LG GW620 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod wisk 6. 5. 2010 18:01

Zdravim. Mam par otazek ohledne tohodle telefonu. Rozhoduji se o dalsim telefonu a tak pomalu zacinam otukavat vsechny mozny zarizeni. Dulezite pozadavky na telefon: snadno rozsiritelny OS, QWERTY klavesnice, moznost pouzivat telefon jako fotoaparat ( kvalita fotek by mela precnivat z prumeru fotomobilu ), plnohodnotna offline navigace a prehledny a jednoduchy brouzdani po netu. V soucastnosti mam starsi telefon s WM 6.0 s QWGA rozlisenim (nic moc na brouzdani po netu), hodne prumernym fotakem a bez klavesnice (LG KS20). Do meho hledacky se dostaly telefony jako Omnia Pro, N97, obe Xperie, Vivaz Pro pripravovana Nokia C6 nebo prave LG GW620. U Symbianu se bojim certifikatu (zkusenost s N73), Android neznam a WM pouzivam uz nejakej ten rok (uzivatelska uroven - zadny prekopavani registru, flashovani ROMek atd.) a chtelo by to zmenu :-) .


Ted jste zasveceni do me problematiky, takze pristoupim k otazkam k tomuto telefonu : Hodne se mluvi o spatne fungujicim Bluetooth. Co je na tom pravdy? Koukam, ze pomalu vystrkujou ruzky prvni nove ROMky. Je v planu i ROM s ceskou lokalizaci? A co se tyce Androidu obecne: Je problem instalovat (v tomto pripade do verze 1.5) nove aplikace jinak nez pres Market (myslim tim dostupnost, obecna kvalita freeware aplikaci) ? Jak je na tom system se sviznosti a stabilitou?

Prosim, jestli nekdo najde kousek casu, budu velice vdecny za kazdy poznatek z dennodenniho pouzivani...
wisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackshark3 6. 5. 2010 18:20

myslim ze LG gw620 je zatu cenu super mobil ale s tvojej ponuky by som bral X10

a teraz nejake odpovede na tvoje otazky:
-bluethoot je na verzii 1.5 nefunkcny
-aplikacie sa v pohode daju instalovat cez Android market a aj ked si ich do mobilu das cez PC
-na nete sa hlada super dokonca sa daju stahovat pesnicky z niektorych stranok
- a system niekedy trocha zmrzne ale nieje to nic hrozne takze vtom problem nevidim
- myslim ze fotak je nad priemorom ako pozadujes
..LG GW620..
blackshark3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wisk 6. 5. 2010 18:51

jeee...zapomnel jsem, ze je i X10. Mel jsem na mysli Xperie X1 a X2. X10 je cenou nekde jinde a nema QWERTY klavesnici.

Pouzivas v telefonu nejakou navigaci? Jaky aplikace mas napr. nainstalovany? Myslis, ze by byl problem poslat mi na mail par fotek "ze zivota" jako priklad? U recenzi jsem vetsinou nasel jen par fotek focenych jen za idealnich podminek.
wisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Qual 6. 5. 2010 18:59

Ano, telefon je super, já sám si ho nemůžu vynachválit. Android i ve verzi 1.5 je velmi slušně použitelný (některé vychytávky jako horní panel s upozorněními je opravdu perfektní věc), občas se projeví vytuhnutí, ale teď se mi to několik dní nestalo. Přístroj používám opravdu hodně - net (GSM/Wi-Fi), dokumenty, maily, kalendář, IM komunikace a občas nějaká ta zábava v podobě přehrávání hudby nebo hraní her (výjimečně). Aplikace se dají instalovat v pohodě například z pam. karty. Žádná certifikace, což je obrovská výhoda a co mě u S60 neskutečně štvalo. Foto používám hlavně na dokumentaci a focení textů (různé papíry), ale nějakou momentku také pořídím (někdy i více než jen pouhou momentku), některé funkce programu fotoaparátu jsou jako u pravých digitálů (ruční ostření, ISO,...). Fotky rozhodně nadprůměrné. Dioda svítí opravdu hodně.
Já osobně Bluetooth ani nezkoušel :)).
Na navigaci používám Sygic Mobile Maps 2010. Super navigace, ale placená. Existuje i na Symbian, WM, iPhone, takže lze případně vyzkoušet demo na stávajícím telefonu.

Jinak, co se týče toho mého pokusu s flashem ROM, Korejská verze se mi nepovedla naflashovat, prý poškozený soubor. Rodgers verzi se mi flashnout povedlo, ale stále mám 1.5... WTF? :D. Takže nic, možná byla cyhba, že jsem měl udělat nejprve root telefonu, a možná po flashnutí udělat wipe. Ale nemám momentálně příliš času si s tím hrát, takže to zkusím ještě později :)
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackshark3 6. 5. 2010 19:27

myslim ze s tvojho vyberu je LG GW620 ,,papierovo,, najhorsi ale je pravda ze je cenovo najlacnejsi .....vyber je natebe ale mne toto LG uplne vyhovuje

-- 6. 5. 2010 20:28 --

a Qual ako sa robi root?
..LG GW620..
blackshark3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 6. 5. 2010 19:33

Anglicky, z XDA:

Rooting

- Enable USB Debugging (Settings -> Applications -> Development -> USB Debugging)
- Install Android SDK
- Install Android ADB driver for LG USB Modem
- Enter Hidden Menu on handset: 3845#*620# (3845#*5200# on Korean firmware)
- Module Test -> Stability Test -> Enable Root Permission
-> Newer roms require a password: EVE&ADAM&&620LOVE!
- run adb shell
- type id to confirm you have root privileges:
# id
uid=0(root) gid=0(root)

----------
Přidám se k blackshark3 - za ty peníze super telefon, já si ho nemůžu vynachválit. A má klávesnici co nemají ani mnohem dražší telefony...
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wisk 6. 5. 2010 19:52

to blackshark3 / Qual : jj 5ti radkova klavesnice se jen tak nevidi. jestli ten system opravdu slape, je rozsiritelnej a spolehlivej alespon tak jako WM 6.0 tak je z poloviny vymalovano. jedina skoda bluetooth, ktery ale stejne pouzivam jen kdyz mi kamos posila fotky, ci k sparovani s externim GPS (to uz ale nebude snad treba :-) ) No nic, telefon stejne nebudu kupovat hned zejtra. Pockam este minimalne do zari. Zatim budu sledovat fora a novinky a treba se dockame nove odladene ROM a to uz pak asi nevydrzim :-) .

Jen jeste jeden dotaz na Qualiho: po flashi na ty ROMky co mas k dispozici prijdes o cestinu? Da se nahrat zatky puvodni ROMka? A rikal jsi neco o nekom, kdo dela na vlastni 2.1 ROMce. Jak je na tom?
wisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Qual 6. 5. 2010 20:01

Android by měl snad obsahovat lokalizaci kompletní pro všechny (možná je to ale jen u SDK, takže se třeba pletu). Mě se to právě nějak nepovedlo flashnout, takže nevím nic jistě :-) . Původní ROMku by se tam snad mělo dát bez problémů dostat (pokud bude k dispozici někde ke stažení). O 2.1 ROMce zatím žádné nové info. Jak jsem psal, pokusím se znovu flashovat později, snad o víkendu, takže se určitě podělím o zážitky a doufám, že nebudu mít z telefonu těžítko za 7 tisíc :mrgreen: .
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackshark3 9. 5. 2010 18:45

pocuj Qual neni nejaka aplikacia na stahovanie videi?
..LG GW620..
blackshark3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 9. 5. 2010 19:20

Adown například, ale nezkoušel jsem. Zkus v Android marketu nebo na www.androlib.com zadat například "video downloader", mělo by se najít pár dalších prográmků.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrostyFox 13. 5. 2010 15:38

Jo ještě sem se chtěl zeptat jakou navigaci používáte...?? A pokud možno tak nějakou offline..
FrostyFox
Junior

Odeslat příspěvekod wisk 13. 5. 2010 17:15

to FrostyFox:

Qual píše:
Na navigaci používám Sygic Mobile Maps 2010. Super navigace, ale placená. Existuje i na Symbian, WM, iPhone, takže lze případně vyzkoušet demo na stávajícím telefonu.



Jinak Qual ... nejake pokroky ve flashovani?
wisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Qual 13. 5. 2010 17:35

Bohužel příliš jsem nepokročil, chci naflashovat upravenou 1.6 ROM od Zaca, ale zatím se mi nepovedlo propojit telefon ADB Shellem, takže ještě uvidím zda seženu správný driver...
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 14. 5. 2010 22:13

Driver nefunguje z jednoho prostého důvodu - snažím se ho nainstalovat na Windows 7 x64 8-S. Jak už 64bitový systém používám víc jak rok, tak si to ani neuvědomuju a pak se divím :nenapadne . Takže budu muset SDK zprovoznit pod 32bit Ubuntu 10.04, ale až bude čas...

Mezi použitelné offline navigace by se daly zařadit nDrive, CoPilot Live nebo Wisepilot, všechny ovšem placené a například poslední jmenovaný je hodně drahý s roční licencí. Podle mě je asi nejlepší volba zmiňovaný Sygic Mobile Maps. Cena je přijatelná.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackshark3 15. 5. 2010 11:46

skusali ste prehravat divX filmy???? a nejdu mi instalovat java hry vam to ide normalne?
..LG GW620..
blackshark3
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků