LG G4 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 7. 5. 2015 07:15

Mezi novináři jsou i ti solidní: v ČR mám rád například MobileNet.cz, v zahraničí GSMArena.com. Těmhle solidním novinářům prošly pod rukama stovky přístrojů a díky tomu mají možnost srovnání. A oni pak řeknou: LG G3 má horší jas displeje a horší výdrž baterie než jiné telefony. Některým uživatelům to i přesto může stačit a mohou být spokojeni.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 5. 2015 07:17

Ono ani s tou výdrží G4 to nemusí být špatné, přijdou aktualizace, které ji zlepší. LG G4 je po všech stránkách vydařený smartphone, myslím, že to bude hit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 7. 5. 2015 07:56

...ze nebude mit rychle nabijeni 2.0 je teky docela fail...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Vladte 7. 5. 2015 10:32

Tak nevím mám G3 a těšil jsem se na G4, ale po informacích o výdrži jsem docela zklamaný... na mobilu hodně sleduji filmy a tak se vyšší výdrž hodí... počkám až se budou testovat sériové kusy a ne předsériový a hlavně na podrobnější test a podle toho se rozhodnu... ale zatím bohužel zklamání... a to se mi kožená varianta fakt líbí...
Vladte
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 7. 5. 2015 12:04

http://mobilenet.cz/clanky/lg-g4-po-nekolika-dnech-ten-telefon-se-vazne-povedl-20028
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Ivostro 7. 5. 2015 13:25

to: Franklin
Pročetl jsem si diskuzi a musím říct, že ty máš očividně nějaký komplex. Sám jsi telefon ani pořádně nevyzkoušel a jen vše hatíš. Takové lidi fakt miluju. Mám G3 a věř, že každý si vybere telefon podle sebe, bez nějakých keců někoho třetího, že má takový či onaký displej, výdrž atp.. Já jsem s G3 nadmíru spokojený. G4 je krásný kousek a nevěřím tomu, že by LG vydalo telefon s horšími parametry.. Display QHD je opravdu rozeznatelný od full HD při zoomu atp ..
Ivostro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 7. 5. 2015 14:04

Ivostro: Ono je to jinak. Já si vážím svých vydělaných peněz a nekoupím si jen tak něco. Pravda je taková, že výrobci mobilů v posledních letech zavětřili, protože toto odvětví slibuje vysoké marže. Zaplavili nás neskutečným množstvím modelů, jejichž cena je silně nadhodnocená, ale tyto telefony mají zásadní vady. Kvalita rozhodně neodpovídá ceně. Je třeba být obezřetný a pečlivě vybírat. Jsou určité mantinely, které si každý člověk musí určit jako nepřekročitelné. Pokud například Samsung dokáže vyrobit telefon s QHD 5,7" displejem a výdrží 11 hodin, pak je pro mě LG telefon s QHD 5,5" displejem a výdrží 6,5 hodin nepřijatelný. Ten rozdíl je už prostě příliš velký. Nebojím se tenhle svůj názor říci nahlas a veřejně, zároveň však dávám všem ostatním svobodu koupit si cokoliv dle jejich preferencí.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 7. 5. 2015 15:01

Panové nechci zasahovat do vaší debaty ale všechny kousky Lg G4 co mají v rukou páni redaktoři jsou pouze testovací verze bez finálního softwaru takže vše jsou zatím pomluvy a blbosti o té výdrži se zatím vyjádřilo pár serverů já na tohle moc nedám a divil bych se že G4 by byla horší než G3 považuji to za hloupost,spíše mi vadí ztráta u prodejní verze bezdrátového dobíjení což G3 měla v základu a ta kůže vypadá sice dobře ale umíte si představit jak bude vypadat za pár měsíců,rozhodně si počkám až bude v prodeji na předobjednávku to zatím nemá smysl vždy je lepší počkat až tomu vychytají mouchy a dají slevy či bonus.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod beat 7. 5. 2015 15:14

rajs: Pokud LG nedokáže dát k testování finální verzi telefonu, pak je něco špatně.
O tom telefonu se teď mluví a píše.. Jakou pověst získá, taková se s ním už potáhne.

Podle parametrů ale ta výdrž nebude lepší než u G3.
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod Franklin 7. 5. 2015 15:14

A prodává se už vlastně LG G4? Já měl za to, že jo, minimálně v domovské Koreji. Tuším, že na ebay.com jsem už zahlídnul pár kousků ke koupení. To by naznačovalo, že finální verze telefonu už by měla být k dispozici.

ad bezdrátové nabíjení - tady je dobré to, že telefon má na to připravené kontakty. Určitě bude k zakoupení i samotná cívka, která se jen vsune pod existující kryt.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 7. 5. 2015 15:47

test z jiného zahraničního serveru.
LG G4 je Power-uživatele smartphone Android. Vyjímatelná baterie, rozšiřitelné úložiště a brilantní kamera vynahradit levnou konstrukci a materiálech, jako každá jiná tradiční výrobce raději vynaložit na to druhé. Ale to necítí jako prémie, a není vyroben z kovu, i když jsou k dispozici volby kůže.

Estetika stranou, solidní výkon, dvoudenní výdrž baterie a skvělý displej 5.5in aby G4 jeden z nejvíce použitelné a nejlepší phablets k dispozici.

Pros: velký obrazovky, brilantní kamera, dvoudenní baterie, rozšiřitelné úložiště, vyměnitelnou baterii, KnockCode.

Nevýhody: nedostatek prvotřídních materiálů, plastová záda snadno poškrábat, žádné vestavěné bezdrátové nabíjení.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 7. 5. 2015 15:51

Z mého úhlu pohledu je stále G3 asi nejsolidnější volba, kterak z rozumné částky investice/užitkovost získat nejvíce.

G4 přináší opravdu hodně, navíc je i hezká. A co si budeme povídat, ano, kůže originální.

V Koreji se G4 prodává, ale jedná se o jiný HW, natož SW vlivem jiného regionu. Evropská má značení H815, korejská F500 (tuším). Fungovat by měla všude, ale liší se především v pásmech. A proč novináři, nebo první vystavené kusy nejsou finální? Lebo nezačala masová výroba. Nezapomeňme, že největší část času zabere právě ono finální testování, side-efecty a také hledání, kde zefektivnit přístroj (kde vypnout co v jednotlivých regionech, třeba LTE ve státech, kde stále nefunguje, nebo kde zapnout VOLTE - např. nyní v ČR).

Každopádně G4 vypadá z pohledu užitkovosti výborně a fandím tomuto produktu protože:
:D
a) na začítku prodeje nevybírám paměť a v případě potřeby dokoupím paměťovku
b) v krabičce s koženým pouzdrem bude náhradní zadní kryt, kdybych si řekl, že ten kožený bude sváteční. :)
c) cenovka i po pohybu USD <--> je super, myslím, že stále se cena víceméně pohybuje na startu loňské G3
d) k laserAF přichází RGB / CSS senzor, takže konečně odpadá vyvažování bílé
e) parádní Quantum displej, doporučuji kouknout do showroomu ALZA
f) zakřivení není tolik patrné, ale jde vidět v podobě deformovaných odrazů při vypnutém displeji...

vynechal jsem něco? ;-]
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 7. 5. 2015 16:44

Pro zajímavost, ke korejské verzi dávají zdarma v balení externí nabíječku a náhradní baterii (stejně jako u G3). Vůbec by mi nevadilo, kdyby stejně postupovali u nás :-)
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 8. 5. 2015 03:28

Panove, to je diskuze zase.
Ne nadarmo stoji nasledujici marketing podobne penize jako samotny vyvoj, tak by bylo vice nez stupidni ze strany LG davat novinarum na test nefinalni kousky ;)
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 8. 5. 2015 06:28

No nevím co myslíš ty ale na mobilnetu.cz to redaktoři ve své recenzi píší,zatím se Lg G4 začla prodávat v Korei ale jiná verze takže kde je pravda?

Na pár dní k nám do redakce zavítala aktuální vlajková loď společnosti LG, konkrétně model G4. Sice jsme měli k dispozici pouze předprodukční vzorek s nefinálním softwarem, to nám však nebrání se alespoň v krátkosti podívat na hlavní plusy a mínusy této novinky. Nebudeme zapírat, že se novinka opravdu povedla. :-)
rajs
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků