LG GW620 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bavorak5 23. 6. 2010 18:15

odporovej display a android :-D
bavorak5
Junior

Odeslat příspěvekod FrostyFox 23. 6. 2010 19:16

tak myslim že Jet ma taky odporovyý display ..a to že to ma andyhoho.. tak i kdyby neměla žadny operak tak bych si ho koupil...holt ta qwerty je prostě pohodlnější .. ale kdyby mi nezbývalo nic jiného a z gw620 by to nevyšlo tak beru JET ..
FrostyFox
Junior

Odeslat příspěvekod Qual 26. 6. 2010 19:02

Přidal jsem nový článek jak zpřístupnit servisním menu.

Mám právě rozepsaný článek o tom jak provést root GW620. Sám jsem tento postup nezkoušel, proto bych byl rád pokud bych dostal nějakou zpětnou vazbu (nejlépe přes soukromou zprávu nebo mailem) zda postup funguje a článek podle toho případně upravil. Zatím se osobně na root nechystám, protože ho nepotřebuji a vše mám momentálně vyladěné dle potřeby. Článek by měl být srozumitelný i pro nepříliš zdatné uživatele počítače, bude v něm vysvětleno co je to root, k čemu je dobrý, jestli má rizika, apod. Samozřejmě budu poté rád za reakce jak článek případně vylepšit a doplnit, aby byl ještě srozumitelnější a pochopitelnější.

Ještě před samotným článkem o rootu budou předcházet články s postupy, které budou potřeba před samotným rootem (viz výše článek o servisním menu).

Mám informace, že jsou nějaké pokusy s Androidem 2.2 Froyo. Jádro snad i nabootovalo, ale nepřipojil se /system. Uvidíme jak se to vyvine.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom1913 27. 6. 2010 11:14

Gratuluji k dalšímu článku a doufám že budeš v psaní pokračovat.

Jestli se povede ROM na Android 2.2 tak bych upgrade určitě skusil.
Prozatím používám stále 1.6 a celkově spokojenost jen mě mrzi ty sms. To že jsou kratké by mi až tak nevadilo(dá se odeslat po určitém počtu znaků a také rozdělit do více sms), ale byl jsem zvyklej zadat pouze jmeno a čislo se doplnilo samo. Toto bohužel v 1.6 ne vždy funguje. Všiml jsem si že je 1.6 opravdu stabilnější než 1.5 a dokonce mi přijde že má i vetší vydrž.
tom1913
Junior

Odeslat příspěvekod Qual 27. 6. 2010 11:23

Samozřejmě budu v psaní pokračovat. Na ty SMS zkus nějakou aplikaci (včera jsem článek trochu doplnil, přidal jsem informace o chompSMS, což je zajímavá alternativa k Handcent SMS, podle některých lepší).

Ještě jsem zapoměl. Opera Mini mi také nefunguje, bohužel se mi jí zatím nepovedlo rozchodit.

EDIT: Zacovy Android 2.2 úspěšně nabootoval. Sice běží na kernelu 2.6.27, takže má některé omezení, ale nějaký pokrok tam je. Bohužel zatím nefunguje radio (Wi-FI, GFSM sítě,...) a zvuk. Problém je, že chybí drivery. Uvidíme, mám radost a těším se :))
Naposledy upravil Fíla dne 4. 7. 2010 12:18, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrrrrrrr 6. 7. 2010 18:52

Ahoj, pročetl jsem si všech 9 stranek diskuse, LG GW620 mě poměrně natchnul, ještě se rozhoduji o Samsungu I5700, sice má taky android pouze 1.5 ale update už rovnou na verzy 2.1 v češtině prý nedělá žádný větší problém... nikdy jsem s žádným mobilním os nepracoval, jak je update na korejskou 1.6 včetně odstranění všech nedostatků náročný a rizikový?
A pro mě nejpodstatnější věc, jak LG GW620 tak i I5700 bych měl z dovozu z USA. Už jsem četl problémy ohledně rozdílných frekvencí GSM a 3G sítí ale zajímalo by mě jak je to konkrétně s LG GW620, co jsem koukal na stránkách prodejců v USA, udávají že mobil podoporuje všechna GSM pásma takže by to neměl být problém ale jak je to s 3g? předpokládám že s wifi a bluetooh by neměl nastat problém...
A druhá věc, bude již v androidu předinstalovaná čeština, a co by případně obnášelo jí doinstalovat? Měl bych nějaké nevýhody nebo třba i výhody oproti verzím určeným pro čeký trh, podpora atd... a nejsou vlastně telefony uplně shodné, jak pro český trh tak pro USA? a jak je to s blokováním, budu moci používat české operátory?

Je toho trochu moc, ale za každou informaci budu vděčný... :D
hrrrrrrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 6. 7. 2010 22:52

Instalace ROM svá rizika samozřejmě obnáší, ale není to nic extrémně složitého a pokud se správně dodrží postup, mělo by vše proběhnout bez problémů a není to nic složitého. Frekvence se v USA používají jiné, ale GW620 podporuje všechny 4 pásma GSM, takže to je OK, jen 3G je mírně odlišné (US verze má 850/1900/2100, evropská 900/2100), ale je částečně shodné (2100MHz), takže i to by mělo fungovat (pokud vím, tak u nás se používá právě 2100MHz). BT a WI-Fi by mělo být bez problémů. Čeština zřejmě nebude, ale možná bude stačit aplikace Language Picker Widget, více na blogu.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom1913 7. 7. 2010 11:05

Co jsem cetl, tak bych rekl ze android ma čestinu podporovanou standartne ale pri nejhorsim neni problem si stahnout uz zminovany widget ktery byl uz zminovan. Sam pouzivam u korejske verze ROM a počesteni opravdu povedlo.
tom1913
Junior

Odeslat příspěvekod hrrrrrrr 8. 7. 2010 20:55

ok, díky takže by mi to tu mělo šlapat bez problémů, doufám že s operátorama problém být nemůže. A jsou nějaké nové pokroky co se týče pokusů s 2.2jkou. A ví se už konečně jestli se dočkáme oficiálná 1.6tky? Ten přístup LG mě fakt mrzí. :-|
hrrrrrrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 8. 7. 2010 21:51

S operátory snad ne. Ohledně 2.2 nejsou zatím žádné podstatnější novinky. Oficiální 1.6 existuje, ale to je ta pro Koreu. Evropská zatím není a vypadá to, že asi ani nebude. Opravdu je to škoda, místo chrlení pomalu desítek nových Android modelů by mohli udělat raději nějaký update pro GW620. Bohužel jde v první řadě o prodej nových, ne o neziskové vylepšování již prodaných... >:-(
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrrrrrrr 9. 7. 2010 16:42

No to je jasný že nic dělat nebudou, kdyby chtěli tak už to dávno pouštěji na veřejnost, takhle to tutlaj a doufaji že si to někdo koupí alespoň stou nadějí, že se možná něco dít bude ale vono nebude. :/
Hele, čistě tvého názoru. Myslíš si že se jim ta 2.2jka povede? A kdyby jo jak moc to bude důvěrné, a můžou nastat nějaké komplikace nebo omezení s neoficialním androidem? Furt se ještě rozhoduji a nechci nic riskovat, bojím se třeba i kdyby se nějakej problém vyskyt třeba zarok tak jestli to bude schopnej někdo vyřešit.... :!:
hrrrrrrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 11. 7. 2010 22:09

U té 2.2 je hlavně ten problém, jestli někdo dokáže udělat ovladače na zvuk, 3G/GSM modul, apod. Jinak to zřejmě funguje. S těmi ovladači to ale vidím nepříliš optimisticky... pokud by se vše vyladilo, tak by tahle neoficiální verze neměla žádná omezení proti standardní ROM. Problém je, že není kolem tohoto telefonu tak velká komunita těch správných lidí.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 18. 7. 2010 13:00

Na blog jsem dal ke stažení pro otestování Android 2.2 Froyo, jde o testovací verzi kterou vytvořil LiBe určenou spíše pro vývojáře. Zatím nefunguje Wi-Fi, GSM/3G, apod. (tzv. radio). SD karta funguje. Pokud by se někomu chtělo experimentovat, může stahovat. ROM je ovšem v img formátu a nelze na něj aplikovat mnou postovaný postup.

Bohužel nemám momentálně tolik času a vydání článku o rootu se trochu protáhne. Článek instalce custom ROMky přijde na řadu po rootu.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 27. 7. 2010 22:06

Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simin91 28. 7. 2010 17:28

Prosim o pomoc, nejde mi spustit wifi. kdyz najedu do nastaveni tam dam nastaveni wifi, vyberu si svoji a nic se nestane( pritom wifi je aktivni, spustene)... neobjevi se zadna ikonka nic (myslim nahore kde je i signal a tak), muzu na pripojeni klikat kolikrat chci a davat pripojit se, ale stejne nic, internet nejede... a kdyz se pripojim pres operatora tak mi internet jede... vi nekdo co s tim?? predem dekuji za radu
Simin91
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků