Panasonic smart TV a přehrávání ze staršího HDD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 25. 10. 2017 13:32

Ahoj kluci,
mám na vás dotaz. Do rukou se mi dostal cca 5 let starý interní HDD Seagate z nefunkčního PC
(kámoš vyhazuje-zakoupil nový herní notebook), konkrétně tenhle typ HDD:
2.5" Seagate Momentus 750GB HDD SATA 3.0Gb/s Internal Hard Drive HDD ST9750420AS.
Jedná se mi o to, jestli je šance, že po zakoupení a připojení přes USB3.0 - SATA 6G 2.5" HDD adaptér, viz:
https://www.czc.cz/axagon-adsa-fp2-usb3 ... 02/produkt,
bude HDD normálně fungovat pro přehrávání filmů a hudby na smart tv Panasonic TX-50DS630E.
Myslím, že je škoda vyhazovat 750 GB HDD, když se ještě třeba takhle dá využít ;-) .
Díky za vaše názory, ahoj Máca.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 25. 10. 2017 14:29

Primárně to je o napájení HDD-tedy jestli jedno USB v TV utáhne HDD.
Pokud ano,tak to mělo fungovat.A počítej s nutným formátem.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 10. 2017 17:15

Nahlédl bych do návodu k TV, jakou velikost výrobce u modelu uvádí a zda tam jsou nějaké další požadavky. V každém případě může být teoreticky výhodnější/méně problematické - zakoupit takový „adaptér“, který navíc obsahuje i externí napájení. Tak máš zajištěno, že se TV nebude zlobit, kvůli ne zcela dostatečně stabilnímu přísunu šťávy přes její USB port.

A kupuj tak, abys v případě problémů - mohl vrátit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 25. 10. 2017 18:21

Dík kluci za rady, mrknu teda do návodu TV a radši adaptér s napájením ... :-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 26. 10. 2017 10:37

Ahoj kluci, tak jsem dneska celkem dost podrobně studoval návod k TV+Podporu Panasonicu
a jsou to docela šalamouni a alibisti v jednom :-) V návodu jsou uvedena tato "moudra":
mimo jiné " ... některá USB zařízení nebo USB HUB nelze s touto TV používat. Doplňující informace o zařízeních naleznete na následující webové stránce - http://www.panasonic.com/cz/servis-a-podpora.html. Formát USB Flash disku: FAT16, FAT32 nebo exFAT. USB HDD naformátované počítačem nemusí v aplikaci Přehrávač médií fungovat ... " konec citátu z podrobného návodu k TV Panasonic TX-50DS630E.
Tak jsem teda nelenil a vyhledal českou verzi Podpory Panasonicu a zde jsem našel trošku větší podrobnosti - opět šalamounsky vysvětleno, že může, ale nemusí vše fungovat :-))
" ... Jaké jsou požadavky na externí HDD na Viera Plasma nebo LED TV?

Doporučujeme užívat externího hard disku v rozmezí od 160GB – 2TB, se samostatným napájením. Panasonic otestoval a potvrdil funkčnost následujících disků: Western Digital My Book AV TV 1 TB / 2 TB USB 3.0 / 3.5'' External HDD Buffalo HD-AVS1.0U3-EU 1 TB USB 3.0 / 3.5'' External HDD Buffalo HD-AVS2.0U3-EU 2 TB USB 3.0 / 3.5'' External HDD - Fungování není garantováno ve všech případech - Pro použití USB HDD na vašem PC po použití u TV, jej znovu naformátujte (speciální kroky zde můžou být k dispozici, zde se obraťte na návod použití k výrobku)

Mohu propojit TV s USB zařízením bez speciálního nastavování?

Ano, všechna USB úložná zařízení naformátovaná na FAT, FAT32, NTFS, exFAT by měla být přečtena našimi výrobky. ... "

No, takže závěr pro sebe jsem si udělal, jak napsal velmi trefně MgX:
"A kupuj tak, abys v případě problémů - mohl vrátit."
Snad to třebas někomu s podobným "problémem" pomůže, díky kluci.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 10. 2017 11:02

Je to - bohužel - alchymie. Oni sami někdy netuší, proč to nejde, když jiný HDD splňuje parametry.

Normálně si to vyzkoušej sám, jak jsme Ti napsali. Určitě je lepší mít HDD s externím napájením. Tím dodáš kompatibilitě hodně procent navíc.

Jinak díky za zpětnou vazbu. Určitě pak ještě napiš, až HDD odzkoušíš. Z druhé strany. Interní přehrávač u Panasonicu jen tak něco nesežere - tedy co se týká formátů. Tudíž může být zajímavější disk připojit k TV přes nějakého prostředníka. PC, multimediální tank, RPi 3 atd. No a telku následně, pro tento účel, využít jako monitor.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 26. 10. 2017 13:23

Ja mam v Panaku trvale zapojene 2 ext. HDD (320 GB a 500 GB) bez ext. napajeni.
Jeden mam na prehravani (NTFS) a druhy na nahravani (TV naformatuje sama).
Navic mam jeste v dalsim USB WIFi dongl a bez problemu.
Ta 750GB nebude mit zaden extra pozadavek na napajeni, oproti treba te 500 GB co tam mam.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 27. 10. 2017 08:37

Ahoj Abox, chtěl bych se tě zeptat na pár věcí k tomuhle tématu, můžu ti prosím poslat SZ? :-)

-- 27. 10. 2017 09:08 --

Díky Abox za reakci k tématu, poslal jsem Ti SZ
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 7. 11. 2017 07:53

Ahoj kluci,
ještě se krátce vrátím k dané problematice. Psal jsem na technickou odporu firmy Axago,
která se zabývá výrobou externích boxů a USB-adaptérů k HDD a konkrétně pan Dostál
z této firmy mně moc pomohl a po vysvětlení a ujasnění, jaký výrobek vlastně konkrétně
potřebuji mi velmi profesionálně poslal konkrétní nabídku. Tady je citace z jeho reakce na mojí emailovou komunikaci:
"Zdravím Vás a děkuji za podrobný popis požadavku.
Pro použití magnetického disku jako úložiště dat (filmů, fotek apod.) v kombinaci s TV má jeden základní požadavek – a to aby disk i externí box podporovaly funkci „spin down“ (uspávání disku). Pokud připojené zařízení tuto funkci nepodporuje, disk se bude trvale točit (při zapnuté TV).
Z našich výrobků, které by připadaly pro tento účel v úvahu Vám mohu nabídnout externí boxy:
EE25-XP - http://www.axagon.eu/produkty/ee25-xp - USB2.0
EE25-XS6 - http://www.axagon.eu/produkty/ee25-xs6b - POZOR – pouze pro disky s výškou 7mm!!! - USB3.0
nebo USB adaptéry:
ADSA-1S3 - http://www.axagon.eu/produkty/adsa-1s3 - USB3.0
ADSA-1S6 - http://www.axagon.eu/produkty/adsa-1s6 - USB3.0

Vaše TV má pouze USB2.0, takže pro tento účel nemá smysl pořizovat zařízení disponující připojením USB3.0, jedině v případě, že byste jej chtěl v budoucnu (až nebude stávající Seagate funkční) využít jiným způsobem.
Všechny výše uvedené boxy a adaptéry podporují funkci uspávání disku, takže pokud tuto funkci podporuje i Váš HDD a TV, pak by mělo vše fungovat. Při zapnutí TV může dojít k roztočení disku, ale zařízení jsou nastavena tak, aby nejpozději po dvaceti minutách od posledního přístupu k datům opět disk usnul."

..... a tenhle konkrétní výrobek perfektně vyřešil "můj problém" :http://www.axagon.eu/produkty/ee25-xp
Připojení jak k PC pro stažení dat, tak posléze ke smart TV Panasonic pro přehrávání filmů a hudby z vloženého HDD funguje bez problémů, jsem velmi spokojený a tenhle výrobek mohu s klidným srdcem :-) doporučit všem, kteří řeší podobný problém. Ahoj Marcel

-- 7. 11. 2017 06:59 --

Tímto všem děkuji za vyjádření k dané problematice tady na fóru a vlákno můžeme zamknout. :-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 11. 2017 17:50

kalimero73 díky za zveřejnění řešení, které jsi zvolil. Může výrazně pomoct dalším uživatelům, kteří mají podobný problém.

Mimochodem... i po ukončení dotazu a jeho vyřešení, se u nás vlákna nezamykají, kdyby chtěl někdo přímo navázat s problémem, může pokračovat zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 11. 11. 2017 12:14

Ještě jsem chtěl dodat, že jsem za tu "plastovou krabičku" fakt rád, s telkou, kompem i noťasem
spolupracuje bez problémů, detekce je dokonce rychlejší v TV než v PC, HDD v té krabičce
"sedí" dobře, nemá vůli, takže nic nehrká a plast bezpečně ochrání před prachem, nechtěným politím tekutinou nebou náhodným pádem. Má navíc i "USB-prodlužovák" v délce 50 cm, který se právě skvěle hodí pro propojení s TV, kde se USB-vstupy nacházejí poměrně vysoko na zadní boční hraně TV a tím pádem může krabička normálně ležet vedle TV na stolku či polici. Toto prodloužení výstupu má navíc rozbočení USB konektoru pro případné posílení napájení ze druhého USB-čka v TV. Má také dvoubarevnou kontrolku pro připojení (spárování) a pro přenos dat a praktickou plastovou západku pro "uzamčení" HDD uvnitř v krabičce. Ovladače jsou nainstalovány automaticky skoro ihned.
A ještě jeden trochu překvapivý praktický poznatek z provozu: při sledování filmu ve
video-formátu AVC Matroska, mně kupodivu mediaplayer v TV přehraje i audio formát DTS, jak anglický originál, tak i český dabing ( přitom tento formát TV Panasonic oficiálně nepodporuje). No za 219 kaček myslím dobrej kup, ještě uvidíme, jak dlouho vydrží. :-)
To je vše kluci, víc nemám co dodat, ahoj Máca.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panjo 2. 4. 2021 18:14

Zdravím vás přátelé po letech...
já ted v roce 2021 řeším skoro to samé, mám rok starého TV Panasonic a k tomu 1 Tera disk ADATA. Po roce a čtvrt mi přestal disk nahrávat . Přehrávat filmy šly normálně, byly na něm 4 filmy. Disk jsem zformátoval a pořád nic. Z Panasonicu mi odpověděli, jednak zformátovat disk a pak ještě ev. celou telku hodit do základního módu, vše odinstalovat. Což se mi samozřejmě moc nechce. Nedávno proběhl na telce obgrade na novějsí systém. Nevím, jestli by to mohlo mít vliv.
Asi koupím 500GB nový disk. A uvidím...
panjo
panjo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2021 18:55

Zkusil bych jiné USB. A mezi námi, byť se Ti nechce do obnovy přepravního nastavení. Jestliže došlo na nějakou zásadnější opravu původního softwaru v TV, tak bych rozhodně obnovu přepravního nastavení udělal. Budeš kupovat, vymýšlet alternativní řešení a nakonec se tomuto kroku nevyhneš. Netvrdím, že pomůže, ale rozhodně bych šel tímto směrem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků