T-Mobile - Pevný internet do zásuvky přes LTE

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 4. 2018 09:26

T-Mobile spustí Pevný internet do zásuvky přes LTE, bude bez FUP, ale omezený na jednu adresu

https://www.mobilmania.cz/clanky/t-mobi ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TrustNo1 4. 4. 2018 10:58

Jsem na tuto službu zvědav, ušetří to někdy obtížnou instalaci, která přichází v úvahu u služby Pevný internet vzduchem. Také by mě zajímalo, jak to bude v případě stěhování a nahlášení změny adresy.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 4. 4. 2018 20:12

Jestli by to tu adresu bralo nějak geograficky, třeba povoleným béteeskovým kruhem o průměru tak 8-10 km, a ne zamčením na jedinou nějakou nejbližší BTS, tak by se mi to líbilo. Domov, chata, práce, to vše mi tvoří trojúhelník o stranách cca 3-3-4 km, bohužel kvůli terénu každé místo je na jiné BTS. Takže asi mám smůlu, jinak by se mi to vcelku hodilo, nosit si sebou na všech třech místech v kapse bezfupové dvacetimego :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 4. 4. 2018 23:40

Aby se ti ta krabička vešla do kapsy, a její napájení? Spíš bude kontrola čísla modemu nebo do čeho se bude dávat sim.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 5. 4. 2018 05:43

Podle článku výše: "SIM karta se vloží do modemu, který operátor s tarifem dodá, ale nebude na něj zamknuta a můžete použít i vlastní zařízení.....Nebude vhodný ani jako náhrada mobilního internetu například do smartphonu, protože uvedená rychlost bude garantovaná pouze v místě instalační adresy."
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 12. 4. 2018 17:13

Zajímá mě jestli to budou dávat opravdu všem nebo to bude nějak omezené na oblasti. No a taky jestli to bude fungovat lépe než podobná služba od O2. Jestli je odpověď na obě otázky ano, tak není co řešit. Vodafone bude reagovat beztak zas až za rok, jako u pevného LTE netu, takže T-mobile bude jen růst zisk.
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 12. 4. 2018 19:53

Mám PIV od TM a pohoda. Jednu dobu jsem měl nějaké výkyvy rychlost padala až k 8 Mbit večer, ale vše se v klidu vyřešilo. Nabídli buď slevu 50% do konce závazku, nebo okamžité odstoupení od smlouvy bez sankce. :-) Vzal jsem slevu s tím že do 3 měsíců bude navýšena kapacita BTS. Opravdu došlo k posílení a teď to jede v podstatě pořád těch 20Mbit. TM se snaží řešit vytížené lokality posílením kapacity, to jen O2 na to jebe.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 12. 4. 2018 21:38

Jo, ale je to jiná služba, takže mě zajímá "do zásuvky" bez instalace.
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 13. 4. 2018 05:25

Jiná služba to je,ale pořád pojede ze stejné BTS jako PIV.Jediné v čem bude rozdíl je signál a rychlost.Dá se to odskoušet přes mobil jaká bude reálná rychlost, když bude modem doma .Ale počítal bych oproti PIV s horším signálem a menší rychlostí. Venku naměřím přes LTE800 něco okolo 32/20Mbit a v budově 14/12Mbit.A to mám BTS s přímým výhledem na kopci a plný signál.Měl jsem před rokem i O2 ,vlastně stejnou službu jako internet do zásuvky a to byla katastrofa sama.
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 13. 4. 2018 07:34

Bude služba funkcni přes modem Huawei E5180 ? Predpokladam, ze nebude problém...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod polda 13. 4. 2018 08:11

Mělo by.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 4. 2018 08:18

V tom článku MM píšou, že nebude problém použít jakýkoli jiný modem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod descent 13. 4. 2018 18:07

Mam BTSku 500m a v cestě jeden barak. Zkusím to. Modem mám po smlouvě s vodafonem, půjde? Co myslíte...
descent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Novkiss 13. 4. 2018 18:31

Lte neni wifi takže v tom baráku by problém být neměl
Novkiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Saros 17. 4. 2018 17:36

Nevíte jaké jsou podporované modemy? Usb modem zřejmě fungovat nebude, ale co třeba Huawei B310?
Saros
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků