Sluchátka + přehrávač

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fukiCZ 7. 1. 2019 18:10

Ahoj,

rád si bych si od místních expertů nechal poradit při výběru setu na cestování vlakem do práce. Rád bych nějaká sluchátka (spíš uzavřená a s kabelem) a nějaký kvalitnější přehrávač. Věřím, že tady se můžu dozvědět například o kombinacích, či značkách co nejsou tak úplně známé.

Mělo by se to pohybovat tak okolo 10 000,-

Díky moc
o<:)
fukiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 7. 1. 2019 21:37

Nebylo by špatné zkusit se trochu rozepsat o zvukových preferencích. Cena 10 000 Kč dává větší možnost voleb, jako hi-res přehrávač např. populární Shanling M0 a díky jeho nízké ceně by zbyl slušný budget kolem 7000 Kč, ze kterého se dají vybrat velmi slušné kousky uzavřených over-ear sluchátek. Teď by to chtělo jen určit, jaký zvuk preferuješ, aby bylo možné navrhovat případné vhodné modely. Každopádně doporučuji návštěvu např. Audiga v Praze či Brně, tam je možné otestovat spoustu modelů sluchátek a Shanling či jiné přehrávače mají běžně taky k dispozici na otestování.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fukiCZ 8. 1. 2019 20:09

Zvukové preference asi nejsem schopen jako laik správně popsat :) Chci, aby mi v tom hezky hrál Ian Anderson ;-) .

Zatím jsem u FiiO M7 a k tomu Audio-Technica ATH-MSR7NC
fukiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 1. 2019 07:44

Pokial chces ist zvukovo co najvyssie, v drvivej vacsine pripadov je lepsie z rozpoctu investovat viac do sluchadiel ako do prehravaca. Zalezi ale ake poziadavky (funkcionalitu) od prehravaca pozadujes.

Ak vyslovene netrvas na noise cancelingu, zbytocne zanho u tych sluchadiel co si vybral priplacas.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 1. 2019 09:06

FiiO M7 stojí u nás 5.990,-
Hiby R3 se dá z UK pořídit za 219GBP, přímo z Hiby shopu za 199USD.

V obou případech bude Hiby daleko lepší investicí. A Ian Anderson zní z Hiby špičkově :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fukiCZ 25. 1. 2019 20:10

Díky... a názor na ty hluchátka ? :) .. nebo nějaký lepší typ na ANC s drátem ?

Ještě jsem uvažoval namísto o Hidizs AP200.
fukiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 27. 1. 2019 12:15

Řešil jsem totéž, kombo do práce, zavřená kvalitní sluchátka a skončil jsem u M0 + DT770 80 Ohm. Za 6000 Kč vyřešeno a za zbytek si předplať Tidal :)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomNovis 27. 1. 2019 12:24

anc je podle mě do práce zbytečný, ocenil jsem to na cestovani autobusem, vlakem.
Zkusil jsem Sony s anc vs. uzavřený sluchátka, a v kanclu jsem rozdíl nepoznal.
Snad jenom když jsem měl vypnutou hudbu.
TomNovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 27. 1. 2019 14:11

No dt770 bych spise nedoporucil.to uz ath msr7 ktere jsou o tridu ci dve lepsi...
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 1. 2019 14:15

Na hudbu DT770 taky nemůžu doporučit, na filmy, hry a mluvený text jsou ale v pohodě.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cityfly 27. 1. 2019 15:08

V ceně kolem 4tis Kč se prodává Sony NW-A45 (https://www.sony.cz/electronics/walkman/nw-a40-series) Nenašel jsem na něho zde moc referencí, chtěl bych se tak zeptat, v čem je horší čí lepší oproti značkám Shanling, Fiio, Hiby (v podobné cenové relaci), které jsou dle ohlasů zdejších posluchačů mnohem oblíbenější.
Předem díky za vysvětlení.
cityfly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 27. 1. 2019 15:55

Tak to je prehravac spise pro nenarocny spunty.spoustu nahlavnich sluchatek ani neutahne.sam jsem ho zkousel,nechytaly se na nem ani hifiman sundara,ani aeon(myslim tim hlasitost).M0 rozhodne detailnejsi,zivejsi,vystupni vykon vetsi...takze spise prumer,nenadchne,neurazi.s temi msr7 by si ale poradit mel.narocnejsi sluchatka,to uz ne.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 27. 1. 2019 18:29

Na hudbu DT770 taky nemůžu doporučit, na filmy, hry a mluvený text jsou ale v pohodě.


Tobě museli u Beyerů něco hodně ošklivého udělat, jak tak čtu i dřívější příspěvky.

Ale je fascinující, jak jste zblblí vlastnit i doporučovat to "nejlepší", i když se má jednat sluchátka do vlaku, kde se jakýkoliv "rozdíly třídy" (ještě navíc z velké části subjektivní) smažou.
Naposledy upravil ondrasheq dne 27. 1. 2019 18:39, celkově upraveno 1
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 1. 2019 18:35

Jediný Beyery, který bych někomu doporučil jsou T1 1.generace (2. generaci jsem neslyšel).
Naposledy upravil BabetakCZE dne 27. 1. 2019 20:57, celkově upraveno 1
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 1. 2019 20:52

ondrasheq píše:
Na hudbu DT770 taky nemůžu doporučit, na filmy, hry a mluvený text jsou ale v pohodě.

Tobě museli u Beyerů něco hodně ošklivého udělat, jak tak čtu i dřívější příspěvky.

Treba sa na to pozerat z viacerych uhlov... uz som to tu nedavno pisal v inej teme, ale tie beyery maju na to, aby nadchli niekoho, kto predtym mal sluchatka za par desiatok EUR. Sam som ich mal a to nadsenie z nich dobre poznam. No staci, aby si vyskusal nieco lepsie a nemozes potom tie beyery s kludnym svedomim doporucit. Ako sluchatka do prace, kde prilis detailov skodi alebo k telke, preco nie... navyse pohodlnejsie sluchatka nepoznam.
Tie MSR7 su urcite hudobne lepsie, ale ak sa tu niekto ohana triedami, to uz zavana slovnikom jedneho "zasluzileho" clena NovehoCaina :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků