná pouze o můj soukromý názor, někdo jiný to může vidět jinak.

No podle tohohle ma horsi fotak, jak jakykoliv mobil i pod 10K. Ja koukal na ruzna srovnani a fotky poustel na 55" TV a vubec si nemyslim, ze je to tak zle. Podle me zkusenosti ma problem s protisvetlem, napr. v tmavsim prostredi kde sviti svetlo. Skoro bych rekl, ze je to lepsi bez svetla. Jako s kazdou novou veci se musime zzit a vychytat mouchy, proste se s nim naucit fotit. Ovsem ten postprocessing by se mohle zlepsit v nejake aktualizaci, preci jenom je to relativne novej foun.
S23 Ultra
Karel2
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 28. 12. 2015 14:04

Bohužel zrovna aktualizace těchto "drobností" nejsou silnou stránkou LG. Problém s postprocessingem byl už v případě LG G2, a žádná z několika aktualizací tento problém nevyřešila :( U LG G4 pro změnu nebylo a stále není doladěno natáčení FHD video a neumí víc než 30fps... LG umí osadit telefon velice kvalitním fotočipem, ale po SW stránce to nikdy nedotáhnou k dokonalosti :-[
fajn.snek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků