LG G2 mini vs LG l90

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod A.d.i.s. 15. 1. 2015 09:56

Dobrý den, prosím o radu zkušených. Chtěla bych jeden z techto telefonu a ráda bych se poradila o tom který.
Jde asi nejvice o rozdil LTE... Zkoušela jsem si o tom neco precist, ale moc moudra z toho nejsem. Tedy.. je to LTE tak "dulezite" nebo mi stačí L90 bez LTE. Internet budu využívt spíš pres wifi, tam roli LTE nehraje, je to tak nebo se pletu? Dale co josem se dočetla, že to LTE šetří trochu vic baterku, je to pravda?
Jsem bezný uživatel, tedy volání, sms, nejaké ty aplikace, internet... fotak mam nový, takze v telefonu nepotrebuji nijak kvalitní... ohledne rozlišení displeje, na který si hodne stezuji u LG g2 mini mi jako laikovi asi nijak vadit nebude. Doted jsem mela klasický telefon..
Můžete mi prosim doporučit ke kteremu z techto dvou telefonu se priklonit? Dekuji moc za Vaše rady a postrehy
A.d.i.s.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 15. 1. 2015 10:05

Rozdíl je také v ceně, dle požadavků mi přijde, že LTE nepotřebujete, takže můžete klidně vzít LG L90 z CZ distribuce :) Pokud budete mít hodně aplikací, vyplatí se vzít s větší RAMkou Honor 3C
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod A.d.i.s. 15. 1. 2015 10:17

Dekuji za reakci.. cena je v tomto případe mene podstatna. Pokud tedy vyjde lg g2 mini lepe, klidne za ni připlatim. Ten honor 3C je prosím co :)? A jeste jsem se zapomněla zeptat jak je to s presunutim aplikaci na sd kartu? Nekde jsem cetla, že to u 4.4. kitkat jde a nekde jsem se zase dočetla ze ne. Jak to tedy prosim je?
A.d.i.s.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 15. 1. 2015 10:28

LG G2 mini má na rozdíl od LG L90 ovládání tlačítky na zadní straně a LTE, LG L90 baterii s o něco větší kapacitou. Honor 3C je 5'' smartphone od firmy Huawei :) co se týká aplikací u KitKatu, některé jdou na microSD, některé ne
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod entro17 15. 1. 2015 10:42

k tomu přesouvání na SD kartu .. G2 mini by měl dostat lollipop u kterého přesuny tuším jdou .. že G2 mini dostane lollipop v první čtvrtině letošního roku..
u mě hrálo velkou roli to, že G2 mini je o něco menší, protože má softwarová tlačítka..což mně osobně vyhovuje, ale naopak někomu to vadí..chce to vyzkoušet
a pokud cena nehraje tolik roli, a nevadí větší telefon, tak G3s se dá na CZC sehnat za 6k .. přináší ale navíc jen notifikační diodu, větší displej a lepší rozlišení (a tuším laserové ostření fotoaparátu, ale nejsem si tím úplně jistý)
já sám mám G2 mini a jediné co mi chybí je automatický jas displeje, což se ale dá vyřešit aplikací která používá přední kameru, takže já jsem s ním plně spokojen..
případně jsou tu i jiné značky, ale o těch moc přehled nemám ..
entro17
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 15. 1. 2015 10:45

LG G3s má laserové ostření foťáku a pěkný displej a design :) vzal bych ten místo G2 mini
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod entro17 15. 1. 2015 10:57

jak říká Francis, dnes už bych vzal G3s .. když jsem vybíral o prázdniny tak byl dražší a bál jsem se rozměrů .. po čtvrt roce vím, že by rozměr už takový problém nebyl..
ještě mi vadí jedna věc .. docela se mi na G2 mini upatlává displej, tak přemýšlím, že si koupím fólii .. myslím, že G3s bude mít stejný, nebo podobný materiál skla .. ale tohle si chce zkusit v showroomech .. případně 14 dní lhůta na vrácení zboží ..
entro17
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 15. 1. 2015 11:08

Na displejích jsou vidět otisky u všech telefonu, mohla by to vyřešit ta folie :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod entro17 15. 1. 2015 11:13

To samozřejmě, ale přijde mi že na G2 mini zůstávají víc, než např na nexus 7 co mám ;)
netvrdím že je to nějak mnohonásobně víc, ale mám pocit že v tom rozdíl je .. možná jen subjektivní pocit :)
entro17
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 1. 2015 11:18

D.Francis píše:Na displejích jsou vidět otisky u všech telefonu, mohla by to vyřešit ta folie :)


Kolik si měl v ruce telefonu ? Mezi upatlanym a upatlanym displejem byvaji docela velke rozdily.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 15. 1. 2015 11:24

Miromen: ale já přece vím, že je v těch displejích rozdíl, některé zanechávají otisky méně, některé více…
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod eltuto 15. 1. 2015 12:05

Ahoj, taky jsem si pořídil LG G2 mini a jsem naprosto spokojen. Chvilku trvá, než si člověk zvykne na ty zadní tlačítka, ale zase tak moc je nepoužívám. Na zamykání a odemykání obrazovky používám dvouklik, což je bomba věc. Baterka je naprosto úžasná a fakt ji vůbec neřeším.
A velikost ram mě vůbec neomezuje, i když mě zaráží, proč je pořád využito 680mb? Docela hodně, ale stejně všechno běží krásně. Hry moc nehraju, tak nemůžu posoudit.
Taky jsem přemýšlel nad G3s, ale ten byl velkej a tohle je moje maximum. Jinak mi příjde i hodně lehký, takže na nošení po kapsách pohoda. :tleskani
Shrnutí: Za ty prachy naprosto perfektní telefon!
LG G2
eltuto
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 15. 1. 2015 12:15

eltuto píše:A velikost ram mě vůbec neomezuje, i když mě zaráží, proč je pořád využito 680mb? Docela hodně, ale stejně všechno běží krásně.

Protože aplikace a systém potřebují RAM ke své činnosti :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod eltuto 15. 1. 2015 12:19

D.Francis: Aha :D Ne, to jsem samozřejmě věděl, ale spíš že je neustále využito 80% ram i při vypnutých aplikacích. Je to ale fuk, neseká se mi to :)
LG G2
eltuto
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 15. 1. 2015 12:33

Fakt máš vypnuté aplikace? 680 MB RAM není nic neobvyklého, některé nadstavby berou i víc :) a Cache čistíš?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků