Samsung TV - rušení IR signálu?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hoper11a 27. 9. 2017 18:09

Zdravím,
mám problém ohledně TV Samsung UE40c6000. V poslední době se mi často stává, že TV se tzv. zblázní, začne sama buď ubírat hlasitost, nebo zvyšovat, přepínat kanály, z TV se přepne na USB přehrávač a podobně. Vždy mezitím svítí kontrolka, která značí, že TV přijímá signál z dálkového ovladače, což je samozřejmě zcestné, protože jsem měl vytáhnuté baterky. Dělo se to sporadicky, teď je to častější... myslíte, že je v háji TV?

Ještě zcela úvaha mimo, ale přesto... nemůže to způsobovat wifi? Co to tak pozoruji, tak se to objevilo, když se mi v baráku objevila celkem silná wifina... ale to si myslím, že by nemělo nic mít společného..uvedená TV navíc není Smart, tzn. nemá wifi přijímač.

Díky za případné rady..
pavel
hoper11a
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 9. 2017 18:31

Nedal sis do pokoje novou lampu s úsporkou nebo LED "žárofkou" ??? To jsou zdroje, který vyzařujou IR záření a můžou přijímač DO v TV ovlivnit. Vyloučíš to přelepením okýnka přijímače na TV - pokud to bere takovýhle rušení, po přelepení to přestane (samozřejmě nepůjde ani vlastní DO). Jestli to bude blbnout i po zalepení okýnka přijímače neprůsvitným materiálem (stačí černá elektrikářská izolačka nalepená přes okýnko s přesahem kolem 2cm na každou stranu), tak je možnost svodů v lokální klávesnici TV - orosení, nebo tam něco nateklo. Bezdrátový rušení z WiFiny je až poslední možnost - a pokud by k tomu docházelo dál a zmizelo by to například po převezení TV do jinýho bytu několik km daleko, bylo by nutný kontaktovat ČTÚ, kterej by poslal službu měřící rušení a zjišťující původce - a na toho by si potom ČTÚ z titulu svý pravomoci došlápnul. Pokuty začínají na 50 000Kč ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hoper11a 27. 9. 2017 19:24

Se zářivkou nebo úsporkou to nebude, protože to dělá i během dne, kdy osvětlení v domácnosti nesvítí. Ohledně Wifi - je možnost aby to nějak rušila? Ir signál je přece úplně jiný druh signálu než wifi..
hoper11a
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 27. 9. 2017 19:42

EKKAR radí dobře, ač by to nebylo úsporkou atp. Zkusil bych schválně taky přelepit IR senzor.

Televizor může být „rušen“ přes jiný typ signálu zvláště ve chvíli, kdy je vybaven možností nebýt ovládán jen přes IR senzor, ale také rádiově. Pak stačí soused za zdí s ovladačem, který by za běžných okolností fungoval i na Tvém televizoru a je vymalováno.

Kdyby existoval jakýkoliv zdroj rušení, který by pronikal kam nemá - opět platí EKKARova rada o ČTÚ.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků