CAMBRIDGE AUDIO - srovnání

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HONZAK1 9. 11. 2016 05:55

Zdravím, máte někdo přímou zkušenost a srovnání zvuku CA CXA 80+CA CXN vs. CXR120 ve stereu ? Řeším upgrade svého postaršího domácího kina Yamaha RX-V 650+FOCAL CHORUS 5.1. Po mnoha letech provozu bych rád více akcentoval stereo na úkor prostorového zvuku. Přední Focal Chorus 706 pravděpodobně nahradím Focal Aria 906. Předpokládám, že v panelákovém bytě s předními regálovými bednami umístěnými v polici nábytku asi víc parády nějakým dražším kouskem repro stejně neudělám. Děkuji
HONZAK1
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 9. 11. 2016 06:12

Za mne bych určitě šel do AVR, který zvládá nějakou pokročilou metodu korekce dle poslechové místnosti, to posouvá poslech o několik úrovní dopředu, v paneláku xkrát tolik. Velmi dobrou zkušenost mám s Audissey MultiEQ XT32 room correction (měření až z 8 pozicí), ale z důvodu placení licenčních poplatků jsem koukal, že to výrobci avr nahrazují nějakými vlastními systémy. každopádně pokud budeš brát AVR, tak bych bral jen modely s pookročilými metodamy téhle korekce. Ten Cambrdige audio vypadá má celkem prd. Nevím jak moc trváš na 4K, ale například tenhle kontroler by mohl se slušným koncem hrát velmi dobře i stereo.
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3036
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 11. 2016 10:48

Klasická prd-platná rada. Nějaké 4K je úsměvný marketing jako Dolby Atmos, ani jedno nebude na takových spotřebních AVR použitelné, navíc tazatel chce mít spíš stereopožitek. Poohlédl bych se po zvýhodněných AVR z výprodeje ap. kde se dostaneš o něco výš "kvalitou", ale nejlepší by byl samozřejmě stereozesilovač s DACem. Jaký máš rozpočet? Jinak k Focalům jsem míval AVR Denon a docela si to sedlo, ale to bylo ještě před tím, než jsem přesedlal na čistě stereo sestavu.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 13. 11. 2016 11:19

Nejlepší by byl samozřejmě AVR a ne stereozesilovač s DACem
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 13. 11. 2016 16:40

Mrkni na tuhle recenzi, zdá se mi to velice seriózní a ten CXR120 má nejlepší hodnocení, co se týče zvuku. Jinak klidně se obrať o radu na prodejce CA, protože jsou to relativně nové stroje a moc lidí je neslyšelo. A pak se domluvit na poslechu. Já jsem je taky nezaznamenal ani na AV Praha, ale nešel jsem po nich cíleně, tak nevím jestli tam byly, mezitím mi ale odešel AV receiver Marantz a taky to začínám řešit, jenom nemám na nic čas. Když bys to slyšel, tak pak dej vědět.
http://www.themasterswitch.com/best-av-receivers
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod Ahsan001 26. 8. 2017 04:02

Konečné poznámky k tomu
Ahsan001
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků