Vypínání dat v roamingu od Vodafone

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod aeinei 13. 7. 2018 13:57

Ahoj,

Pokaždý, cca už 6x vždy když vyjedu do zahraničí, tak se mi na dvou číslech chvilku po příjezdu zapne blokování dat v zahraničí, je to normální a děje se vám to taky, nebo mám prostě jen smolíka?

Je nějaký řešení aby si Vodafone samovolně neměnil nastavení na mém čísle? Není to jen tohle, když sem ted kvůli tomuhle procházel aplikaci můj vodafone tak sem zjistil, že mi bylo zapnuto i automatické prodlužování smlouvy, ikdyž to dřív bylo nastaveno na ukončení po dvou letech. Přecejen když jedu podle navigace a za hranicema musím zastavit abych si vypnul blokování dat v zahraničí, které pár hodin předtím zaplé nebylo protože jsem to po zkušenostech už kontroloval.
.
aeinei
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 13. 7. 2018 14:44

Nejedná se o datové SIMky? Ty mají data v zahraničí blokována.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 18. 7. 2018 09:40

Hezký den, aeinei,
pokud u nás máte datovou SIM kartu (obsahuje pouze datový tarif a nemá volné minuty nebo SMSky), tak u takové SIM karty roaming nenabízíme. To znamená, že v zahraničí fungovat nebude. Pokud by vám roaming šel přes Můj Vodafone zapnout, při nejbližší automatické kontrole vám ho zase vypneme, takže na to nelze spoléhat. Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pecař 19. 7. 2018 22:00

Ahoj,mi se stalo něco podobného. Jel jsem do Bulharska přes Srbsko a před Srbskem si vypnul data v telefonu. A ejhle, po 50km mi Vodafone data zapnul za 199kc na den ač byly data vypnuty. Navigace mi stáhla něco dat aniž jsem si toho všiml a jsem o 199kc chytřejší! Tož tak.
pecař
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 20. 7. 2018 06:40

Dobré ráno, pecaři,
podle ceny, kterou jste uvedl, jde o poplatek za službu Roaming na den - ta umožňuje za denní poplatek 199 Kč využívat volné jednotky z domácího tarifu ve vybraných zemích světa. Pokud vám Roaming na den nevyhovuje, můžete si ho v samoobsluze změnit na World Roaming (https://www.vodafone.cz/world/), pak bychom vám přenesená data účtovali cenou za jednotlivé MB (v Srbsku 7,70 Kč za MB), takže náhodný přenos minimálního objemu dat nepředstavuje tak velkou částku. Navíc i tomu jde zabránit - například nastavením Roamingového datového limitu na nulu. Víc k tomu píšeme na https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... ni-data-2/. Martina
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pecař 20. 7. 2018 14:26

Dobrý den Martino, pokud mám vypnuté data v roamingu, tak si myslím, že se mi nemohou zapnout samy bez mého svolení. O to tady jde.
pecař
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 20. 7. 2018 19:15

Dobrý večer, pecaři,
tohle vždy závisí na nastavení telefonu. Ten může data stahovat i na pozadí, např. při stahování aktualizací. Z naší strany jde přenosu dat zabránit nastavením Roamingového datového limitu, o kterém už vám psala Martina v předchozí odpovědi. Katka
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pecař 20. 7. 2018 20:32

Dobrý den Katko, děkuji za odpověď a přeji hezký den
pecař
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 31. 7. 2018 22:48

Tohle jsem řešil i v domácí síti u telefonu, co neměl mít internet. Je třeba vypnout všechny služby, co mají "zlepšit zážitek" z mobilních dat / Wifi, jinak si telefon občas cucne dat.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rogersm 2. 8. 2018 11:11

tohle vždy závisí na nastavení telefonu
gmail sign up
rogersm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 23. 8. 2019 19:08

Ahoj, mám dotaz, v zahraničí mám aktivní balíček Roaming na Den (Turecko). Strhla se mi po odeslání SMSky částka 199,- a já jsem si blbec hned proaktivně nastavil místo toho World Roaming. Můžu zbylých 24 hodin užívat RoD, nebo už jsem si ho vypl tou změnou a jedna SMS mě tedy stála 199,-?

-- 23. 8. 2019 20:07 --

Tak už jsem dostal odpověď. 199x2 jsem sice zaplatil, ale změnou na world roaming, která se povede ihned jsem samozřejmě o celou výhodu balíčku okamžitě přišel. Proč by se také přemýšlelo prozákaznicky a balíček byl funkční po 24h a pak až proběhla změna, že? :-/ Nebo se alespoň balíček neúčtoval celý, když byl aktivní čtvrt hodiny...
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků