LG P500 Optimus One - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod geondra 21. 10. 2010 16:07

Tak telefon je doma, zatim se spíše seznamuji s Androidem, pač moje dosavadní telefony byly extrémně "hloupé".
Zatím spokojenost :-)
geondra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stewie. 21. 10. 2010 16:47

to handuk: Ze zákona musíš dostat 2 roky záruku, takže bych se nebál...

Nemohl by nějaký šikula vyfotit par fotek a nahrat je nekam na internet ? :)

Díky...
stewie.
Junior

Odeslat příspěvekod Kessara 21. 10. 2010 18:03

Záruky se neboj, Vodafone není žádný "šedý" prodejce, takže zákonem dané 2 roky máš. A navrch je v balení jak záručák od LG, tak od Vodafone.

Jinak pár foteček:
Obrázek - Základní obrazovka, akorát jsem odstranil widget na počasí.
Obrázek - Z profilu tloušťka deklarovaných 13mm. Není to ani moc, ani málo, prostě akorát.
Obrázek - Na zadní straně toho krom 3mpx foťáku moc není. Tu fólii určitě většína lidí hned strhne.
Obrázek
Obrázek - Z příslušenství dostanete sluchátka (bohužel bez naušníků, ty jsem si musel dodat sám) jejihž kvalita není nijak zázračná, ale jako hansfree (mají tlačítko na příjem hovoru) postačí. Nabíječka s USB portem, takže ji lze použít i pro jiná zařízení a kabel k nabíječce, potažmo na připojení k pc.
Obrázek

V příslušenství je ještě 2GB karta, která je už vložena ve slotu telefonu.
Jak jsem se později dozvěděl, tak zelená potvůrka na pozadí je taky Vodafonská kustomizace, ale je to jen wallpaper co se dá kdykoliv změnit.

Poznámka ke flashi: Jakkoliv to vypadá divně, flash mi ve vestavěném prohlížeči nejde, nejspíše má Froyo pouze podporu ale samotný flash player se musí stáhnout zvlášť. Zkusím na to nějak prijít.

Co se týče výdrže, dnes po 8h v práci klesla baterie na 40% přičemž využití bylo pár stažených aplikací z marketu, připojení na icq, prohlížení internetu vše přes edge připojení, cca 30minut hraní raging thunder 2 a pak ještě nějaké další gamesky a nějaký ten hovor/sms/email. Chvíle muziky. Prostě telefon v ruce každou chvilku.
Myslím že výdrž rozhodně nění zlá, někdy o víkendu snad vyzkouším jak dlouho zvládne film / hudbu. Se starým Touch Pro jsem se musel trochu krotit, aby jsem telefon domů dovezl zapnutý.

Zkušenosti po prvním dnu jednoznačně kladné. Telefon si nehraje na to být to nej na trhu, ale vzhledem k ceně si vede dle mých měřítek výborně. Navíc díky pogumovanému zadnímu krytua přednímu rámu se i dobře drží v ruce a neklouže, akorát jsou na něm tradičně vidět mastné otisky...ale s tím se potýká snad každý dotykový telefon.

Zítra zkusím udělat pár foteček a video přímo telefonem a někam to nahrát. Od 3Mpx snímače v telefonu se asi nedá čekat kdoví jaká kvalita, ale na druhou stranu, tenhle telefon si asi nikdo nebude pořizovat jako náhrado foťáku.
Kessara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Goldak1 21. 10. 2010 18:24

flash player 10.1 vyzaduje krome androidu 2.2 taky procesor s instrukcni sadou ARMv7, tento je starsi ARMv6. Prinejlepsim pojede jen nejaky flash lite - oklestena verze.
Goldak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stewie. 21. 10. 2010 18:25

Parada :) ty fotky jsem myslel vyfoti tim LG ... :) ale i tak diky...
stewie.
Junior

Odeslat příspěvekod Kessara 21. 10. 2010 19:50

Goldak1 píše:flash player 10.1 vyzaduje krome androidu 2.2 taky procesor s instrukcni sadou ARMv7, tento je starsi ARMv6. Prinejlepsim pojede jen nejaky flash lite - oklestena verze.

Aha tak to by lecos vysvetlovalo..jinak receno, pokud k tomu neni high-endovej strojecek s Cortexem atp. tak smula. No me osobne je to vesmes jedno. Na youtube prohlizec proste posle pozadavek do vestaveny aplikace a tu tunu flash reklam a jinyho balastu na webu s klidnym srdcem ozelim.
Kessara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dajk 21. 10. 2010 23:08

:-]
čekám pořád na nějakou recenzi či test, tak aspon tady se díky vám něco dozvim o optimusu one...Pořád se rozhoduji co by bylo lepší mít, jestli Wildfire nebo právě LG :oops:
dajk
Junior

Odeslat příspěvekod Goldak1 22. 10. 2010 09:18

Dajk: LG ma urcite lepsi HW. Krome vetsiho rozliseni displeje ma vic RAM a na rozdil od HTC ma GPU (Adreno 200) - stejne jako je v HTC Desire ci Nexus One.
Goldak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dajk 22. 10. 2010 11:46

Ale proč je tedy u Vodafone LG levnější?Je to tedy o značce? Taky sem se dočetl, že LG má s aktualizacemi problémy, ikdyž to mě možná ani nemusí trápit, když to má nejnovější verzi androidu a já zas tak náročnej nejsem :-] , má N6210Navigator kterou mám dva roky, tak na ni dodnes neni aktualizace...
Akorát nevíte někdo, jestli má a co se mi líbí na HTC to multidotykové ovládání? (dvěma prsty zmenšit plochu atd). Jo a navigaci Sygic McGuider 2009, bych na tom asi nerozeběhl, že?
Díky ;-)
dajk
Junior

Odeslat příspěvekod toybox 22. 10. 2010 12:17

multitouch to podporuje
toybox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Goldak1 22. 10. 2010 12:22

Proč je levnější? Asi cenová politika LG. Jinak ktery z vyrobcu nema problemy s aktualizacemi? Asi jen Google s jeho Nexus One.
Goldak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubos1975 22. 10. 2010 12:36

Navigaci Sygic určitě rozjedeš , když jde Sygic 2010 na Wildfiru .... vyzkoušeno :D
lubos1975
Junior

Odeslat příspěvekod toybox 22. 10. 2010 13:19

Jinak jsem se po dlouhem rozhodovani rozhodl tady prave pro LG P500. Vecer sem hodim nejake fotky z moji zrcadlovky a nejaky kratky popis.

Moje cenova kategorie sice byla i trosku vys, ale tenhle za tu cenu ma proste nejlepsi kombinaci cena/vykon. A jelikoz preferuju android a wildfire ma hrozny displej. Sahl sem prave po LG. :hmm:
toybox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stewie. 22. 10. 2010 14:08

Nemohl by jsi sem dat fotky popřípadě videjko z toho LG... moc dík...

stejně už jsem o něj napsal ježíškovi :)
stewie.
Junior

Odeslat příspěvekod Kessara 22. 10. 2010 16:18

Tak jsem pořídil cestou z práce pár foteček ale berte je spíš s rezervou. S focením mobilem zrovna praxi nemám a snímky pochází vyloženě cvakálistickou metodou bez nějakého nastavování.

http://inspiration.ic.cz/IMG005.jpg
http://inspiration.ic.cz/IMG012.jpg
http://inspiration.ic.cz/IMG013.jpg
http://inspiration.ic.cz/IMG014.jpg
http://inspiration.ic.cz/IMG015.jpg
http://inspiration.ic.cz/IMG024.jpg
Kessara
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení