Recenze(amaterská) Xiaomi Piston 2.0 - Updated Brown Version

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paleandr 5. 5. 2014 19:59

Ahoj, nedávno jsem si koupil Xiaomi Pistony 2.0 a vzhledem k tomu, že v ČR krom tohoto fóra nic moc není, rozhodl jsem se udělat malou amatérskou recenzi (třeba to někomu může pomoci v rozhodování). Vlastním už řádově lepší sluchátka VSONIC GR04, takže jsem to vzal hlavně na zkoušku a ze zvědavosti, jestli jsou všechny ohlasy opravdové a zkusím je s GR04trochu srovnat. Nikdy jsem recenzi nepsal a mám za sebou jen pár druhů lepších sluchátek, určitě mě mohou doplnit i zkušenější kolegové. Fotky jsem fotil pomocí své Lumie první generace, takže se nezlobte, pokud Vám nebude sedět kvalita :)

BALENÍ

Objednával jsem z čínského obchodu, kde jsem měl největší jistotu, že opravdu dorazí originál. Sluchátka jsem objednal zhruba v půlce března a dorazili cca za měsíc s poštovným zdarma přes čínský Airmail. Ke krabičce můžu říct pouze jedno - nikdy jsem neměl tak hezké balení sluchátek. Přijde pouze malá krabička, která je velmi důmyslně vymyšlená.
Krabička má papírový obal, na kterém jsou po otevření instrukce, jak se dostat ke sluchátkům, pokud by to někoho nenapadlo.

https://www.dropbox.com/sc/q0mr6y13uuz43tr/LyjFss31g5

Po odstavení papírového obalu už na Vás bude koukat jen malá plastová krabička, která má uvnitř v gumovém pouzdře sluchátka. Je třeba ještě odstranit plastovou záslepku na krabičce a už vám nic nebrání v poslechu.

https://www.dropbox.com/sc/i9ekavuu1crnaxo/tgy-qA0_4f

Co mě příjemně překvapilo je, že sluchátka, resp. celé balení sluchátek voní a voní moc příjemně (lidé píšou, že podle toho se dá také poznat originál). Jak jsem již psal o pár řádků výš, balení je moc hezky vymyšlené. Shora na Vás koukají pouze dva špunty, ovládání hlasitosti a rovný jack. Veškerá kabelář je schovaná uvnitř gumového pouzdra. K vytažení sluchátek stačí pouze najít označený konec káblíku (viz. následující fotka) a postupně kabel dokola odmotat.

https://www.dropbox.com/s/7l0u3kodkxd9rpp/WP_000101.jpg

Pod gumovým pouzdrem se ještě skrývá spodní část, ve které se nachází 3 druhy špuntů. Dva druhy jsou klasické a jeden dvojitý. Já používám své špunty z jiných sluchátek, takže jsem je nevyužil.

https://www.dropbox.com/s/ezpm20ivtrk9srn/WP_000102.jpg

To je víceméně celé balení, malé, jednoduché, výborně vymyšlené.

ZVUK

Předem upozorňuji, že jsem zvyklý na zvuk VSONIC (vyrovnaný přednes, slabší bass). Sluchátka Xiaomi Piston 2.0 budu hodnotit po cca 90 - ti hodinách zahoření a přednáším ryze svůj osobní názor, se kterým nikdo nemusí souhlasit.


Po rozbalení a vyzkoušení byly sluchátka samozřejmě celkem ploché, výšky skřípaly, bass žádný. Nechal jsem je tedy několik dní rozehrát. Po cca 60- ti hodinách se dostavilo očekávané zlepšení. Výšky přestaly skřípat, byly už poslouchatelné a dostavil se taky pokus o bassy. Po 90 - ti hodinách už je zvuk celkem vyrovnaný, čistý, projevem se částečně blíží k mým VSONICům, nicméně bass mají mnohem lepší, resp. větší. Taky se mi zdá, že Xiaomi hrají mnohem lépe prostorově, ale možná, že je to jen můj osobní pocit. Každopádně je to na takový kousek celkem slušné. Díky slitině z Beryllia by Pistony měly mít větší frekvenční rozsah a kvalitnější zvukový projev, nicméně zatím jsem to nezaznamenal. Všehovšudy na sluchátka kolem 500 kč nehrají vůbec špatně. Dále mi přijde, že jsou tyto sluchátka mnohem více než jakékoliv ostatní co jsem měl celkem závislé na zdroji zvuku. Na mé Nokii Lumii 800 sice nehrají špatně, ale mnohem lépe hrají píchnuté do notebooku. Tohle u VSONICů vůbec nepociťuji, ty hrají všude stejně.
Často se řeší, zda bude fungovat ovládání na kabelu i u jiných telefonů, než jsou originální Xiaomi. Ze své zkušenosti můžu říct, že na Lumii fungují komplet všechny funkce ovládání včetně mikrofonu. Co jsem četl zahraniční fóra, tak s tím není problém na většině zařízení.

https://www.dropbox.com/s/oz0fjk34588kntk/WP_000097.jpg

KONSTRUKCE

Nakonec chci napsat ještě něco málo ke konstrukci a celkovému zážitku s těmito sluchátky.
Jsem zvyklý nosit své VSONICy přes ucho, protože mi většina ostatních sluchátek vypadává. Nevím proč, ale Pistony mi nepadají, i když je mám normálně. Zkoušel jsem s nimi i běhat a víceméně nebyl problém. Jejich konstrukce je trochu jiná, taková bytelná, kvalitní, ostřejších hran. Na fotkách vypadají velké, ale není to tak úplně pravda. Pod čepici bych si je sice já osobně pravděpodobně nedal, protože by mne tlačily hrany, ale jiným mohou vyhovovat.
Kablík je obehnaný nějakou látkou, vypadá to, že se nijak drolit nebude a působí dobrým dojmem, nicméně pro mě (190 cm) je kabel krátký. Má pouze metr. Jack je rovný, pozlacený. To je asi nejzávažnější věc, co mi osobně vadí. Jsem zvyklý mít sluchátka píchnuté v telefonu v kapse od gatí a tady mi rovný jack společně jen s metrovým kabelem dost vadí. VSONICy mají jack zahnutý a kabel delší a v mém stylu používání mi to sedí více.
K ovládání hlasitosti a přijmutí hovoru se dá dostat dobře, pozičně je to tak akorát.

To je tak asi vše co mě napadá k tomu momentálně napsat. Třeba to někomu může pomoci k rozhodování, zda je zakoupit či ne.

P.S.: Díky výše zmíněným problémům se nebráním je za pořizovací cenu nějakému zájemci klidně střelit. Jsou odzkoušené, zahořené. Jen mi stále více sedí projev VSONICů a mám díky své výšce a stylu používání problém s krátkým kablíkem a rovným jackem.

P.P.S: Nevím jak udělat obrázky s malým náhledem, tak jsou tu ve formě odkazů. ^_^
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod karlsed 11. 5. 2014 11:13

Ahoj zajímavá recenze o koupi uvedených sluchátek uvažují pokud jsou ještě k prodeji dej mi vědět cenu díky Karel email karlsed@seznam.cz
karlsed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 14. 5. 2014 13:16

Ja bych k tomu dodal, ze uz je v prodeji novejsi verze (na head-fi ji oznacuji jako 2.1). Rozdily jsou jen v tom, ze kabel ma 1,2m, v baleni je kovova sponka na prichyceni kabelu k obleceni a silikonove nadstavce maji trochu jiny tvar. Ja si je pred 14 dny objednal z ibuygou.com ( http://www.ibuygou.com/p-original_xiaom ... 8-usd.html ) a jsem z nich nadsen, protoze prave u te starsi verze jsem mel stejny problem s delkou kabelu, jako Paleandr.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 3. 7. 2014 11:17

tiež ich mám z Ibuygou a som veľmi spokojný,hneď po rozbalení hrali veľmi dobre,zahorením sa zvuk ešte trochu vyhladil
ešte som si doobjednal penové tipy
http://www.aliexpress.com/item/Dunu-in- ... 77264.html
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lordx 3. 7. 2014 15:11

Koukám že jack je téměř stejný, jako jsem měl na Soundmagic E10...něco takovýho už mi nesmí do rukou, jinak to rozšlapu.
A díky za recenzi, ty co jsou po internetu jsou dost zavádějící. Jako výroky typu "hraje to dobře, fakt" jsou nicneříkající :)
lordx
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod ...drát 4. 7. 2014 07:11

hraje to fakt dobre :D
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xakrurychle 7. 7. 2014 19:26

hrajou blbě, měl jsem je hned jak vyšla na ibuygou, no a rád jsem je daroval... :pozor
xakrurychle
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 7. 7. 2014 20:03

budeš musieť pridať ďalších 25$ aby si získal lepší zvuk,na čom si ich počúval?
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xakrurychle 7. 7. 2014 21:13

proc bych mel pridavat $25? poslouchal jsem pres macbook a ipod shuffle..nerikam ze to je neco extra, nicmene i tak to bylo pro moje usi naprd
xakrurychle
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 7. 7. 2014 21:38

ak nájdeš niečo lepšie za 23$ tak daj odkaz,hneď si ich objednám :)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xakrurychle 7. 7. 2014 23:01

mám fake ie80, už druhý..jedny jsem rozbil ve spánku, druhý jsem koupil zde za 5 stovek
xakrurychle
Junior

Odeslat příspěvekod Lord de Wolf 15. 7. 2014 17:25

Zdravim, včera jsem si objednal tenhle kousek z http://www.ibuygou.com/. Teď budu měsíc čekat... Každopádně na pár zahraničních fórech jsem se dočetl, že je blbost je nechat "vyhořet" a že údajně rychle jdou "do ...". Tzn. máte s nimi někdo dlouhodobé zkušenosti?

P.S.: Nejsem žádný hi-fi člověk, do teď jsem cca 10 let používal Koss Plug - za celou éru jsem měl cca 20-22 kusů sluchátek (životnost max půl roku :/ :D) je to dostatečná náhrada?
Lord de Wolf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 15. 7. 2014 20:54

Mesic cekat nebudes, z ibuygou to chodi pomerne rychle. Objednavam tam hodne a nejdele jsem cekal 14 dnu.

Nerika se vyhoret, ale zahoret. A nez bys ty sluchatka opotreboval hranim, tak to driv znicis kabel nebo se ti ucpe filtr. Nicmene co se tyce zahoreni Pistonu, nedavno se mi dostal do ruky nezahoreny kus a kdyz jsem je porovnal s mym, co ma nahrano nejakych 100 hodin, tak jsem slysel rozdil v podani prostoru a pevnosti basu. Ale i ty nezahorene hraly dost dobre. Takze to neres a klidne je zacni pouzivat hned jak prijdou bez zahoreni. Postupne se bude zvuk zlepsovat, ale toho si pri pravidelnem pouzivani treba ani nevsimnes :)

Plugy jsem snad 10 let neslysel, ale uz tehdy to nebyl zadny zazrak a Pistony jsou na tom o dost lepe. Akorat pokud jsi zvykly na penove spunty, mozna budes mit problem si zvyknout na silikony. Navic ty, co jsou k Pistonum prilozene jsou jakesi divne. Treba Sony Hybridy mi na nich sedi vice.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lord de Wolf 16. 7. 2014 07:44

Moc díky za odpověď.

Na www.ibuygou.com jsem nakoupil nějak záhadně bez registrace (nacpal jsem to do košíku, zaplatil přes paypayl a bylo). Tak se modlím aby to došlo na adresu co mám vedenou na PayPal.

OK, "zahoření" řešit nebudu... :D

Těch špuntů se trochu bojím. Sice občas používám sluchátka co jsem dostal k Lumii 920, ale žádný zázrak to není. Uvidím co ty přibalené k Pistons. Max něco "přikůpím". Co ty Sony Hybrid? http://store.sony.com/ep-ex10a-blk-zid2 ... s-Cushions V čem jsou lepší?
Lord de Wolf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků