Sony KDL-50W805B a skype kamera

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gloom83 16. 12. 2017 19:48

Zdravím, rád bych se zeptal. Mám TV Sony KDL-50W805B a chtěl jsem začít využívat i skype, který TV nabízela a tak jsem si objednal jetou webkameru Sony CMU-BR200, jenže nyní jsem se dočetl, že někdy od června 2017 skype na těchhle TV skončil.
http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp ... april-2017
A tak bych se rád zeptal, zda-li jsem si kameru objednal zcela zbytečně nebo je nějaká možnost ji na této TV ještě využít. protože pokud je skype nefukční, tak jinou službu pro video hovory asi tato tv nemá, že?
Děkuji
gloom83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 12. 2017 23:25

Za to ukončení podpory Skype můžeš poděkovat politice vlastníka Skypu - jistý firmě v Redmondu, co má logo ve tvaru vokýnka vod chaloupky, do který fouknul třem prasátkům vlk. Jediná cesta jak dostat na tu telku Skype je připojit ji jako monitor via DVI nebo HDMI ke klasickýmu PC a kameru i se Skypem připojovat přes něj ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gloom83 17. 12. 2017 10:38

Děkuji za vysvětlení :) Ono tahat kabely od pc k tv z jedné strany pokoje na druhou, je trošku nekomfortní. Zkusím se poohlédnout, zda-li nejde nainstalovat nějaký program na videohovory na raspberry. Nejlepší by byl messenger, ale to už bych chtěl asi moc.
Snad aspoň ta sony kamera bude použitelná i na jiných zařízení.
Tak ještě jednou děkuji a jdu hledat dál. :)
gloom83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 12. 2017 10:50

gloom83 píše:Děkuji za vysvětlení :) Ono tahat kabely od pc k tv z jedné strany pokoje na druhou, je trošku nekomfortní....

Proč? Já mám PC taky skoro přesně naproti TV - a 10m dlouhej HDMI kabel vedenej podél stěn u podlahy na spojení TV a grafárny bohatě stačil ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2017 11:04

Existuju aj alternativne programy, napr. Tellybean. Skus pohladat ci nie je aj na tvoju platformu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gloom83 17. 12. 2017 14:38

Ekkar: Protože už se mi do lišt asi žádný kabel nevleze. Mám překabelováno. Ikdyž by to asi bylo nejsnadnější řešení a ještě bych si k tomu zahrál nějakou hru na větší uhlopříčce. Teď ještě jak se bude chovat webka na 10m prodlužovacím usb kabelu.

Tellybean ani podobné programy jsem v tv nenašel a předpokládám, že nové doinstalovat nelze.

Asi si k tomu skypu sednu k pc a bude klid.

Ještě jednou vám děkuji.
gloom83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 12. 2017 16:15

Fakt je, že já musel dávat druhou lištu nad tu první - taky už se mi to do původní všecko nevešlo ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků