LG F60 (D390n) - obecná diskuse a root

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xixit 13. 10. 2014 12:06

Ahoj, pořídil jsem si tento telefon. (U nás ho mají jako novinku u Vodafone a u O2.)
A založil tohle vlákno, abychom se zde mohli shromažďovat my, co jej máme.

LG F60 (D390n)
procesor: čtyřjádrový Qualcomm s taktem 1,2 GHz
displej: 4,5" WVGA (207ppi)
paměť: 1 GB RAM / 4 GB uživatelská
fotoaparát: hlavní 5 Mpx / přední 1,3 Mpx
baterie: 2 100 mAh
operační systém: Android 4.4.4 KitKat
rozměry: 128 × 68 × 10,6 mm
konektivita: LTE / Bluetooth 4.0 / Wi-Fi / A-GPS
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/lg-u ... fault.aspx

Pár postřehů:
Po dvou dnech užívání se telefon zatím jeví jako docela použitelný. Vydrží ten den při celkem aktivním používání. Docela dlouho se ale pak nabíjí "do plnejch" (tak 4 hodiny). Je to celý plastový ale hezky se to drží. Škoda že tam není notifikační dioda. Android zatím šlape, 4GB paměti je málo, tak uvidíme za půl roku. Android je tam takřka úplně holý, musíte si doinstalovat i kalkulačku... Mě to vyhovuje, někoho by to mohlo štvát. Foťák je naprosto tragickej, to, co z toho leze, vypadá hůř než fotky z sedum let starýho mobilu. Ale co by člověk za takovouhle cenu chtěl... Vcelku jsem zatím docela spokojen... Co si o něm myslíte vy?

A co nyní řeším:
Rád bych ho rootnul
. ale zatím, asi protože je to novinka totální, se mi nedaří najít funkční návod/postup. Ale nejsem žádný odborník, třeba na to jde aplikovat postup z podobných LG modelů nebo co já vím. Důvod: Telefon sám od sebe umí některé aplikace přenést na SD kartu, ale zdaleka ne všechny, které bych chtěl. Takže hlavně kvůli tomu bych to rád rootnul...
xixit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sibstr 11. 11. 2014 01:07

Za tu cenu to vypadá zajímavě, hlavně ta podpora LTE sítí. Mohl by si prosím do zdejší galerie nahodit nějaké fotky vyfocené tímto telefonem. Díky moc :-)
Sibstr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr.had 8. 12. 2014 18:55

Myslíte že bude lepší než LG F6? Uvažuji o koupi F60 přítelkyni
mr.had
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomrich 25. 12. 2014 13:22

Všechno v pohodě jen to úložiště 4GB, to je tragédie. Za rok už nebude prostor pro aktualizace a to tam mám jenom ty nejnutnější aplikace, momentálně zůstává asi 600 MB. Co se dalo jsem samozřejmě přesunul na SDHC kartu. Zamrzí taky absence notifikační diody, FM rádia a pásma 2100 MHz pro LTE.
tomrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nymfa123 25. 12. 2014 17:43

A také absence LTE pásma 900 MHz.
nymfa123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monicka24 25. 12. 2014 23:20

Už někdo víte jak udělat root? Dostal jsem tento telefon ale stáhl jsem pár aplikaci a už mě to hlásí nedostatek místa v úložišti.
monicka24
Junior

Odeslat příspěvekod monicka24 25. 12. 2014 23:20

monicka24 píše:Už někdo víte jak udělat root? Dostala jsem tento telefon ale stáhla jsem pár aplikaci a už mě to hlásí nedostatek místa v úložišti.
monicka24
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 27. 12. 2014 07:25

nymfa123 píše:A také absence LTE pásma 900 MHz.


LG F60 umí LTE v pásmu 900MHz. Proto tento model taky Vodafone nabízí. Protože tuto síť u nás pokrývá právě VDF.

Takže umí všechny tuzemské sítě. I tu vodafonní.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xixit 29. 12. 2014 10:51

monicka24 píše:Už někdo víte jak udělat root? Dostal jsem tento telefon ale stáhl jsem pár aplikaci a už mě to hlásí nedostatek místa v úložišti.


http://www.how-to-root.club/mp3-0/lg-f60-6709.html

...ale nezkoušel jsem
xixit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomrich 30. 12. 2014 21:25

Jak přenést fotky z mobilu do PC?
Program LG PC Suite se k telefonu nepřipojí a to ani žádným způsobem dle nápovědy, v nápovědě uvedené funkce se v nastavení telefonu vůbec nevyskytují (Připojení k PC a pod.). Připojuje se do nekonečna. Jde to samozřejmě vyjmutím a kopírováním SD karty v PC, ale kvůli každému obrázku rozebírat telefon je mírně řečeno nepraktické. Windows 7 Pro 64-bit.
tomrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 30. 12. 2014 21:52

zkus zadat způsob připojení aj v mobilu, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod tomrich 30. 12. 2014 22:56

Funkce připojení k PC, nebo USB v Nastavení není. Zřejmě na minimum ořezaný Android a přesto zabírá 3GB paměti.
tomrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 31. 12. 2014 06:59

LG F60 nepodporuje komunikaci s LG PC Suite (v PC).
Důvod je jasný. Telefon neobsahuje Galerii (nabízí řešení Google Fotky)
Telefon neobsahuje Hudební přehrávač (nabízí řešení Google Hudba)
Kontakty, SMS, kalendář vzhledem k absenci komunikace s PC Suitem nelze zazálohovat. Záloha je možná jen na kartu microSD, což je dle mého názoru rychlejší řešení.

Pro přenos dat (teď je řeš o multimediálních datech jako jsou fotky, videa, hudba, obrázky, melodie) mezi telefonem a počítačem je nutné v nastavení připojení zvolit MTP režim (media-transfer-protocol). Ten funguje s PC, s TV, s autorádiem, vlastně se vším, co má USB.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroslavii 31. 12. 2014 08:57

Mám ho také, k pc ho připojím jako disc, pak si jen vyberu, co chci přesunout. Nainstalovaly se mi ovladače samy. Mám W8.1. Jinak, přes program suite mi to připojit nejde. Paměť je opravdu malá, ale dá se. Mě spíš vadí slabší příjem signálu, máte to taky? Dost to kolísá. Síť LTE Vodafonu stavěl Huawei, kvalita je strašná. Čínskej krám. Měli vzít Ericsson Nebo Nokii, jistě by to byla jiná třída, to je to šetření. Dioda mi chybí taky. Foťák mám nastavený na automat, fotky nejsou tak strašný, vidět to je. Zatím mi stačí, uvidíme časem..
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod tomrich 31. 12. 2014 19:50

Je tedy vidět ve správci souborů na PC jako další disk? To je tedy paráda, žel na Windows 7 Pro 64-bit to nefunguje. Jinak signál soudě podle čárek kolísá (nemám SIMku s LTE), ale při volání jsem zatím problém nezaznamenal.
Ještě k odpovědi Kobliha: Nastavení MTP režimu nemůžu v Nastavení najít, nicméně po prvním připojení k PC se na mobilu toto spojení zobrazilo. Potřeboval bych asi podrobný popis k přenosu fotek z mobilu na PC. Jinak díky za radu.
tomrich
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků