LG GW620 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Laier 16. 4. 2010 16:19

Samozřejmě aplikace z karty instalovat jdou, stejně tak jako to šlo u starších Androidů...Je pravda že standardně v žádném androidu není správce souborů, a je nejlepší si nejdříve nějakého stáhnout a nainstalovat z Marketu, a pak je vše bez problémů (a tzv ROOT k tomu samozřejmě potřeba není...nejsme u Iphone !!!! :-D, a nebo jak již bylo zmíněno, použít nějakého správce telefonu v PC, a nainstalovat apk přes něj...stejně jakou u Nokie a jiných....
* Co se týká navigačního programu, tak krom google map vtelefonu jiný není, ale to samozřejmě problém není, jelikož jsou již minimálně, co já vím, tři dost dobře provedené offline navigační apk na internetu k použití,,,, Sám používám Sygic Mobile Maps 10
Laier
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 16. 4. 2010 18:55

Ano "root" potřeba není, předtím jsem si nebyl úplně jistý :). Jinak telefon už mám a opravdu se mi líbí, zpracování plastových dílů na poměrně dost vysoké úrovni, jen ty senzorové klávesy (Home, zpět) nemusely být senzorové :-l
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 16. 4. 2010 21:51

Neví někdo jak se dají psát znaky s háčky a čárkami na QWERTY klávesnici?
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrostyFox 17. 4. 2010 10:02

Takže ten Sygic Mobile Maps 10 je klasická navigaci offline..Třeba jak tomtom nebo tak jo?.. tak to je dobre že se to ta da vpohodě stahnout... a je to na A Marketu nebo nekde jinde? Jo a ještě sem se chtel zeptat jak je to z javou? klasicka instalace jak v normlním mobu nebo přes naky program?
FrostyFox
Junior

Odeslat příspěvekod Qual 17. 4. 2010 11:15

Ano existuji i offline navigace (napr. zminovany Sygic). Na Marketu je zrejmne dostupna, ale vzhledem k tomu, ze se v CR neda oficialne pres Market kupovat placene aplikace, musela by se koupit primo u vyrobce navig. softwaru.

Java aplikace se musi spoustet ve specialni aplikaci. Jinak, Android aplikace jsou take vicemene Javove, ale je to trochu odlisne.

P.S. psano z GW620 :-)
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrostyFox 17. 4. 2010 13:35

No díval jsem se na net a našel sem aspon 5 navigaci tak je to dobré aspoň si mám z čeho vybírat :D.. . a co teda potřebuju na tu javu??
FrostyFox
Junior

Odeslat příspěvekod Laier 17. 4. 2010 14:59

Qual píše:Neví někdo jak se dají psát znaky s háčky a čárkami na QWERTY klávesnici?



Třeba "ě" se napíše tak, že dlouze podržíš "e" ono ti to napíš "é" a pak rychle zmáčkneš "e"ještě jednou, a ono se změní na "ě"..vypadá to složitě, ale když si na to zvykneš, tak je to rychlovka :-)

-- 17. 4. 2010 16:01 --

Qual píše:Ano "root" potřeba není, předtím jsem si nebyl úplně jistý :). Jinak telefon už mám a opravdu se mi líbí, zpracování plastových dílů na poměrně dost vysoké úrovni, jen ty senzorové klávesy (Home, zpět) nemusely být senzorové :-l



S těmi tlačítky souhlasím...ale po týdnu už to pro mě takový problém nebyl...Ale normální tlačítka bych zkousl víc :-[
Laier
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 17. 4. 2010 18:33

Díky za radu, to mě nenapadlo tlačítko podržet. Teď to bude konečně takové, jaké jsem si to představoval :D . Na senzorové klávesy jsem si už také trošku zvyknul, ale není to ono. U 5800 XM byla ta horní senzorová klávesa lepší, nebyla tak citlivá a to bych ocenil spíš.

FrostyFox: Speciální aplikaci (jde víceméně jen o konvertor na kód Androidu a potřebuje připojení k internetu). Jmenuje se Java/J2ME Runner, k nalezení v marketu.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Laier 18. 4. 2010 07:32

No popravdě dnešním dnem začínám být trochu napnutý, jestli bude vůbec možnost update z Android 1.5 alespoň na 1.6...Našel jsem pár zahraničních článků o tom že by tomu tak mělo být, ale všechny sou už pěkně starý :-/
Pevně doufám že se alespoň na XDA-Developers vzchopí, a LG tam zařadí do fora, pak už by update letěl jako po másle, a to minimálně na Android 2.0...
Ikdyž je pravda že mě u všech zařízeních už bohatě vyhovoval update na 1.6...nic načinčanýho, a podporuje už novější aplikace....né že by to bylo u 1.5 nějak "výrazně" ořezaný, ale pokud člověk androida pořád "ladí", tak najde zajímavý app. který prostě na 1.5 neběžej :-(
Laier
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 18. 4. 2010 10:46

To je pravda, taktéž by se mi líbil update alespoň na 1.6. Na XDA Developers je thread kde jeden borec pracoval na 2.0. Myslím, že to bylo i ke stažení, ale nefungovalo všechno. Já osobně se do upgrade na tuhle ROM pouštět nebudu :D.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrostyFox 18. 4. 2010 16:10

když se bavíte o tom updatu.. na stránkach LG sem našel náký prográmek který mi updatne fw... tak to je co, když se tak bavíte že ta 1.6 by měla teprve být...
FrostyFox
Junior

Odeslat příspěvekod Laier 18. 4. 2010 17:16

Program na Update od LG je něco jako Nokia Updater od Nokie....je to jen program na zjištění aktuálního firmware v přístroji, a k porovnání s dostupným (oficiálním) updatem na internetu, a popřípadě jeho samotný "flash" ....
A ten bohužel stále hlásí že momentální firmware v přístroji (1.5) je aktuální :-/
Laier
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrostyFox 18. 4. 2010 18:25

Aha jasně no.. takže až vyjde nový tak to hodí hlášku že ne dostupný novy fw a stahne ho ..
FrostyFox
Junior

Odeslat příspěvekod Qual 18. 4. 2010 22:09

Škoda, že na LG není taková podpora na XDA...
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Laier 19. 4. 2010 17:55

Qual píše:Škoda, že na LG není taková podpora na XDA...

Však ono na něj dodje :pozor
Laier
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků