mobilni internet- kolik se da proserfovat?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hyundai2 12. 12. 2006 20:02

Mohl bych se zeptat, kolik clovek na mobilu muze realne proserfovat? Na strankach operatoru je mnoho nabidek na net, kde se udava volny pocet MB nebo cena za 1kb. Celkem by me ale zajimalo, kolik clovek ma sanci proserfovat napr. za ctvrt hodky kdyz se podivam na par clanku na mobilmanii.... Mozna vam to muze pripadat jako hodne laicky dotaz, ale ja to proste nevim.... Diky za radu
hyundai2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido+ 12. 12. 2006 21:59

No to zalezi na tom pres jakej prohlizec, jestli mas blokovani reklam (na mobilu ale asi spis tezko) atd.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hyundai2 14. 12. 2006 07:44

No a muzete mi tedy rict, jake jsou prumerne hodnoty? Napiste klidne jaky pouzivate prohlizec a kolik za tu trvrthodinku proserfujete- zadny stahovani. Pouze napr. precteni par clanku na mobilmanii, ....
hyundai2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 14. 12. 2006 20:03

Já proserfuju kolem 10 MB za jednu hodinu. Přípojení přes GPRS.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sláňa 14. 12. 2006 20:20

Tak já měl ve vyúčtování za minulý měsíc protočeno asi 65 MB používám Operu Mini
Sláňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaze 14. 12. 2006 21:27

Já točím měsíčně tak okolo 90MB. Mám WnW a tarif Surf+
Chtěl bych se teď zeptat,má někdo tarif Surf&Mail+ Jde mi o to,když stahujete emaily s přílohama jestli je to pořád v ceně toho paušálu a jak velký se dají přílohy stahovat.Mám Nokii E50 a účet na seznamu
T-Mobile Twin -Nokia C7 Charcoal Black + 16GB micro SD
-Nokia C1-02 + 1GB microSD
jaze
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XXTeens 14. 12. 2006 21:36

Dělám tak 150-200 MB měsíčně, používám mobil na data o víkendech, kdy zpravidla nejsem doma a nemám dostupné normální připojení.
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan Y. 14. 12. 2006 22:06

jaze: Moje vlastní zkušenost se zpoplatněním příloh u Surf&Mail+ viz tento příspěvek a následující.
A ještě přidám jeden aktuální tip na využití akce T-Mobile , která není na webu k nalezení.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaze 14. 12. 2006 23:27

neser:Z příspěvku jsem tedy pochopil,že jakékoli přílohy stahované z mailu by měli být zdarma.Já totiž volal jen tak na infolajnu a tam mi taky nebyly schopni na 100% říct jak to doopravdy je,na to,že už tyto tarify nabízejí pár měsíců,nedokážou přesně říct co a jak je nebo není,fakt bordel.
T-Mobile Twin -Nokia C7 Charcoal Black + 16GB micro SD
-Nokia C1-02 + 1GB microSD
jaze
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan Y. 14. 12. 2006 23:48

Jestli jsi četl i ty následující příspěvky v tom vlákně, tak ses asi dočetl, že jsem pokaždé obdržel jinou informaci (infolinka: zpoplatněné, e-mailová odpověď: nezpoplatněné, infolinka: uznají reklamaci, ale přílohy jsou zpoplatněné). Na webu mají info, že e-mail je neomezený. Mají v tom prostě bordel. Takže jestli chceš využít toto datové zvýhodnění a hojně stahovat přílohy, tak přeju pevné nervy s vyřizováním reklamací. Mně se snad konečně ta moje reklamace podařila vyřídit.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaze 14. 12. 2006 23:56

Je pravda,že když jsem četl to vlákno,tak jsem z toho zrovna moudrej nebyl,ale vycházím z informace jak se operátor tobě vyjádřil mailem a pokud už to tobě chodí bez toho že by ti účtovali přílohy tak snad by to mělo být OK.Ale známe jak to je...
T-Mobile Twin -Nokia C7 Charcoal Black + 16GB micro SD
-Nokia C1-02 + 1GB microSD
jaze
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan Y. 15. 12. 2006 00:07

jaze píše:Je pravda,že když jsem četl to vlákno,tak jsem z toho zrovna moudrej nebyl,ale vycházím z informace jak se operátor tobě vyjádřil mailem... /quote]
No jo, taky jsem z té informace vycházel, než mi baba na infolince při reklamaci řekla, že mi podal zřejmě mylnou informaci, protože údajně byla nedávno nějaká změna (měli ohledně toho prý školení) a přílohy se zpoplatňují. U T-Mobile se prostě není o co opřít. Každý Ti řekne něco jiného a narazíš i na operátory, kteří nevědí o dané problematice vůbec nic.

vquote="jaze"]... a pokud už to tobě chodí bez toho že by ti účtovali přílohy tak snad by to mělo být OK.Ale známe jak to je...a/quote]

Ne, nechodí mi to, jak by mělo, protože už jsem Surf&Mail+ po těch lapáliích se zpoplatněním zrušil.
Momentálně využívám akci datové zvýhodnění Internet+ na více než měsíc zdarma (dával jsem na ni tip v mém prvním příspěvku v tomto vlákně). Po skončení akce asi budu využívat jen Surf+ (doufám, že do té doby vyřeší problém se zpoplatněním Opery Mini 3.0).
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaze 15. 12. 2006 00:15

Hm.....to si mě tedy moc nepotěšil,tak teď tedy babo rad....
T-Mobile Twin -Nokia C7 Charcoal Black + 16GB micro SD
-Nokia C1-02 + 1GB microSD
jaze
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 15. 12. 2006 00:39

No asi takhle. Na mobilu pouzivam prohlizec (opera, netfront), e-mail klienta, internetove radio a obcas i neco dalsiho (ftp, telnet ...). Nikdy jsem nesledoval kolik konkretne protocim dat u ktere aplikace ale celkove za mesic je to nekolik set MB. Jen radio za hodinu sezere cca 14 MB.
Ovsem zalezi na mire pouzivani, velikosti e-mailu, poctu prohlizenych stranek atd. takze konkretni cisla ti sem asi nikdo nenapise. Pokud to ale myslis s pouzivanim netu na mobilu vazne a v trosku vetsi mire nez obcasne nouzove pouziti tak zvol datovy pausal jinak te to pri placeni za data vyjde draho.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaze 15. 12. 2006 00:50

neser:Tak jsem volal na infolajnu jak to tedy s těma přílohama je,a pomalu ze mě udělali vola,že se tak blbě ptám zdali jsou přílohy zvlášť zpoplatněny,že prý když je napsáno jasně email neomezeně,tak proč by se měly zpoplatňovat zvlášť přílohy.Prý mužů stahovat přílohy jaký chci a je to v rámci paušálu.Tak jsem teda zvědav.
T-Mobile Twin -Nokia C7 Charcoal Black + 16GB micro SD
-Nokia C1-02 + 1GB microSD
jaze
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků