LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod zumzumzum 14. 8. 2018 19:57

LG G7 ThinQ dostalo novou aktualizaci. Naučilo se 4K video s 60 FPS

https://bit.ly/2OwVd6O
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka L. 17. 8. 2018 13:30

Test, kde jsem našel chybějící informace o kvalitě WiFi signálu a lokalizace polohy (které umí všechny )

LG G7 vždy na prvních příčkách.

https://www.notebookcheck.com/Test-LG-G ... 990.0.html
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 8. 2018 15:50

LG G7 ThinQ vs. Huawei P20 Pro, který z nich fotí nejlépe?

https://www.mojandroid.sk/lg-g7-thinq-v ... e-post-row
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 17. 8. 2018 18:34

A pak, že má LG špatnou přední kamerku :D Jinak k tomu testu.. přijde mi, že ty fotky na Huawei jsou docela často divné viz ta noční, je sice hezké, že zachytí víc světla, ale barvy jsou mimo, tak k čemu to pak je. Žádný telefon co existuje v dnešní době nedokáže udělat věrohodnou noční fotku.

Opět se jen potvrzuje, že je to hlavně rukama, ať už mám P20pro nebo G7, rozhodne ruka a hlavně jak kdo umí s manuálem a obecně fotit.

PS: ta první fotka mě u P20pro překvapila jak špatná je oproti G7, stejně tak ta druhá. S jiným ohniskem prostě zaostřila na světlo, ten vyblitý šum po stranách u Huaweie má jaký smysl? A když si člověk u obou přiblíží to báwo, tak LG má pěkně bílou barvu, kdežto u P20pro jakýsi krémový nádech... ty barvy i na dalších fotkách mi u Huaweie přijdou mimo, viz ta fontána a fosfor s pozadí.

Sorry, objektivě mi přijde, že P20pro fotí docela strašně, hlavně, že to má 3 objektivy, milion mpix a stojí to 23tis kč.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 17. 8. 2018 18:51

Jako nechápu LG poráží P20 Pro jak nic, ok v noci a v šeru je o kousek lepší P20 Pro ale to je tak vše, zbytek vede jednoznačně LG a to i u Selfie kde má 8Mpx zatímco Huawei má 24Mpx. Směšné.

Hodnocení na DxOmark je jednoznačně falešné a podplacené.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod hasicarna1 17. 8. 2018 19:16

Ve fotografiích az tak rozdil nevidim. Ale vodeodolnost, bezdratove nabijeni a cena mluvi nekompromisne pro LG.
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 17. 8. 2018 21:41

Taky stále více koukám, že drtivá většina (odhadem 8 z 10) YouTube porovnání a recenzí (obvykle Eng, občas kouknu na Indii a Fr) chválí G7 v kvalitě focení na špičku. Asi bych netvrdil (lebo jsem slepý :) ), že G7 fotí líp než P20 pro. A stejně bych netvrdil, že P20 pro fotí líp než G7. Oba plus mínus stejně. Stejně špičkově.

Ale každý se zaměřuje na jiné funkce. U LG pochopili, že se umělecká tvorba lépe realizuje praktickým širokoúhlým fotoaparátem. U Hua zase věří v černobílý snímač na noční fotky.

Osobně fotím hlavně přes den, práce, doma, venku, cestování. Ano nepamatuji, kdy jsem chtěl fotit v noci. A když ano, tak proč nepoužívat blesk. Čili raději sáhnu po širokoúhlém snímači. Je zkratka pro mě praktičtější.

A cena jednoznačně hovoří o LG jako o rozumné volbě. Kombinuje úplně vše důležité a je to vlajková loď toho nejlepšího z roku 2017 za peníze, kterých není líto. Nejlepší poměr ceny a výkonu v kombinaci výkon, displej, čipset, technologie.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luisman 18. 8. 2018 17:18

Hacek je v tom, ze tyhle dva telefony nejde porovnavat. Jina cena, jiny fotak, jiny zakaznik. Jedinej konkurent je Asus Zenfone 5Z a to me taky zajima jestli to lepsi cpu jeste zlepsi. Test zatim nikde. A ohledne podplacenyho Huawei, G7 jeste netestovali.
luisman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 18. 8. 2018 18:15

Nelze porovnat, protože jiná cena? Nelze porovnat, protože jiný foťák? Člověče jsi normální nebo jen moc sluníčka? :D
Si myslíš jakože dražší = automaticky lepší a naopak a můžeme porovnávat věci jen za stejnou cenu a foťáky se stejným čipem a technikou? Ty voe :D Snad právě proto se věci mezi sebou porovnávají ne, aby jsi věděl, který je lepší a u kterého za kolik peněz dostaneš víc.

Kruci, mám si koupit Hondu Civic a nebo Škodu Octavia, počkat, to nejde porovnat, každé auto má jiný motor a jinou cenu.

Zamysli si, než napíšeš další hovadinu.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 8. 2018 13:04

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2018 16:25

LG G7 ThinQ vs. Xiaomi Mi 8, fotoduel

https://www.mojandroid.sk/xiaomi-mi-8-v ... e-post-row
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod luisman 21. 8. 2018 16:02

aha :-D takže k čemu mi u fotoduelu budou zjištění, že P20 Pro:
- fotí krasně v noci, když na to má extra čočku
- neumí širokoúhlé fotky, když na to nemá čočku
- fotí celkově líp, když stojí o třetinu víc
tvou terminologií: na co mi bude informace, že Honda jede rychleji, když má lepší motor a stojí o třetinu víc

ty si srovnávej svou G6 s čím chceš, ale já bych se rád dozvěděl relevantní informace o tom jaké rozdíly jsou mezi G7 a telefony ve stejné kategorii tzn. ideálně Asus Zenfone 5Z

samozřejmě dají se pochopit i Oneplus 6, Mi8, Mix 2S, P20 obyč

rozhodně netvrdím že dražší = lepší, ale jak už sem ti jednou psal, chce to trochu objektivity
luisman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 21. 8. 2018 16:45

Až na to že P20pro nefotí líp, tvé srovnání G7 a Zen5 je mimo. Ty jsi celý mimo, nemá smysl řešit, svoje jsem ti napsal pod recenzí G7, tam to máš rozebrané proč. Pokud ti to nestačí tam a musíš to cpát i sem, posluž si.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Karel01 27. 8. 2018 07:56

Rozhodnul jsem se pro obměnu současného telefonu LG G4 , který mám přes 2 roky a pořád je plně funkční bez nejmenšího problému, za nový model LG G7.
Rozměrově je nepatrná změna. G7 je o 4 mm delší a o 4 mm užší než G4. Mám lepší pocit při držení telefonu, váhově srovnatelné (větší váha o 5 g ). Vzhledově je to krásný telefon ( mám modré provedení). U G4 byla výhoda v možnosti výměny zadního koženého krytu, když se ošoupal. A nebyl tak náchylný při pádu na poškození, což se mě několikrát stalo. U G7 zkusím asi transparentní silikonový obal, ale mám obavu, že to zhyzdí jeho vzhled. Výhodou G4 bylo také mírné prohnutí displeje, což bylo dobré při nošení v zadní kapse riflí.
Vypínací tlačítko a změna hlasitosti se přesunulo na bok telefonu, což mě ani netrápí, většinou telefon odemykám a zhasínám dvojitým poklepem, což bylo sláva zachováno.
Čtečka otisku prstů reaguje velmi rychle. Stejně tak s funkcí rozpoznání obličeje jsem neměl problem. Vyzkoušel jsem, ale deaktivoval – používám jen dvojitý poklep.
Též jsem rád za zachování diody na zmeškané události. Barvu jsem si přizpůsobil aplikací Správce LED.
Always-On Displej mám zapnutý s tím, že od 21,00 – 6,00 je deaktivovaný. Čitelnost dobrá, je to regulováno čidlem jasu.
G7 postrádá infraport, ale upřímně řečeno moc mě nechybí, využil jsem ho u G4 za celou dobu asi 5x na TV a 3x klimatizace.
Výkonově nepozorují až tak zásadní rozdíl, náročné hry na mobilu nehraji – pouze Forge of Empires a Chess.
Pocitově je ale G7 svižnější a plynulejší, žádné testy výkonu nedělám.
Displej je proti G4 o řád vyšší, i když jsem neměj problém u G4 s čitelností na slunci, u G7 fakt super.
Wifi i bluetooth fungují bez problémů, žádné výpadky nebo problém s připojením.

Baterii oba telefony mají 3000 mAh, u G4 nebyl problém při běžném používání 1,5 dne ( stále zapnuté GPS, Wifi, data, jas automat ), při náročnějším dni mě večer zůstávalo ještě 30%.
S G7 si teď dost hraji, zkouším a instaluji aplikace, tak je těžké dělat nějaký závěr.
Jediné, co jsem vyzkoušel, přes noc klesla baterka u G7 o 7%, u G4 o 4%. Ale to jsem měl ještě zapnutý Always-On Displej celou noc a v G4 nebyla SIM, tak nebyla připojená do mobilní sítě.
Bezdrátová nabíječka AVACOM HomeRAY S10 funguje s G7 bez problému.
Zvuk G7 je hlasitý a čistý, zvonění určitě nelze přeslechnout.
BoomBox je dobrá vychytávka, ale asi to moc nevyužiji. Většinou používám přenosné repro.
Sluchátka jsem zatím nezkoušel. Mám objednané .Marshall Major II Bluetooth
Fotoaparát včetně možnosti fotit širokoúhle je super. Zatím jsem toho moc nenafotil, tak je obtížné dělat závěry a srovnávat s G4 - pár fotek ve dne za slunečného počasí je srovnatelné s G4. Rychlost aplikace fotoaparátu a zaostřování – srovnával jsem oba telefony současně ( otevření aplikace foťák a namíření na stejný objekt ) a nezaregistroval jsem nějaký zásadní rozdíl.
Nejsem zase takový odborník na foto. Prostě fotky pro mě parádní. Video jsem ještě nezkoušel
To je zatím vše, krátká moje zkušenost a trochu srovnání s G4.
Karel01
Junior

Odeslat příspěvekod dave_no 27. 8. 2018 14:46

Jak je to se zárukou u LG telefonů? Někde nedávají, ale jsou levné, jinde ano, ale třeba za 2k příplatek...
dave_no
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor