LG Nexus 5

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 5. 2016 04:36

Pochlub se jak se tam dostaneš pokud nereaguje napřiklad display klikačkou v telefonu,pokud z jakehokoliv důvodu selže varianta dvě,hmatem?Zasadně se použiva konzole,jinak android debug bridge nema ten nazev protože se někdo špatně vyspal ale přesně říká oč jde,Nexus toolkit napřiklad je jenom a pouze jeji graficka nadstavba defakto,proto je lepši se zaklady s ní naučit..Ano je to meně uživatelsky přijemne ale v připadě velůkych problémů se věci řeši přes ni.Jenom na okraj - tady pochopitelně se měl spustit přikaz fastboot - jako první.
Což když jsme u věci jsem psal v mem prvním přispěvku..A proto konzole...
A fakt usb ladění je celkem podstatny v každym připadě - bez něj totiž se žadny přikaz ktery na PC spouštím nevykoná - a že je jich cela kopa napřiklad diagnostickych a přikaz fastboot napřiklad ma mimo unlock ještě x dalšich variant,bez zaplyho usb laděni největši klasika je přikaz fastboot,naco by se člověk namahal povolit usb ladění :-) a ejhle telefon se neočekavaně objevuje s blank screen - defakto soft brick.Bez zaplyho ladění a drivru ovšem posledni zachrana ,pokud se tam nedostane standartně padá,ekvilibristiku s batakem v sekvencich nema cenu počitat.Takže pouštět se do jakychkoliv akcí bez zaplyho usb ladění je hazard největší,nebo aspon bez nastudovani - enable remote usb debugging.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Srandista 29. 5. 2016 19:32

Zda sa ti, ze Nexartesus ma rozbity display? Alebo ze by sa vedel dostat do systemu, ked stale dookola opakujes tvoje (chybne) tvrdenie, ze do recovery sa leze zasadne cez ADB?

S Nexus toolkitom na mna nechod, nikdy som ho nepouzival, nakolko mi na veskeru jeho pracu bohate stacia 2 exe subory: ADB a FASTBOOT.

Co sa USB ladenia tyka, zas tocis to iste dookola. Ano, nespustis bez neho adb prikaz zo spusteneho systemu, ale vzhladom na to, ze Nexartesus sa do systemu nedostane, a snazi sa opravit Nexus z bootloaderu/recovery, je jeho zapnutie v systeme uplne irelevantne. V bootloaderi/recovery je jeho nastavenie uplne ignorovane, takze pokusit sa o opravu telefonu z nich je uplne bez problemov mozne aj bez jeho zapnutia.

Len tak pre info, aby som len nehovoril do vetra. USB ladenie v systeme zapnute nemam, a ked potrebujem prerootovat telefon po instalacii novej verzie Androidu, jedine na co potrebujem PC, je instalacia TWRP z bootloaderu (na ktoru USB ladenie nemusi byt zapnute), vsetko ostatne (instalacia custom kernelu, root) uz zvladnem bez USB ladenia, bez pripojenia PC k mobilu, a bez zadavania nejakych adb prikazov z prikazoveho riadku vo Windows...
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka996 20. 6. 2016 16:28

Nevíte někdo, kolik stojí výměna baterie a kde to dělají?
Jirka996
Junior

Odeslat příspěvekod MoSSiN 23. 4. 2017 17:43

Ahoj. Chci se poradit. Telefon se mi sám od sebe vypíná a při startu telefonu musím stále mačkat powerButton aby se vůbec spustil. Když telefon nechám nabíjet tak se na screenu objeví Google a opět se vypne a takhle stále do kola. Měl jste někdo podobný problém ?
MoSSiN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Srandista 23. 4. 2017 18:29

Hej, je to znama vada zapinacieho tlacidla. Bude sa musiet vymenit, problem ale je, ze je priletovane na doske, takze vymienaci suciastiek si s tym neporadia (budu chciet vymenit celu zakladnu dosku). Sikovny clovek s mikropajkou to ale v pohode zvladne.
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MoSSiN 23. 4. 2017 18:50

Ok, díky moc za odpověď. Zítra se chci jít zeptat do servisu co mi řeknou, ale jak říkáš, asi mi budou chtít
vyměnit celou desku :(. To není moc dobrá zpráva, zkusím zapátrat v paměti, kdo by toho byl schopný mi to opravit :(.
MoSSiN
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků