Samsung TV problem s DVBT2

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mike-kt 29. 6. 2018 08:38

Ahoj,

uz ctvrt roku resim se Samsungem nefungujici DVTB2 na mem prijimaci UE55K5602AKXXH .
Naladil jsem DVTB2 a zjistil jsem ze ceske HD kanaly kostickuji. Pozval jsem tedy cloveka, ktery mi instaloval antenu. Ten vse zkontroloval a prinesl jiny DVBT2 settopbox, se kterym vse fungovalo bez problemu. Signal byl na 100%. zavolal jsem tedy na samsung servis. Prijel technik a privezl jinou samsung TV, ktera take kostickovala. Rekl, ze je problem v signalu. Zavolal jsem jineho technika, abych mel kontrolu od dalsiho cloveka. Rekl, ze je problem v prijimaci na samsung TV. Technik vse promeril zkousel i jinou antenu, kabel primo z anteny atd ... Volal jsem opet do samsungu. Technik prijel a TV si odvezl do servisu a tam pry funguje bez problemu. Rekl mi, ze to je misti chyba a mam si zvyknout a koupit si settopbox. Po asi 15 minutovem dohadovani mi rekl, ze treba s LG nebo Sony by to tady u me mohlo klidne fungovat a settoboxy pry vyrabi v cine a nedodrzuji standardy a proto to s nim funguje. Samsung mi naposled napsal, ze mi nemuze vice pomoct, kdyz to u nich v servisu jde.
Je to opravdu mozne, ze na stejnem signalu muze nejake zarizeni fungovat a jine ne?
Co byste udelali vy? Mam jeste nejakou sanci jak tohle resit? Nechce si moc smirit s tim, abych si k TV za 15000 kupoval settobox.

Díky
mike-kt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 6. 2018 14:17

Signál je asi OK-beru opakovanou návštěvu anténního technika.
Pokud to třech TV nefunguje,tak by mohl být problém s signálem.
Ale paradoxně,podle mého názoru by mohl být signál přebuzený,nebo zarušený 4G mobilním pásmem.
Jinak netuším.....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mike-kt 29. 6. 2018 14:29

druhy technik zkousel i nejakou lepsi antenu s vice tlumici proti zaruseni. I se TV napojila naprimo na kabel z teto anteny a stejne nic. pritom ten pujceny STB behal porad bez problemu.
mike-kt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 29. 6. 2018 21:55

Bohužel jsem se opakovaně setkal, že mně některé TV Samsung u DVB-S signálu hlásily žádný, nebo nedostatečně kvalitní signál. Jiné televizory na stejnou anténu jely v pohodě.

Jestliže je signál kvalitní, anténní systém přezkoušený a jedou Ti tam jiné TV/STB, znovu bych vyzval Samsung k odstranění závady. Když to nezabere, zkus linku pomoci spotřebitelům, nebo ČOI.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Feri1 3. 2. 2020 22:09

Dobrý den,
Nevím, jestli ještě někdo bude tento příspěvek číst, ale dnes jsem se setkal se stejným problémem. Obrátil jsem se na spolužáka, který je odborník na TV. Problém je v televizních tunerech Samsung a též na straně jednofrekvenční sítě DVBT2. Nechci se o problematice rozepisovat, ale kdo by se chtěl dozvědět více muže navštívit televizniweb (https://www.televizniweb.cz/2019/04/pra ... m-signalu/), kde je problematika docela srozumitelně popsána. Závěrem bych si dovolil jednu poznámku, Samsung vsadil na kvantitu, reklamu a přišel o kvalitu. Tunery, které osazuje do svých nových TV přijímačů se bohužel nedokáži vyrovnat s jednofrekvenční sítí. Jediný argument je přinutit, technika od Samsungu, aby přinesl televizi staršího data výroby (myslím, že používaly tunery od firmy ALPS) a ty byly bez problémů. Jak píšete, jiní výrobci jako je SONY, Panasonic tento problém nemají. Jediná rada pro všechny, Samsung nekupovat.
Feri1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 4. 2. 2020 07:23

Vývoj vysilani TV společností spěje mimo vysílání vzduchem takže nefunkcionalita u nrkterych tv se dá očekávat . Osobně mi s ohledem na současný vývoj přijde toto neustálé preladovani a zavádění formátů za vyhazování peněz. Mohli je nacpat do kabelu spolu s internetem
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků