LG V30 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mikkke 16. 2. 2018 09:43

Eddward píše:
koblih.jr píše:Cena na ALZA.cz klesla na 17.990CZK. Fajné. :-)

Android Oreo ohlášen na konec února. Famfárová zpráva...! :-)

len tak zo zaujimavosti odkial je info o konci unora ?
ja len preto ze V30 ma dost roznych modelov a pre u nas predavany model H930 neviem dohladat nejake informacie

inak ja to asi zajtra objednam, prestudoval som rozne alternativy, najblizsie je asi Galaxy S8, ale silno mi vadi umiestnenie citacky aj zakriveny displej, navyse je to uz rok stary model,
druha moznost by bola pockat na S9, ale tam necakam ze cena bude do 700€ ani nahodou,
mate este inu alternativu do ceny V30 ?


Osobně řeším to samé, ještě je zajímavá mašina HTC U11, případně U11+ -6gb RAM, 3930mAh baterka,nemá jack 3,5mm, ale netušim úplně jak to hraje do sluchátek skrz redukci, do repro úžasný na mobil, a nemá 2 objektivy. Ale už jen ze zvědavosti počkám na S9+. LG V30 je super mašina na muziku,docela i kompaktní stroj, s app od google a při troše umu pěkně fotí, ale přemýšlím co se mi vlastně líbí víc u foťáku, jestli ta možnost opti zoomu u fotek,kterou má Note 8 a snad bude mít i S9+ anebo širokáč od LG V30.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koblih.jr 16. 2. 2018 10:28

Praktičtější budeasi zoom, ale pro tvorbu a art rozhodně wide-angle u V30. Už jen z toho důvodu, že GoPro kameru nebudeš potřebovat třeba u bazénu v létě (wide-angle s IP68). Obojí pecka. U G6 jsem to využíval celé léto. ;)

S OLED displejem pak možná ještě využiješ Google DayDream. Díky rovnému displeji by pak mohl vypadat výsledek lépen než na zakřiveném displeji, který pak vlastně může při vykreslování chybět...
INFO: https://vr.google.com/daydream/smartphonevr/phones/
Obrázek
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 16. 2. 2018 15:11

Objednal som to, v pondelok by som to mal mat doma. Nebudem sa s tym tolko bavit :D Je to len telefon. Su aj dolezitejsie veci :)
V30 mozno nema uplne naj zo vsetkych parametrov, ale ako celok mi to vychadza ako to najlepsie pre mna.
Wide angle kamera, na to sa tesim, velmi sa zide, vyborny zvuk do sluchadiel tiez velmi dobre. Rozmery oproti G4 prakticky rovnake, pricom displej väcsi (a lepsi). Citacka umiestnena najlepsie ako je dnes mozne. Displej je rovny. Vykonu to ma dostatok. Android snad o chvilu aj Oreo. A nic dalsie specialne neriesim.
Mozem sa pozastavit nad tym preco tam je 5mpix predna kamera, ked aj G4 ma 8mpix, ale kedze ju pouzivam tak raz do roka tak mi je to celkom jedno.
Najdolezitejsie bude aby vsetko fungovalo ako ma a poda moznosti aspon cele 2 roky.

Jedinu vec by som este potreboval doriesit a to je nejaka ochrana. Chcem ist do niecoho co minimalne zasahuje do rozmerov a vzhladu telefonu. Mozno skusim foliu vpredu, ale nikdy som z nich nemal dobry pocit a ani nevydrzali dlho.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 2. 2018 11:32

Kde se dá nastavit, které ikonky se zobrazují nebo nezobrazují na Always On displeji? Nějak to nemůžu najít. V nastavení Always On vidím jen nastavení grafiky, ale ne konkrétních ikonek. Vždycky se mi ukazuje třeba pět nepodstatných ikonek, i když mě zajímají třeba jen hovory, whatsapp a zprávy.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoblina 17. 2. 2018 20:42

Všechny události se tam ukazují automaticky. Zmeškaný hovor,zprávy i whatsapp
hoblina
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 2. 2018 21:47

To mě teda trochu štve, je v tom chaos, půlka těch ikonek mě nezajímá. Samsung to uměl nastavit jednoduše selektivně. No nic. Dneska jsem narazil na další rozdíl, LG fotí výýýrazně pomaleji než Samsungy, jako fakt násobně pomaleji. V situaci, kdy potřebujete udělat fotku hodně rychle, je to znát ohromně (třeba 0.2 sekundy versus 1 sekunda).

(Na druhou stranu mě V30 pořád baví víc než předchozí S7 Edge).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod panrt 17. 2. 2018 23:25

Mr.Scully: Díval sem se na test na netu, Phonearena a tam naměřili:
Samsung Galaxy S7 edge 1.5
1.6
283
261
LG V30 1.6
2.15
641
649
Samsung Galaxy Note 8 1.7
1.96
996
765

TAKING A PIC (sec)
LOWER IS BETTER
TAKING AN HDR PIC (sec)
LOWER IS BETTER
CAMSPEED SCORE
HIGHER IS BETTER
CAMSPEED SCORE WITH FLASH
HIGHER IS BETTER
A nezdá se mi že by V30 byla pomalá oproti S7edge.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 18. 2. 2018 09:24

No mám tu oba mobily před sebou a ten rozdíl je HODNĚ znatelný. Asi to neumím přesně naměřit. Spuštění fotoaparátu jako takové je asi podobné, ale od stisknutí spouště do udělání snímku je S7 nejrychlejší mobil, co jsem kdy měl... V30 fakt čeká, až si vždycky myslím, že se fotka neudělá a najednou jo. Ale teď si to zkouším a koukám, že ten rozdíl je jen u horšího světla. Při dobrém světle jsou rozdíly skutečně minimální. Tak beru částečně zpět. Jedná se rozdíly jen při focení za šera nebo umělého světla.

Jinak širokej záběr je sice poměrně nekvalitní, ale pro dokumentární účely bomba. To je podle mě podstatně lepší věc než mít zoom, který je celkem k ničemu. Nafotil jsem takhle včera památky ve městě, kde ani advanced kompakt s 24mm ohnishem neměl nárok.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eddward 18. 2. 2018 11:26

LG ma od nepamäti problem s rychlostou fotenia pri zhorsenych svetelnych podmienkach. Vyzera to akoby softver dlhsie rozmyslal a zaostroval kym sa fotka spravi po stlaceni tlacidla. Samsungy to robia rychlo, v podstate instantne, akoby ziadne ostrenie nerobili. Neviem v com je presne problem. Mne sas zda ze odkedy ma LG to "laserove" ostrenie tak je s tym problem.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod neis 18. 2. 2018 11:37

I G6 fotila hodně pomalu za horšího světla, automat nastavoval dlouhý čas uzávěrky, aby získal více světla, tzn udělat ostrou fotku např. dětí v šeru defacto nemožné, nehledě na to, že člověk musel mít opravdu pevnou ruku. Ideálně stativ, staticky objekt a manuál, to pak byly dobré fotky, ale na běžné momentky katastrofa. Spousta lidí píše jak LG krásně fotí a recenze defacto super, protože každý fotí kytičky, větvičky, domečky za slunečného dne, ale běžné momentky za horších podmínek lg prostě neumí a nevěřím ze v30 je na tom výrazně lépe než g6.. Ani Google camera tomu nepomohla, ta sice nedelala mazanice, ale málo světla dohánela vysokým iso, tzn. fotky byly extra zrnite.. S7 ma foťák na úplně jiném levelu, fakt jsem čuměl jak puk. Výrazně neztrácí ani na mate 10 pro..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 19. 2. 2018 02:00

Vůbec nejde o časy závěrky (zvlášť když světelnost objektivu V30 je výborná), ale o čas PŘED zaostřením. Někdy schválně srovnám S7 s V30 v noci, jak na automatiku, tak na manuální nastavení. Samotného mě to zajímá. Zatím jsem neviděl dokonalý fotomobil, možná leda Google Pixel 2? S7 hrozně zrní (přeostřuje), V30 zase trochu maže. Netroufnul bych si z fleku říct, který je lepší. Oba jsou velmi nadprůměrné.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eddward 20. 2. 2018 09:13

Oreo je podla vsetkeho planovany do konca Q1. Co moze znamenat az koniec marca.
Pre G6 je to do konca H1.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod kepajko 20. 2. 2018 11:41

Ja som si k svojmu lg g6 dokupil lumia 950 za par drobnych co je z mojho pohladu najlepsi fotomobil co som zatial mal a to som uz nejke vlajkace vlastnil ;-) Uz som ho raz mal asi pol roka a ked som porovnaval fotky zo vsetkych fotomobilov tak som nechapal ako lumia dokaze fotit.Samozrejme lg g6 foti dobre ale top kvalita to nie je dokonca horsi ako lg g5 a vlasne zo vsetkych lg co som mal najlepsie fotil lg g4 :-) Ja viem windows ale vsetko podstatne na lumia 950 ide a ako sekundarny mobil na oslavy a vylety je v pohodke :-)
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod stillmann 21. 2. 2018 12:29

Mrkám na ceny LG V30 a autorizovaný prodejce je levnější než spousta e-shopů,to tak často nebývá..
https://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-v30-h930/#
stillmann
Junior


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků