LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 10. 2018 17:52

Takéto SW nedostatky boli s LG stále, či až teraz poslednú dobu? Pripomína mi to komédiu okolo distribúcie FW pri Samsungu (jeden operátor na SK dostane update, druhý až o 5 mesiacov neskôr).

Zaujímalo by ma to, že či to nie je jeden z prípadov, že človek horkoťažko dostane na G7 potom ešte 9.0 a tam to už naozaj končí a nebude ani 9.1 a podobne. Nie, že by ma to odradilo od kúpy ale nepotešilo by to moje pred-nákupné nadšenie.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 16. 10. 2018 17:30

Neviděl bych to tak černě. Momentálně má slušnou podporu i starší G6, natož tedy do budoucna jeho nástupce.
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 16. 10. 2018 18:40

Ono LG moc updatovat nepotřebuje, protože běhá jak má. Když už LG vydá update (poslední mám na G6 20. září minulý měsíc), tak to má aspoň nějaký smysl. Pokud na nějaký telefon vychází update co měsíc, znamená to, že je tam pořád třeba něco dolaďovat a spravovat, to je špatně. Do výroby mají pouštět už odladěné vychytané telefony a ne, že pak budu každý týden něco stahovat a měnit.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 17. 10. 2018 09:06

Ono to zas tak jednoduché není, protože aktualizace může obsahovat i více esenciální aplikace než jen volání. Ty mohou být i třeba Google apps.

Vem si, že třeba někdo (vyločit to nemůžeme) nemá google účet v přístroji a je nutné aktualizovat YouTube, Mapy nebo třeba Gmail.

Update nemusí nutně mít zásah ze strany výrobce, ale třeba jen ze strany Googlu.
Ale ano, až moc vysoká četnost hovoří o taky jisté "preciznosti" produktu při začátku prodeje. Vo tom bez debat.
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman II 17. 10. 2018 14:19

do konce října klesne cena G7 pod 11 tis. kč a před vánocemi ho máme do 10 tis. Kč a nastává pravý čas ho koupit, tahle cenová politika Lg se mi tuze zamlouvá :-)
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 18. 10. 2018 12:53

panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Loader 18. 10. 2018 13:04

Cos čekal? 100?
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 18. 10. 2018 13:24

Rozhodně ne tak málo ale co čekat od DxO jak se říká málo zaplatíš málo dostaneš.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod PaulHot 18. 10. 2018 14:57

Tak přesně kvůli tomuhle výsledku bych si G7 nekoupil! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pokud mi vyovuje, není důvod nějak hloubkově studovat nějaký "nezávislý test". Výsledek se vždy odvíjí od finančních zájmů subjektu, který musí nějak ekonomick existovat. Huawei platí, Huawei vyhrává. Prosté.

I výsledek je jen číslo. Nějaký rádoby koeficient. Ať už je 75 nebo 85, tak sám se rozhodnu, jestli mi kvalita sedí a vyhovuje. Ne nějaký Soukup, kteý mi má s mácháním rukou říct, co je správné si myslet a co je správné kupovat.
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 10. 2018 15:49

Mne sa práve aj doupdatoval, prekvapilo, že je to len Android 8.0, čakal som minimálne 8.1. Dúfam, že aspoň bezpečnostné aktualizácie sú častejšie ako inkrementálny update.

Vidím, že aj bezpečnostný update je z 1.9.2018, na Nexus 6P tam je posledná z 5.10.. Aj keď z toho, čo som tu čítal sa vraciame do starej dobrej doby železnej, kde distribúcia updatov pre jedno zariadenie sa celkovo tiahne aj pár mesiacov. A ja, že to je len pri Samsungu (kde sa reálne čaká podľa operátora aj pol roka a viac na čerstvý update).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PaulHot 18. 10. 2018 16:38

No, tohle je právě aktuální záplata. Koukni na Google nařízení, které nařizuje výrobcům jedno pravidlo: aktualizace zabezpečení 1x za 60 dní.

A to je součástí programu Android for Business. Ostatní mohou mít 1x za 90 dní.

Myslím, že tohle je norma u všech velkých hráčů. Třeba firma HADRAFON nikdy, naopak jeden demonstrativní příklad PIxel každých 30 dní.
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David79 18. 10. 2018 16:51

Zdravím..tak tedy DxOMark moc štědrý ke G7 nebyl, když mu dal jen 83 bodů. No ono ani v minulosti to nebylo o moc slepší..G6-84b, G5-86b a G4 83b. ..a já myslel že už bude jen lépe. No budu si ho muset asi otestovat sám, naposledy jsem týden dusil Mi 8 a jsem zvědav jak obstojí G7.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 10. 2018 09:59

Inak, neriešili ste niekto náhodou stiahnutie saturácie obrazu pri Cinema farebnom režime (t.j. jediný použiteľný s aspoň akou-takou presnou teplotou bielej -- v Expert režime nie je možné dosiahnuť danú teplotu)?

Cinema je super ale zišiel by sa mu slajder saturácie na min. úrovni ako je možnosť pri Expert režime, lebo inak to je dosť veľmi presaturované.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David79 20. 10. 2018 09:34

Hmm tak podobný problém jsem měl u Mi 8, u pořizování fotek se sytost barvy dala regulovat ALE u pořizování videí už ne. Nikde jsem se nedočetl, že by se to snad dalo řešit nějakou aplikací..a to je velká škoda, tak syté barvy nejsou pro každého.
Apropo, měl by někdo tip na telefon, co umí pořizovat snímky s opravdu realnýma barvama? Děkuji
David79
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 10. 2018 09:46

Dxo mark má k objektivitě taky hoodně daleko.
standavfr
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků