Jaký panel má TV Panasonic TX-L42E6 + co jako náhradu?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 27. 1. 2018 13:04

Ahoj, jelikož jsme předělali obývák a pozorovácí vzdálenost máme rázem 3 metry, tak jsem se rozhodl, že si pořídím novou TV. Pročetl jsem tady toho opravdu hodně a mám své favority. Nicméně, nejdříve bych se vás rád zeptal, zda nevíte, jaký panel má na 100 % má aktuální TV Panasonic TX-L42E6? Podle oficiálních stránek a např. Trustedreviews má 100 Hz, když se ale podívám na WhatHiFi, tak uvádí honodtu 50 Hz. Veděl by někdo, jak tomu doopravdy je? Ptám se proto, abych věděl, zda se mám připravit na horší plynulost obrazu, pokud aktuálně mám 100 Hz a rozhodnu se koupit 50 Hz. Díky za případnou odpověď.

A teď k výběru nové TV. K čemu bude sloužit?
- sledování DVB-T signálu ze společné antény (v budoucnu možná kabelovka, ale nejsem k tomu zatím nakloněn)
- Netflix (4k) + HBO Go (umí vůbec 4k?)
- hraní na PlayStation 4 (zatím ne Pro)
- sledování full-hd obsahu, časem možná 4K přes Apple TV

Co mě tedy od nové TV zajímá: kvalita obrazu, upscalling, VA panel (IPS jedině u Phillipsu s Ambilightem, ale stejně mám z něj strach) a uhlopříčka 55 palců

Vybíral jsem ze dvou kategorií:

Budget okolo 20k, aby zbylo pro nákup PS4 Pro:
Hisense H55N6800 (obecně hodně doporučovaná zde na fóru v této cenové kategorii)
Panasonic TX-58EX703E (líbí se mi uhlopříčka 58 palců - ale jak je na tom v porovnání s Hisense?)

Budget do 30k, nezbyde na PS4 Pro:
LG 55EG9A7V (jak je na tom s vypalováním obrazu u hraní her? A co starší systém?)
Sony Bravia KD-55XE8596
Panasonic TX-58EX780E
Samsung UE55MU7002

Rád by mě zajímaly především názory lidí, kteří již některé TV vlastní a mohou se podělit o zkušenosti v oblastech, které mě zajímají (kvalita obrazu, upscalling, hraní her). Pokud se tedy někdo takový najde a napíše své názory, budu moc rád.

Aktuálně ještě musím trošku našetřit, abych se dostal k budgetu okolo 20k, takže právě přemýšlím, že bych koupil spíše levnější variantu, abych vůbec něco měl (o nákupu už přemýšlím tak půl roku). Dovedu si totiž představit, že to budu neustále díky novým modelům odkládat, jak bývá u lidí zvykem. Zrovna vyrážím do obchoďáku, abych některá TV omrkl, tak uvidím, jak budou vypadat.

Předem děkuji moc za jakékoliv postřehy a rady ;-)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků