Levnější 4K TV 65"-75" - LG & Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Martin_OV_2018 16. 11. 2018 19:29

Ahoj, potřeboval bych poradit.
Už před dvěmi lety jsme kupoval 4K televizi od LG v uhlopříčce 65" a moc jsem tehdy neřešikl parametry, byla to prakticky nejlevnější TV a byl jsem s ní doscela dost spokojený, jsem tedy i doteď.
Teď si chci vybrat novou TV v cca 70" a začal jsem se více zajímat o parametech a zjistil jsem, že možná to moje LG není ani 4K protože má nejspíše panel RGBW jak je u levných LG běžné, jedná se o model LG 55UF6857 , možná někdo ji bude znát. Nicméně mi to nevadilo a obraz se mi i tak líbil.

Teď bych chtěl pořídit tedy novou 4K televizi s rgb panelem a cenový strop bych viděl na cca 30tis Kč, což pro odborníky znamená low end modely, ale mě to nejspíše bude stačit. Zatím mám v merku tyto dvě, dokáže někdo nějak zhodnotit pro kterou se radši rozhodnout?

1.70" LG 70UK6950PLA
plus je že je to 70" a měla by být VA panel a RGB. Jsme taky zvyklý na jejich OS, ale dá se zvyknout na vše.

2. 65" Samsung UE65NU7402
tady nemám vůbec šajn, která bije, jen jsem slyšel, že snad Samsung ani RGBW panely nedává do TV, takže by mělo být vše RGB.
Dokáže mi někdo poradit? :) Díky
Naposledy upravil MgX dne 17. 11. 2018 09:55, celkově upraveno 2
Důvod: Upraven název vlákna. Slovo POMOC do něj nepatří. Zkus si přečíst pravidla a pak diskutuj.
Martin_OV_2018
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 11. 2018 21:22

RGBW pouziva len LG a Sharp aj to len u niektorych IPS panelov.
Za rovnych 30 tisic je aktualne Samsung UE65NU8002, co je o triedu lepsi TV. Ten sa neda nazvat lowendom. Na czc je aktualne so zlavovym kodom za 29k.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků