LG KM900 Arena - obecná diskuze + FAQ

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krystof0 27. 2. 2009 19:45

To samý je ale i u SE. Psal jsem jim tam o 3,5 mm jackách a autofokusu apod. a pak ještě jednou a napsali mě úplně ty samý kecy, že jsou rádi, že mám zájem o jejich firmu a že můj názor přispěje ke zkvalitnění služeb a podobné bláboly.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 1. 3. 2009 13:46

No nevím, jesli LG Electronics chápe finanční kryzi, ale LG hodinky alias mobil v hodinkách bude stát cca. 32 000Kč podle zdroje na mobil.cz - http://mobil.idnes.cz/mobil-v-hodinkach-od-lg-bude-stat-32-000-korun-fg4-/mob_denik.asp?c=A090224_192303_mob_denik_ada

Ale nadruhou stranu je cena přijatelná, jelikož je to luxusní zařízení a je také výborně vybaveno technologiemi....

Necháme se překvapit, jesli opravdu zítra vydá LG Aranu a nebo přibližné ceny.. :arrow:
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krystof0 1. 3. 2009 15:32

Jo to je pravda. Ta cena hodinek mi vyrazila dech, ale je to opravdu revoluční novinka, takže cena půjde dolů. A ohledně Areny - no nevím, jestli to vydají zítra, protože na internetu jsou zmínky o 2. březnu, 6. březnu a i 13. březnu, takže nevím, ale pochybuju, že zítra, protože ještě není ani pořádná specifikace. Na gsm areně spekulují o procesoru, o kodecích a o TV. Navíc i když je na stránkách simulátor, je takový polo-funkční, takže Arena ještě není úplně odhalena.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 1. 3. 2009 21:49

Navíc kolem toho TV tunneru je řada neznámých.... Oficiálně od českého zástupce prý ne, ale tak proč jsou tady ty neshody? Uvidíme, třeba to byl jen přeřek...
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skrep 2. 3. 2009 12:59

no už jsem velmi zvědav kdy vyleze a za jakou cenu , pořád vyhlížím...
skrep
Junior

Odeslat příspěvekod klimson 2. 3. 2009 14:25

Tak jsem trochu brouzdil internetem a nasel jsem, že vychází 13. března v UK (asi tak na 90%) a bude stat zhruba 349 liber http://www.buy-mphone.com/acatalog/lg-arena_sim_free.html#
ale taky ho začne prodávat v UK i t-mobile taky 13. března.Dale přidávám internetový e-shop kde je možno si ho už objednat http://www.play.com/Mobiles/Mobile/-/1012/1257/-/8988971/LG-KM900-Arena-Sim-Free-Unlocked-5-0-Megapixel-Mobile-Phone/Product.html?searchtype=genre
kde je přesně napsane že toho 13. března se objeví na trhu v Anglii...A podle mě když ho bude prodavat T-mobile tak určitě ho bude prodávat i tady v ČR ale jen je otázka kdy...osobně bych to viděl na květen.Zvlášt když ted T-Mob... zdražuje... ale nechme se překvapit...počkame si do toho 13.3.09
klimson
Junior

Odeslat příspěvekod Tano 2. 3. 2009 14:54

Teď mě tak napadlo, myslíte si, že by se tu Arena mohla prodávat pouze u T-mobile a vůbec by to nešlo přes české zastoupení LG?

Poslal jsem dotaz na T-mobile (od kdy, za kolik atd.). Tak uvidíme, jestli mi odepíší nějakou příjemnější zprávu, než z LG.
Tano
Junior

Odeslat příspěvekod krystof0 2. 3. 2009 15:44

Podle těch stránek to vypadá, že to bude stát asi o 50 liber víc jak Renoir. Normální cena je 390 liber podle těch stránek - cca 12 350, což je podle mně mírně předražené, ale je pravda, že Renoir na Uk stránkách LG stojí 11 700 a v Česku se dá sehnat za 11 000 ne-šedivka a šedivka za 9000.
Pokud ale Arena bude stát těch 12 350, tak si ji nekoupím. Ani šedivku za asi 9 500. To si koupím radši Nokii 5800.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod pepo701 3. 3. 2009 11:23

sorrac za taku blbu otazku ale co je to ta "sedivka"???citam to tu dost casto ale vyznam mi nejako unika...:-P thx
pepo701
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tano 3. 3. 2009 15:59

Šedivka je telefon, který se prodává u nás,ale prodejce ho koupí někde v zahraničí za menší peníz. Oficiální telefon tzv. "nešedivka" , musí u nás projít různýmy zkouškami a testy, aby se tu mohla oficiálně prodávat, no a právě kvůli těm testům je pak telefon dražší,ale zase by jsi měl mít jistotu, že ti na tomto telefónu u nás poběží vše jak má. Takhle si to alespoň vysvětluji já.
Tano
Junior

Odeslat příspěvekod skrep 3. 3. 2009 16:02

no pokud se ta cena potvrdi tak by me LG tak trochu zklamalo, ocekaval jsem ze se do 10000 vleze nebo mirne pres... to uz bude lepsi koupit za 8000 nokii 5800.
Docela jsem pak zvedav na srovnani techto dvou telefonu...
skrep
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 3. 3. 2009 16:31

Tano píše:Oficiální telefon tzv. "nešedivka" , musí u nás projít různýmy zkouškami a testy, aby se tu mohla oficiálně prodávat, no a právě kvůli těm testům je pak telefon dražší,ale zase by jsi měl mít jistotu, že ti na tomto telefónu u nás poběží vše jak má. Takhle si to alespoň vysvětluji já.

To jako každý telefon (každý kus) někdo testuje ? To se mi teda nezdá.
Šedivka nejde do republiky přes oficiálního dovozce a ten se tedy brání tyhle telefony opravovat, když vlastně z prodeje tohodle kusu neměl ani korunu.
Pokud ale telefon byl koupen v EU u oficiálního prodejce, tak by měl být u nás i servisován. Jinak nechápu proč vlastně v EU jsme :-\
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krystof0 3. 3. 2009 17:19

Šedivka je prostě telefon, který je dovezen ze zahraničí, kde nejsou tak hříšné ceny jako v ČR. Většinou firmička, která tyto telefony dováží, tak může dát nízkou cenu telefonu až o několik tisíc, než je doporučená malobchodní cena, za kterou kupujeme normálně mobily v obchodě v ČR. Většinou je k šedivce dokládán záruční list, který není oficiální (nejde telefon reklamovat v autorizovaném středisku výrobce) - záručák je neoficiální té firmy, takže mobil lze vyměnit jen u nich, kde jsme šedivku koupili. To je ale problém, protože šedivky se většinou objednávají na internetu, takže se musí na reklamaci posílat a samozřejmě není vůbec jisté, jestli vám telefon vymění nebo opraví, protože z toho mají prodělek. Při koupi šedivky je tedy důležité si vybrat nějaký slušný obchod.
Když si koupíte mobil v normálním obchodě, tak v té vyšší ceně si zaplatíte záruku. Protože ne každý má s telefonem problém, tak takhle výrobce z pár mobilů dostane několik tisíc a když se váš telefon se rozbije, tak vlastně nic neprodělá, protože peníze ostatních se ,,složí" na ten váš vadný kus. Takže když vlastně telefon nereklamujete, tak ztrácíte tu částku za reklamaci, ale zase máte klid, že když se s telefonem něco stane, tak se nemusíte bát, že ho nevymění.
Tak jsem to pochopil já.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod Tano 3. 3. 2009 17:34

Pro martinsip : Ne, nemyslel jsem, že se každy kus testuje, ale že se musí otestovat model, jestli splňuje všechny naše předpisy. Těch testů bude určitě celá řada a bude to stát určitě nemalé peníze, proto se tady taky oficiálně neprodávají všechny telefony co se prodávají v např. v Evropě, protože by je prodejce musel za nemalé prachy testovat a to se mu nevyplatí. Proto pečlivě zkoumá, který model se tu bude a nebude prodávat.
Tano
Junior

Odeslat příspěvekod krystof0 3. 3. 2009 17:56

Ohledně ceny - v mobilmania katalogu je celkem hodně chyb a předpokládaná cena tam také není, takže doufejme, že ty stránky s předprodejem nebyly oficiálním zdrojem, a že LG schválně neřeklo cenu a třeba překvapí. Každopádně telefon něčím překvapí, ale na 12 500 bych to neviděl. Podle mně je těch 11 000 adekvátních, ale je pravda, že když je to vlajková loď pro 2009, tak bude cena možná vyšší a LG pak bude po celý rok zlevňovat, stejně jako tomu bylo u Viewty.
krystof0
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků