Lg L70 zkušenosti

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod libor007 15. 5. 2014 14:26

Jaké máte zkušenosti s novým L70? Výdrž, svižnost systému apod.
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod estec 22. 5. 2014 12:58

Také by mě zajímal názor uživatelů, vážně o něm přemýšlím.
Cenově podobná je Xperia M - starší Android, menší displej, snad jen, že má modernější procesor (28nm vs 45nm u LG). Ale pokud ta výdrž je použitelná, asi u mě zvítězí.
estec
Junior

Odeslat příspěvekod estec 28. 5. 2014 11:40

Tak jsem si ho nakonec koupil a pár postřehů po pouhých 3 dnech používání sem dám sám:

PLUSY:
  • Knock Code - jednoduché a relativně bezpečné odemykání, to je opravdu návykové, jednoznačně plus pro tento mobil
  • Svižnost - i když hodnota volné RAM není nijak obrovská, tak je telefon svižný a neseká se
  • Výdrž - jsem spokojený, při mém používání - internet 2h, hovory 1h - vydrží 2 dny. Víc jsem nečekal
  • Vícebodové zaostřování fotoaparátu jsem na předchozím mobilu neměl
  • Možnost změny ikonek na ploše - detail, ale potěší. Ošklivou ikonu perfektního Moon Readeru jsem tak mohl změnit
  • KitKat píšu jen na okraj, pro běžnou práci je to v zásadě jedno jestli je tam JB nebo KK
MÍNUSY:
  • Neumí záznam videa v HD - stařičký Sony Ericsson wt19i s jednojádrem a 512MB RAM to umí
  • Chybí mi notifkikační dioda
  • Další pro mě již méně podstatné věci: nemá spoušť fotoaparátu, nemá podsvětlená tlačítka a nemá čidlo regulace jasu

CELKOVÝ DOJEM?
Spokojenost. A především spokojenost z hlediska poměru ceny 3.600,- Kč a výkonu. V této cenové relaci se mi na českém trhu nepodařilo najít lepší Androidí náhradu (podobný je jen Sony Xperia M).

Telefon vypadá elegantně, ale nepřehání to, takže nápadný není. Materiály jsou příjemné, textura na zadní části vynikající. Velikost rozumná, ještě tak akorát na ovládání jednou rukou, i když stále mě v tomto jako ideál přijde velikost 4,3 palce u Galaxy S4 mini (jenže ten je o dost dražší). Menší rozlišení displeje při běžném používání vůbec nevnímám, obraz je výborný.
estec
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 5. 2014 18:36

Chybí notifikační dioda?
Kolem toho oválného tlačítka pod displejem už není?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod estec 29. 5. 2014 09:31

Skutečně chybí, je to škoda, když starší generace to má...
estec
Junior

Odeslat příspěvekod libor007 1. 6. 2014 11:43

nezkousel nekdo volani pres voip? nektere telefony proste nejdou vyladit od zadrhavajiciho ci koktajiciho hlasu. jedno ci s internim sip ci klientem typu csipsimple...
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod estec 2. 6. 2014 15:00

voip jsem nezkoušel..

Ještě jedna věc, netýká se ani tak LG jako Googlu samotného: verze Androidu 4.4 neumožňuje aplikacím zápis na SD kartu, pokud nejsou systémové. Ve výsledku to znamená, že si třeba nainstalujete vynikající ES File Explorer, pak chcete soubor z vnitřní paměti přesunout na SD kartu a to se nepovede. Lze provést pouze předinstalovaným chudým správcem souborů nebo až když připojíte mobil k počítači! Dalším řešením je root, ale to vzhledem k záruce není dobrý nápad...
Kdybych tohle věděl, velmi vážně bych uvažoval o nějakém telefonu s JB a na KK bych si nechal zajít chuť.
estec
Junior

Odeslat příspěvekod libor007 2. 6. 2014 15:16

tak tato nectnost je nevyhnutelna, ja bych to nehrotil. po roce klidne rootnu. mimochodem, kolik ulozneho prostoru je k dispozici na cistem telefonu?
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod estec 3. 6. 2014 08:23

Na čistém telefonu jsem tuším měl něco přes 1,2GB, přičemž některé aplikace lze pochopitelně přesouvat na kartu.

Jinak, k té "vlastnosti" Androidu 4.4 například: ..foto pořizované fotoaparátem ukládám na SD -> nainstaluji program pro úpravu fotek -> oříznu fotografii -> "Chyba ukládání" = nelze upravit pořízené fotografie.

Jinak ale fajn, samozřejmě že za to nemůže telefon, s tím jsem opravdu spokojen!
estec
Junior

Odeslat příspěvekod libor007 3. 6. 2014 09:03

estec: muzes upresnit, ktere aplikace lze na kartu presunout?Ten giga je dost malo, cekal jsem tak dva volne. Bezne aplikace mi to pokryje, ale co navigace?
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod estec 3. 6. 2014 14:34

Přesunout lze většina nově nainstalovaných, např. Evernote apod. Sociální sítě jako Facebook nebo Google+ nelze, LinkedIn ano. Takže je to různé.

S místem pro mě problém není, náročné hry nehraji, offline navigaci používám "Navigator", který všechny mapy umí stáhnout na SD kartu (již jsem stáhnul necelé 3GB map).

..teď se dívám, že telefon trochu zdražil, asi to byla příliš výhodná nabídka.
Naposledy upravil estec dne 3. 6. 2014 14:51, celkově upraveno 1
estec
Junior

Odeslat příspěvekod libor007 3. 6. 2014 14:41

Mam koupeny beonroad. Snad to bude podobne. Jinak zbytek aplikacek taky s prehledem...
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod kimmi123 2. 9. 2014 06:22

Mám tiež tento mobil,no neteší ma že si nemôžeš vybrať kde sa má inštalovať či interná karta alebo SD karta.Nainštaloval som niekoľko aplikácií,turistickú mapu navigáciu be-on-road a zostalo mi pár MB na internej pamäti a SD karta je prázdná.Ako je to s tým presúvaním,pretože som skúšal presunúť na SD kartu navigáciu to presunulo ale mapy zostali na internej a neviem ako ich mám presunúť a najlepšie že ich neviem ani nájsť kde sú.
kimmi123
Junior

Odeslat příspěvekod Evaště 7. 1. 2015 20:17

Ahoj, můžu se zeptat, jestli má L70 autoostření foťáku? Na netu se technické parametry liší
Evaště
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 8. 1. 2015 11:57

LG L70 má automatické ostření.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků