LG G4 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod johnface1987 28. 10. 2016 11:30

SDXC podle Google.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod PeterPan 28. 10. 2016 16:58

[quote="Mr.Bombastic"]Mne sa taktiez obcas clovek nedovola... prejavuje sa to rovnako - volajucemu to zvoni, no moj telefon nejavi ani naznak toho, ze by mi niekto volal :-)

Ci to robilo aj na 5.1, neviem... nepostrehol som. Na Androide 6.0 to robilo pri zostave v20d a tak isto teraz na v20g ... CZ distribucia, S/N 508. Robil som pri oboch cistu instalaciu, v telefone bordel nemam.

Je to stejne i na LG G4 H818p dela to jen verze MM na LP V10L je to v pohode. Proto mam stale starou verzi fw. Provedl jsem skrze LGUP downgrade. Oficialni servis to neumi resit. A ani me bohuzel nic neporadili. Aby se mi nekdo nedovolal to si nemohu dovlit. Uz hledam alternativu, ale jde to tezko. Dualsim a 4K video to je problem. Mozna Oneplus 3, ale....
S10+
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 28. 10. 2016 17:51

Čistě ze zvědavosti (LG G4 se mi možná dostane do pracek, ale zatím o ní nemám nic moc nastudováno), jsou zkušenosti s tímto problémem (ignorování příchozích hovorů) i na alternativních ROMkách na základě šestkového androidu?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 10. 2016 19:53

cabatomas píše:Zdravim,poslední dobou mám na své g4 problém s hovory. Chodí za mnou lidi, že se mi nemůžou dovolat, já přitom na telefonu žádné zmeškané hovory nemám,dokonce jsem byl svědkem,kdy mi známý předemnou volal,zvonilo to,ale mě se na telefonu nic neukázalo....Má někdo podobnou zkušenost?? Volal jsem operátorovi a tam by problém být neměl... :hm


Tohle se řešilo o pár stránek zpátky. Dělá to něco v novém Androidu 6.x. Pomůže jen downgrade na 5.1. Absolvoval jsem to, u šestky problém nevyřešil žádný firmware, každý druhý příchozí hovor mi vůbec nezazvonil. V Androidu pětce vše v pořádku.

Ale stává se mi teď jiná věc. Když někomu volám, tak klidně třeba 15-20 sekund je to jakoby zaseklé v nějakém tom volacím stavu (teď nevím přesně jestli "Vytáčení" nebo "Aktivováno podmíněné přesměrování hovoru"), ale prostě to nic dalšího zdánlivě nedělá... a až třeba za 15-20 sekund to začne vyzvánět. Nedokážu si představit, že bych takhle volal třeba na záchanku a čekal půl minuty, než se dovolám. Nestává se to někomu na G4 taky? Přeci zavolání jinému člověku na mobil nemůže trvat víc než třeba 8-10 sekund, ne?
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PeterPan 29. 10. 2016 11:35

No na MM to zrejme dela spatne odladeny ovladac na mode/telefon. Pokazdy kdyz se neda dovolat tak se sekne volani a je nutny restart. Jinak na LP je to v pohode. Proto jsem pres LGUP na V10 FW s LP.
Ta prodleva je naprosto bezna v siti s LTE. Hold je to dan za LTE. Jednak je tam prodleva nez se mobil odpojit od LTE prejde to GSM/3G a vola a to same musi udelat sit na druhe strane. Je to videt na GSM/3G siti, kde lze pouzivat data i kdyz volate, ale na LTE bez pouziti VoLTE to nelze. A tohle zatim skoro nikdo z operatoru nevyuziva. Hold to pak vse trva. S prodlevou na krizova cisla se hold musis zatim smirit. Ono i kdyz se dovolas nemas vyhrano. Jednou jsem volal zachranku pri autonehode a kdyz jsem se dovolal tak me operatorka suse sdelila, ze to neni jejich lokalita a polozila me. Napodruhe jiz bylo vse ok.... :)
S10+
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 10. 2016 09:52

Díky za vysvětlení. Nicméně nemyslím si, že by to byl tenhle případ. Někdy se dovolám hned (nevím, třeba za 6 sekund), jindy ten telefon prostě zůstane viset ve stavu "vytáčení" a třeba teprve za 15 sekund to začne vyzvánět u druhé strany. Ten poměr rychlého/pomalého vytáčení je třeba takový, že 6x z deseti se dovolám rychle, 4x čekám jak blbec. Párkrát se mi i stalo, že telefon vytáčel, vytáčel, vytáčel... a pak prostě ten proces ukončil a sám zavěsil, aniž by to vůbec na druhé straně začalo zvonit. To mi nepřijde standardní.

(Nabízí se upgrade FW, ale ten udělat nemůžu, protože pak mi nefungujou ty příchozí hovory :-)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PeterPan 30. 10. 2016 18:46

No kdyz se trefis, ze jsi na GSM/3G BTS a ten koho volaš také, tak máš volaní bez problému. To samé, když volas z GSM/3G BTS na pevný linky/ISDN. Ale když budeš Ty na LTE a ten koho voláš také tak to máš tak na cca 20sec. To, že se nedovolas nekdy je proste rozmanitost sítě. Obcas se stane, že i kdyz jsi na LTE BTS na plnem signalu se ti nekdo nedovola a tobe prijde smsm o zmeskanem hovoru. Hold je to vse zpusobene rozmanitosni BTS (GSM/3G/LTE) a komunikace mezi nimi. Hold ani podpora VoLTE neni na vsech telefonech. Takze to co ti vznika ber jako standartni chovani sítě. Nekteri lide to resi prepnutim site v mobilu bez LTE, ale pokud pouzivas mobilni data neni to moc reseni.
S10+
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod coyd 31. 10. 2016 07:17

Ja jasem na FW V20g a zadne problemy s prijmanim hovoru ve smyslu ze se mi nekdo nedovola nemam.
HUAWEI P10 (Graphite Black)
coyd
Junior

Odeslat příspěvekod Karel01 31. 10. 2016 08:13

Já mám V20d, LG G4 H818 dualsim a nemám žádné podobné problémy s příjmem hovorů ani voláním.
Jedna sim u O2 a druhá T-Mobile. Data jedu na T-Mobile LTE.
Karel01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 31. 10. 2016 23:56

Těžko říct, čím to je, mně se hovory nepřijímaly v Androidu 6 naprosto nezávisle na firmware (vyzkoušel jsem tři), až downgrade na 5.1 ten problém vyřešil. Ale je jasné, že tyhle problémy má jen určité procento uživatelů. Na reklamaci to asi není, nedokážu si představit, jak tohle dokazuju, když se to stávalo "jen" třeba u každého čtvrtého hovoru a náhodně.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod coyd 1. 11. 2016 07:17

A jakeho mas operatpra ? Co jsem tak vypozoroval, tak tohle se vetsinou tykalo Vodafonu
HUAWEI P10 (Graphite Black)
coyd
Junior

Odeslat příspěvekod TomZ 3. 11. 2016 22:47

Po roce nam doma jedna G4 chcipla tak, ze se sekla a po zapnuti se cyklila v bootu. Reklama vracenik penez. Otazka je, zda se teto chyby v pripade koupe stejneho modelu bat, nebo to je vyresene od nejake doby.
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 11. 2016 23:11

Kdesi v tomto vlákně je informace, že se problem s bootloopem týká modelu vyrobených do srpna/2015
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coyd 4. 11. 2016 07:09

Staci si precist seriove cislo z krabice nebo sem zadat imei (polozka MSN) https://imeidata.net/warranty/lg a vse co je od 508 vyse je OK (ta osmicka je prave onen srpen)
HUAWEI P10 (Graphite Black)
coyd
Junior

Odeslat příspěvekod TomZ 4. 11. 2016 22:21

Diky. Ten co na teto chybe pohorel byl dle emai z 8/2015. Pak druhy co mame je 2/2016, takze muzu v tomto smeru byt v klidu.
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků