LG V30 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ferokulda 15. 7. 2018 13:21

Zdravím.
Měl bych na majitele V30 dotazy:
1) Always on displej (tedy hodiny a notifikace) "svítí" stále stejnou intenzitou, nebo je to řízeno světelným senzorem (jako u G6)?
2) Bezdrátové nabíjení: lze bez problému nabíjet i když je telefon v nějakém silikonovém obalu? Hřeje se nějak telefon při bezdrátovém nabíjení?
3) Máte neduhy s POLED disolejem všichni (nádech do jiné barvy, "zrnění" při nízkém jasu na bílém pozadí)?

Rozhoduji se mezi V30 a G6. Co jsem měl možnost vyzkoušet G6, tak always on na přímém slunku špatně viditelné, stejně tak za šera/tmy, kdy je jas snížen tak, že se na to člověk musí blíže soustředit. V30 předpokládám, že při POLED displeji je toto lepší. Také se mi líbí, že např. svítílna lze rovnou zapínat/vypínat z always on (alespoň jsem to vidět na nějakém videu).

Díky.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 15. 7. 2018 14:15

AOD u G6 na sluníčku opravdu nic moc. Ale ve tmě pohoda. Navíc si můžeš i nastavit intenzitu. Nicméně já mám stále tu nižší a je to dobře čitelné.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod iceman27 15. 7. 2018 15:29

1. AOD je řízen senzorem.
2. Nabijim přes obal, ale nemám rychlou bezdrátovku tak se mobil nijak dramaticky nehřeje ( stejně jako předtím V10)
3. Zrnění jsem si nevšiml, nehledám ho. Při naklonění bílá barva modrá, ale já na mobil koukám přímo :-).
iceman27
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferokulda 15. 7. 2018 17:50

Tazz1: To nastavení intenzity myslíš jak je v menu Jasnější displej? To jsem u G6 zapnul, ale zdá se mi to stejné. Půjdu si někam G6 prohlédnout do obchodu a uvidíme.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 15. 7. 2018 19:05

@ferokulda jj, to. Je to rozdíl. Zkus a uvidíš.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy1980 16. 7. 2018 11:19

ferokulda píše:Tazz1: To nastavení intenzity myslíš jak je v menu Jasnější displej? To jsem u G6 zapnul, ale zdá se mi to stejné. Půjdu si někam G6 prohlédnout do obchodu a uvidíme.


Mně přijde, že Jasnější displej nefunguje tak, že by šetřil energii a oslabil sílu svícení AOD v noci.
Naopak mi přijde, že svítí stále stejně a jen na jasném světle se jakoby rozpálí podsvícení víc. V řeči čísel třeba toto:

Ano:
Stále 45%, na jasném světle a slunci na stole 60%

Ne:
Stále 45%, ve tmě na nočním stolku 35%
Ozzy1980
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 16. 7. 2018 15:31

Je to tak. Neviem o com tolko diskutujete. Ten jasnejsi displej sposobi akurat to ze na priamom slnku bude AOD displej viac vidiet. To je cele. Za beznych podmienok rozdiel nie je vidielny.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod .soul 20. 7. 2018 16:15

Carismatico píše:Jakožto dlouholetý uživatel značky Huawei jsem se rozhodl pro změnu a stal jsem se majitelem V30 (dříve LG G4 a G5). Za cenu 14500,- si myslím, že tel nemá konkurenci. Budu možná trochu i srovnávat s P20 a P20 Pro.

Co mě velmi mile překvapilo

- kvalita POLED displeje - barvy, hlavně čitelnost na přímém slunci
- design a hlavně rozměry. Vůbec to není pádlo a skvěle se drží i ovládá
- výdrž baterie, zejména s přihlédnutím ke kapacitě. Den zvládne úplně v pohodě.
- sluchátka a zvukový výstup nemá konkurenci. Zvukový výstup je možná o level výše oproti konkurenci. Huawei i s cenovkou o 6 tisíc více má daleko horší výstup
- odladěnost i reakce systému jsou zcela bezproblémové
- fotoaparát. S nativní aplikací čirý průměr - zbytečná komprese, umělé doostřování, noční fotky. Ovšem s použitím Google kamery je výstup úplně někde jinde. Daleko lepší kresba. Mimo jiné rybí oko je fakt TOP fičura, fotky mají úplně jiný rozměr.

Proti
- kvalita přední kamery, odpovídá spíš zařízení za 4000,-
- pomalé reakce fotoaparátu - prodleva při pořizování snímku. Vzhledem k výkonu přístroje nedokážu pochopit, proč má fotoaparát takovou prodlevu.
- jinak už mě snad nic nenapadá


Po 2 měsících používání bych se pod toto podepsal.
Co mě osobně na tomto telefonu doopravdy nadchlo:
- Váha - těch 20-30g méně, než mají podobně velké telefony jiných značek, je fakt hodně znát. Navíc je to něco, co člověk ocení každý den.
- Baterka - víceméně u všech telefonů od Touch HD po S6 Edge+ jsem byl baterkou zklamán navzdory všem recenzím. Telefon nejspíš používám více, než je normální, a většinou jsem musel v průběhu dne nabíjet. S V30 cestou do práce koukám cca 20-30 minut na seriál nebo poslouchám hudbu, v práci potom často minimálně hodinu používám Waze, hojně telefonuji, internetuji, zpátky z práce potom dalších 20-30 minut seriál/hudba a vrátim se domu s minimálně 40% baterky, většinou kolem 50-60%. S6 Edge+ mi do večera nevydržel. Navíc se na tu zbývající hodnotu dá spolehnout, když jdu večer ven třeba s 40%, tak vím, že si ještě ráno zavolám, u jiných Androidů, co jsem měl, zbývajících řekněmě 30% sem tam znamenalo 3 hodiny a sem tam 12 hodin při stejném používání a tím pádem se na to nedalo spolehnout.
- Co tu ještě nezaznělo, tak je vibrační strojek - u všech telefonů jsem si vibrační odezvu na klávesnici vypínal, až u V30 mi to vibrování poprvé přijde tak nějak přirozené a nechal to zapnuté
- Display, velikost, širokoúhlý fotoaparát, kvalita zvukového výstupu

Jediné, co mi vadí, je ta přední kamerka, no. Jinak s V30 absolutní spokojenost, po koupi jiných telefonů jsem kolikrát začal litovat, že jsem si nepočkal na nový model apod. a už vyhlížel další telefon, do V30 bych i v dnešní době šel znova.
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 7. 2018 15:35

Ad přední kamera - není to o čipu, ale o použité aplikaci. Teď jsem se vyfotil standardní LG V30 aplikací a následně tu samou scénu Google aplikací na focení a to je rozdíl naprosto brutální. Standardní aplikace fotí hrozně, ale Google z toho umí dostat velké detaily (a to paradoxně fotil na lehce vyšší ISO). Škoda že mi trvalo půl roku na to přijít (a díky tomuto fóru).

Srovnání výřezu ze selfie přední kamerou, totožné podmínky, automatika. První je nativní aplikace ve V30, druhé je V30 s google aplikací na focení.
http://photos.browse.cz/download/testv30.jpg
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eddward 21. 7. 2018 16:15

mozno nejaky maly update k displeju.. po pol roku pouzivania telefonu mozem povedat ze zatial sa nic nevypalilo, ani navigacne tlacidla... jas mam na auto
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 24. 7. 2018 23:25

Updaty chodia stale pekne :)
Dalsia aktualizacia pre H930 je dostupna verzia 20y. Opät len novy Google security patch.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Trifidek 29. 7. 2018 11:53

stillmann píše:Li-Pol už nevyžadují takovou pozornost..mají senzor nabíjení..takže určitě nic nepokazils..jak tě tady straší..

polymer v mobilu hmm...tak to bych chtěl nosit v kapse
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 7. 2018 12:22

Prosím o radu... mám na V30 nastavenou kombinaci gesta a otisku prstů. Přesto mi telefon v kapse či batohu neustále fotí, někam volá atd. Získal jsem podezření, že to jsou nějaké zkratky aplikací, které je možné spustit bez autorizace uživatele. Takže možná ikonky, které jsou na zamčené obrazovce? Zkouším hledat příslušné nastavení, našel jsem zatím akorát "vlastní zkratky na uzamčené obrazovce", ale to není ono. Odebral jsem vše, ale pořád se ještě zobrazují nějaké malé ikonky přístupné přes šipčičky "doleva" a "doprava" na Always On displeji. Jak a co a kde tedy nastavit, aby se zamčeným telefonem nešlo dělat absolutně nic kromě tísňového volání?
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2018 21:12

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danny202 6. 8. 2018 22:34

Dneska mi to nabídlo bezpečnostní aktualizaci (cca 217MB). Úroveň zabezpečení platformy Android - 1. července 2018
PC: Intel Core i7 4790K, MSI GTX 970 GAMING 100ME 4GB, Gigabyte GA-B85M-D3H, 16GB DDR3 1600 CL9, Crucial MX100 256GB, Crucial MX500 500GB, Seagate Barracuda 7200.14 1TB, Seasonic M12II Bronze 620W, Windows 10 Telefon: LG V30 ThinQ
Danny202
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků