Onkyo TX-SR577 - jak na snížení spotřeby?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod defie 12. 3. 2016 22:34

Ahoj.

Používám zesilovač jako součást HTPC systému, když stopnu film - TV se z důvodu nečinnosti po nastaveném čase vypne.

Zesilovač ale nic takového nedělá. Nenapadá vás, jak to vyřešit? Četl jsem něco o nějakém RIHD, ale moc tomu nerozumím a nevím jestli to je aplikvatelné na moji situaci.

Celé to řeším kvůli tomu, že v papírech se píše o spotřebě 380W. Jestli mi ale řeknete, že spotřeba (když nic nehraje) je řádově menší, tak se hodím do klidu a nebudu nic řešit :)
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 3. 2016 23:17

Spotreba, kdyz nic nehraje, je radove mensi. Odhadem 30-40 W max.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpsvc 13. 3. 2016 09:14

Zde máš řešení: http://prepetove-ochrany.heureka.cz/mas ... e/#section

Na zásuvku master dáš třeba TV/počítač/cd přehrávač a když nic z toho nejde, tak se zásuvka slave odpojí ( tam zapojíš zesilovač, monitor, atd.)
vpsvc
Junior

Odeslat příspěvekod defie 13. 3. 2016 09:32

Hmm, to vypadá zajímavě.

Jen, jestli jsem to pochopil, tak zesilovač nezapnu, aniž bych předem nezapnul TV, pže ta zásuvka bude prostě odpojena... Je to tak?
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpsvc 13. 3. 2016 09:40

Ano. Cokoli co ti dava signal do zesilovace, zapojíš na zásuvku master. Když toto zarizeni zapnes, tak vlivem spotreby se sepnou zásuvky slave ( kde mas zapojeny zesilovac) a ten se tim padem zapne. Pokud se to to nebude libit, tak se to da zapínat rucne a nebo prepnout na normalni prodlužovačku. Spousta funkci :)

Resil jsem to taky vzhledem k opotrebeni zarizeni. Kazda součástka ma svou zivotnost, tak proc ji zbytecne tavit, když nic nedela :)

A budim se televizi. Takze když se mi sama rano zapne TV, tak se s ni pusti i zesilovac :)
vpsvc
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 13. 3. 2016 09:51

Kdyz propojis pres HDMI TV s tim receiverem, tak by se po vypnuti TV mel vypnout i ten receiver (pokud to tak mas nastavene).
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 3. 2016 11:25

S těma přepěťovkama za pár šupů, ze kterých bys krmil zesilovač, bych to zvážil. Můžou ti do zvuku vnést omezenou dynamiku a určitou ztrátu rozlišení.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod defie 13. 3. 2016 15:46

vpsvc píše:Ano. Cokoli co ti dava signal do zesilovace....


To chápu, ale pokud budu chtít poslouchat jen rádio (ze zmíněného receiveru), tak to udělám jak? To musím vlézt na zem a ručně něco přepínat, nebo jak? :)

-- 13. 3. 2016 15:48 --

Abox píše:Kdyz propojis pres HDMI TV s tim receiverem, tak by se po vypnuti TV mel vypnout i ten receiver (pokud to tak mas nastavene).


Ok, prosím a poradíš, jak to udělat? Já jen že jsem o tom v návodu k receiveru nenašel jedinou zmínku... Obávám se, že receiver to dost možná vůbec neumí :/
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 13. 3. 2016 18:08

Nevim jak na Onkyu, Mam Panaka TV a Pioneer receiver, a funguje to. Musel jsem to propojit optikou, bo to vypinani me neskutecne stvalo...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 13. 3. 2016 18:28

Petulda píše:S těma přepěťovkama za pár šupů, ze kterých bys krmil zesilovač, bych to zvážil. Můžou ti do zvuku vnést omezenou dynamiku a určitou ztrátu rozlišení.


To se netýká přepěťovek, ale některých typů filtrů. levné přepěťovky jsou obvykle bez filtrace, pouze je na vstup zařazený paralelně varistor. Ten zvuk zesilovače nijak neovlivní.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defie 13. 3. 2016 20:01

Abox píše:Nevim jak na Onkyu, Mam Panaka TV a Pioneer receiver, a funguje to. Musel jsem to propojit optikou, bo to vypinani me neskutecne stvalo...


A ma tahle funkce nejaky konkretni nezev, at vim co hledam? Diiik
defie
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků