Vodafone Pevný internet LTE bez FUP

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 12. 7. 2018 12:15

tohle jsou ale tarifiy k vdsl, nikoliv pro lte, lte je pořád 30/5
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rmnv2 13. 7. 2018 00:31

pisou:

Připojíme vás přes 4G LTE, ADSL, VDSL nebo optické sítě.
Pokrýváme 99 % populace
Fungujeme na samotě u lesa i v centru města.

plati to i pro lte, pokud je k dispozici vice moznosti (napr. adsl a LTE), jestli si zakaznik muze technologii vybrat netusim, u T-mobile pokud chci LTE daji LTE i kdyz je k dispozici napr VDSL
rmnv2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 13. 7. 2018 07:14

Dobré ráno,
přednostně zákazníka připojíme přes kabel (optika nebo DSL), pokud má vyhovující parametry. Když ne, využijeme Pevný internet přes LTE. V případě Pevného internetu přes LTE máme jeden rychlostní tarif s maximálními rychlostmi 30/5 Mbit/s. Vyšší rychlosti nabízíme pouze na DSL a optice. Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 13. 7. 2018 13:32

přesně jak jsem říkal..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rmnv2 13. 7. 2018 18:36

no ale podle toho ceniku, teda doufam ze to tak je, by tech 30 Mb melo stat 450, puvodni cena byla 600 (v prvnim prispevku vlakna). Jestli to je jinak, tak uz fakt nevim, aby se clovek doprosoval informaci po telefonu, misto aby to jasne napsali na web
rmnv2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 13. 7. 2018 20:35

cena je pořád stejná, ono se stačí mrknout de ceníku... tzn 598,67 nebo 449,-
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rmnv2 13. 7. 2018 20:51

aha, me totiz posilali sms ze novy pevny internet a bla bla, no vidim ze LTE vse pri starem...To se omlouvam za zbytecne prispevky. Vyhledove to tedy asi jisti t-mobile (internet do zasuvky)
rmnv2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ocko635 11. 8. 2018 11:05

Nechal jsem si instalovat internet Vodafone LTE, přes den rychlost 30mb, od cca 17.00 hod se snižovala až na nepoužitelné připojení, po 22.00 hod to zase začínalo chodit. Lokalita Lovosice s výhledem na celé město. Vrátil jsem to, nepoužitelné, škoda.
Ocko635
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 11. 8. 2018 12:33

bohužel toto se mi také párkrát stalo, samozřejmě vdf to odbylo klasickými plky, že samozřejmě rychlost může kolísat, ale běžně to jede 30mbit, bez ohledu na denní dobu a při tomhle sem se dostával dokonce až pod 1mbit a hlavně ztráty paketů, naštěstí to bylo jen jednou cca 3dny v kuse(v časech od 15-23 kdy rychlost postupně padala a pak se postupně zvedala) a pak se to opakovalo (v menší míře - rychlost padla jen k cca 6mbit) ještě den den v nedávné době. Jinak s přípojením nemám problémy a spíš toto přisuzuju technickým problémům
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snoop69 6. 1. 2020 15:38

vysvětlení Vodafone proč u nás není dostupná tato služba :roll:
Obrázek
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekTruhlar 27. 1. 2020 15:16

Zkoušel jste někdo internet skrze zprostředkvoatele https://pripojto.cz/pripojeni-k-internetu/ ? Mají evidentně nasmlouvaný i vodafone, zajímalo by mě, jestli mají lepší tarify.
MarekTruhlar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 1. 2020 15:43

No, už jen podle těch kravin, co píší na stránkách bych si od nich nic neobjednal. Připojení kabelem (zmiňují DSL, pak ADSL, pak VDSL ... proboha proč?), připojení vzduchem (zmiňují WiFi, [LTE a 4G] - opět je to to samé).
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luky1307 18. 10. 2020 00:11

Zdravím, na adrese kde žiji má Vodafone velice rychlý LTE internet (ověřeno přes Speed Test na mobilním telefonu, výsledek: 100 - 125 Mbps Download), rozhodl jsem se proto si u Vodafone zařídit Pevný Internet přes LTE s rychlostí 50/5 Mbps a ve čtvrtek přijde technik nainstalovat venkovní jednotku a vše zapojit. Až dnes jsem zjistil, že existuje aplikace NetMonster a tak jsem otestoval, jaké jsou parametry signálu v telefonu:

LTE 2100
RSSI: okolo 90 dBm (venku na parapetu)
RSRP: okolo 90 dBm (venku na parapetu)
SNR: 15 - 20

Pokud jsem správně nastudoval vysvětlení těchto hodnot, tak nejsou zrovna nejlepší (RSSI, RSRP), SNR by mělo být OK.

Existuje nějaké vysvětlení, jak je možné, že na telefonu naměřím tak dobrou rychlost i přes horší hodnoty?

Budou tyto parametry stačit, aby technik venkovní jednotku nainstaloval?

Díky moc, Lukáš
Luky1307
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 10. 2020 09:43

Plný signál asi nebude ale slabý taky ne, mělo by to zavedení služby stačit.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luky1307 18. 10. 2020 21:04

Děkuji moc. Dosáhnu na rychlost 50 Mbps (mimo špičku), když na mobilním telefonu na stejné adrese měřím bez problému 120+ Mbps? Díky.
Luky1307
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků