LG G2-problém

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod chladnička 14. 7. 2014 19:12

Zdravím vás,
pred nedávnom som sa rozhodoval medzi smartphony do 350€, a nakoniec som si vybral LG G2, no hneď deň po kúpe mám obrovský problém. Pred LG G2 som mal Nexus 5, ktorý som dal preč kvôli veľmi rýchlemu vybíjaniu, no LG G2 sa mi vybíja ešte rýchlejšie. Mám zapnuté wifi (nič iné- GPS vypnuté, 3G vypnuté, synchronizácia vypnutá atď.) a prehliadam si internet, a za cca.2-3 minúty mi uberie 1% batérie. Dokonca u Nexus 5 sa mi to tak rýchlo nevybíjalo. Skrátka- problém s mimoriadne rýchlym vybíjaním. Ďalej mám problém so zahrievaním. Prezerám si internet alebo čítam nejaké novinky v nejakej appke, a mobil sa mi zahreje, ako keby som hral na inom mobile Real Racing 3 alebo Modern Combat. Skúšal som už všetky tipy na predĺženie výdrže batérie (vypnutie lokalizácií a pod.) no nič nepomohlo. Tiež som vyskúšal appky na predĺženie výdrže (BatteryDoctor, Snapdragon Battery Guru, DU Battery,...) no tiež nepomohlo. Na mobile mám aktualizovaný Android- 4.4. Kit Kat. Bohužiaľ neviem či mi to robilo aj na Androide 4.2. Jelly Bean, nakoľko som hneď aktualizoval. Na weboch, v recenziách a vo videách som čítal, že ľudom, ktorí mobil náročne používajú vydrží mobil celý deň (aj dva dni), no mne vydrží ledva 5 hodín, keď ho ešte k tomu šetrím. Budem vám veľmi vďačný za rady a pomoc, pretože neviem čo mám spraviť a pre mňa je ten mobil takto nepoužiteľný :-S :'(
chladnička
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 14. 7. 2014 19:16

Po aktualizaci na 4.4.x se snížila výdrž na baterii, ale to není jen problém LG.
Jas máš nastavený jak? Co přesně máš zobrazené na webu?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chladnička 14. 7. 2014 19:19

Jas mám väčšinou nastavený na AUTO, no občas ho regulujem sám.
Čo sa týka toho webu-ono mi to uberá baterku hocikedy nadbytočne, keď som na webe-to som dal iba ako príklad. Keď si čítam alebo skrátka robím malinko náročnú činnosť na mobile tak mi to žerie baterku ako keby som hral nejakú najnáročnejšiu hru.
chladnička
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lokem 14. 7. 2014 19:49

Pokud si telefon kupoval nedávno, tak ho asi do 14 dnů vrať.
Nebo reklamuj.
Sám mám G2 a tohle bude asi vadnej kousek.
Lokem
Junior

Odeslat příspěvekod chladnička 14. 7. 2014 20:59

Takže, teraz som len tak pre skúšku prehral HD video na youtube. Bolo zapnuté WIFI, minimálny jas obrazovky-nič ďalšie. Video malo 5 minút, prehral som ho v 720p kvalite. Vybilo mi to 3% batérie. Je to málo, či veľa? Skúsil som totiž factory reset, no nemám pocit že by sa niečo zlepšilo :(
chladnička
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lokem 14. 7. 2014 21:35

Asi by bylo nejlepší kdybys šel do nastavení-baterie-klikneš na baterku- a pošleš nám graf využití baterie a pak taky pošleš podrobnosti využití baterie.
Jestli ti náhodou nějaká aplikace na pozadí to nevybíjí ;)
Lokem
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 14. 7. 2014 21:43

chladnička píše:Takže, teraz som len tak pre skúšku prehral HD video na youtube. Bolo zapnuté WIFI, minimálny jas obrazovky-nič ďalšie. Video malo 5 minút, prehral som ho v 720p kvalite. Vybilo mi to 3% batérie. Je to málo, či veľa? Skúsil som totiž factory reset, no nemám pocit že by sa niečo zlepšilo :(


To je v pohode.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chladnička 14. 7. 2014 21:45

Teraz práve nabíjam mobil takže neviem či to je užitočné, zajtra môžem prípadne pridať screenshoot po normálnom používaní mobilu
Přílohy
Screenshot_2014-07-14-22-40-50[1].png
chladnička
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Harmonovo 15. 7. 2014 08:26

Já mám G2 a vydrží den a půl ale to je o tom jak kdo ho používá.
I když jsi udělal HR udělej ho znovu ale nic tam neinstaluj - používej den jen holý bez programů.Jestli bude brzo vybitý tak reklamuj - jestli ne tak ti to dělá nějaký program tebou nainstalovaný.
Harmonovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 7. 2014 11:48

Ja myslim, ze hleda problem tam, kde neni.
Proste cekal delsi vydrz :D
Ja G2 take dokazal vybit za par hodin.
Dnesni TOP modely pri zapnute WIFI a brouzdani na webu vydrzi od cca 5-8hod.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 15. 7. 2014 15:11

Těžko říct, z popisu autora netuším, jestli je to v normě nebo ne. Odvolává se, že četl, že telefon vydrží den a půl při náročném používání, zatímco jemu 5 hodin. Tím se ale nemyslí, že ráno vezmu telefon do ruky a upustím ho když je vybitý, to mi připomíná naši 15-tiletou Kristýnu ;-) , i pod náročným využíváním si představuji něco jiného. Píše, že na internetu mu ubyde 1% každé 2-3 minuty, to je 100% za 3,5-5 hodin a protože o 5 hodinách výdrže píše, vypadá to že telefon skoro nedá z ruky.
Také je třeba napsat, že baterce trvá 1-3 týdny, než si sedne a bude mít pak výdrž znatelně větší (u mne to dělalo 10-20%), záleží ale také, jak se telefon nabíjí, zda se nenechává vybít skoro k nule atd.
Samozřejmě nelze vyloučit, že jde o vadný kus, ale z dosavadních informací si netroufnu to odhadnout.
IvanGS
Junior

Odeslat příspěvekod chladnička 15. 7. 2014 15:22

Ďakujem vám všetkým za rady, názory a odporúčania :)
Ivan- porovnával som to hlavne s Nexusom 5-keďže batéria toho má oveľa nižšiu kapacitu batérie no napriek tomu som tam nevidel žiaden rozdiel
Čiastočne som to porovnával aj s iPhonom, nakoľko ten som ešte dávno mal.
Pri Nexuse/iPhone mi minulo 1% behom cca.5-10 minút, tuto mi to minie behom 2-3 minút ( a práve na základe tohoto usudzujem že sa mi to nejako rýchlo vybíja)
Orgasmic- možno máš pravdu, možno tam je tá výdrž taká krátka, no napriek tomu sa mi zdá, že sa to vybíja aj príliš dlho
Ešte raz skúsim factory reset a spravím to čo mi odporučil Harmonovo, skúsim to porovnať s iným kusom G2. Pokiaľ sa mi potvrdí, že sa to tak rýchlo vybíja, tak reklamujem.

Ešte mám jednu otázku pre tých, čo vlastnia G2- aj vy máte taký problém so zahrievaním? Mne stačí keď zapnem jas na 70-100% a hneď ten mobil začne byť horúci, ako keby som hral nejakú náročnú hru
chladnička
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 7. 2014 15:25

Tak on Nexus 5 ma slabsi HW a cisty OS.
Zkus na nem pustit nejake HD video, nech jas na 50% a uvidis za jak dlouho se vypne.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 15. 7. 2014 15:29

Pochybuju, že hned. Před pár měsíci jsem měl od LG jednu G2 zapůjčenou a taky hřála, když jsem ji dával zabrat. Včera jsem jednu koupil a taky hřeje, nic mimořádného. A má KitKat, procenta padají o trochu rychleji, ale to už bylo psáno.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamil2268 15. 7. 2014 16:45

orgasmic: Jak slabší HW? G2 má pouze lepší foták a větší baterku, železo je na chlup stejné.
kamil2268
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků