Sluchátkový bluetooth adaptér

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tapdancer 10. 11. 2018 12:18

Ahoj borci,
Mám sluchátka Jays Q-Jays 2. generace a zvukově mi 100% vyhovují. Chtěl bych je ale využívat i bezdrátově, doporučíte mi nějaký bluetooth adaptér? Zvukově se co nejvíce přibližující kabelu? (s klipen na oblečení a baterií).

Zatím jsem našel pouze tento, ale musel bych objednávat z německého Amazonu...
https://www.amazon.de/EarStudio-Tragbare-hochauflösende-Bluetooth-empfaenger-kopfhörer-schwarz/dp/B078H4YD2L/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1541848667&sr=8-1&keywords=bluetooth+es100

Díky moc!
tapdancer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 10. 11. 2018 13:29

Zdravím. Nepíšes nic o tom, čím budeš ta sluchátka "krmit". Předpokládám, že mobilem (s podporou AAC, aptX HD, LDAC nebo aptX ? ) nebo jiným přenosným zařízením.... ? Asi víš, že základem "slušného" BT poslechu/přenosu je podpora uvedených kodeků zdrojem zvuku ! V tom případě aktuálně asi nejlepší na trhu je Fiio BTR3. Podporuje všechny potřebné kodeky a aktuálně je již dostupný i v ČR. Hodně zdaru ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 11. 11. 2018 08:27

Nejlepší je Shanling M0, ale to je nejen BT adaptér ale i přehrávač (all in one). Earstudio, FiioBTR3 - obojí asi dobrá volba pokud ti stačí adaptér.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trifidek 11. 11. 2018 11:18

další Bluetooth přijímač:
https://www.audigo.cz/Domaci-audio/Bezdratova-reseni/Astell-Kern-AK-XB10
sice je trošku větší než Fiio ale parádní multifunkční zařízení, přenos aptX™, aptX™ HD a hlavně symetrický výstup.
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tapdancer 11. 11. 2018 12:18

Ahoj,
Tak to jsem úplně zapomněl :), zdroj je iPhone Xs, popř. iPad Pro 10,5. Zvuk jde ze Spotify...
Jde mi o co nejdelší výdrž v co nejmenším balení s co nejlepším zvukem :)

Po přečtení mi nejlépe vychází EarStudio ES100 a Fiio BTR, BTR se mi zdá dost levné, má s ním někdo zkušenosti? ES100 ve světě jen vychvalují...

(Předpokládám správně, že pro iOS je důležitá podpora AAC?)

Mám při kvalitě zvuku ze Spotify řešit 1(Fiio) nebo 2 (Earstudio) převodníky?

Když nákup z čech, tak jít do BRT1 nebo BTR3?
tapdancer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 11. 11. 2018 17:36

Zdravím. U Spotify poslouchaném přes BT je celkem fuk, jaký máš převodník, neboť tento stream je vysílaný v mp3 a mimo verzi premium ve VBR. Využiješ tak pouze základní kodek SBC. V případě poslechu Apple music nebo v iOS přímo z telefonu/iPadu je pak důležité AAC. U ostatních kodeků pak v kvalitě vede aptX HD a především LDAC, které však v prostředí iOS stejně nevyužiješ.
Oba dva adaptéry jsou si téměř rovnocenné (tedy dle popisu a hodnocení), takže se rozhodni dle výdrže baterie, ceny, dostupnosti v ČR... atd. Tady je srovnání obou adaptérů : https://primeaudio.org/earstudio-es100-review/. Rozhodnutí je na tobě. Hodně zdaru. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tapdancer 11. 11. 2018 21:36

Díky moc za rady tapir. Rozhodnutí je víceméně jasné - pro BTR3. Poměr ceny a kvality zde vítězí. A kdyžtak bude i pro všechna další sluchátka :) ...
tapdancer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků