O2 - nová nabídka bezdrátového připojení 20/2 bez FUP!

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 5. 2. 2017 23:44

Router dáš tam kde bude nejlepší signál třeba na střechu, wi-fi má obě frekvence + kabely
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 6. 2. 2017 11:18

Router má nesrovnatelně lepší signál než telefony. Na žádost by o2 zdarma mohlo i změřit sílu signálu a reálnou rychlost - osobní zkušenosti
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TrustNo1 6. 2. 2017 14:24

Doporučuji na ověření signálu toto: http://gsmweb.cz/mapa/

Dá se tam filtrovat umístění základnových stanic pro "O2 LTE" na mapě podle okresu/okresů nebo dokonce podle frekvence 800/1800/2100/2600 MHz. Na mapu pokrytí na o2.cz rozhodně nespoléhat...
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod jankopriva80 9. 2. 2017 13:47

Opravdu nevěřte mapě pokrytí O2. Službu jsem si objednal, zprovoznil a 4G na routeru sice svítí, ale síla signálu je v mé lokalitě mizerná. Router má na sobě 4 indikační čárky signálu podobně jako mobil, a mně svítí čárka pouze jedna (vypisuje: signál 25 procent) a rychlosti: DOWN 1,32 Mb/s UP 0,99 Mb/s. Takže službu vracím ....
jankopriva80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 9. 2. 2017 14:42

Kdysi, v době CDMA, outú dělal oproti záloze asi 5 000 Kč bezplatné zápůjčky modemů (tím vlastně i tarifu, protože ten byl vždy navázán na konkrétní modem, sim to nemělo) na den, dva (tuším se dal domuvit až týden) na otestování přímo na místech budoucích hlavních používání. To z nich dnes již nejde dostat? Teď by to mělo ještě i větší logiku.
Tehdy jsem si takto bez problémů otestoval postupně reálný příjem asi třikrát (doma,chatě i na chalupě), na každé prodejně (u dealera) měli všude vždy minimálně jednu takovouto testovací půjčovací sadu.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 9. 2. 2017 14:48

2jankopriva80: a není tam dostupný třeba 3G signál? Mohl by mít v daném místě třeba lepší pokrytí a tím i rychlost :-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zagy 9. 2. 2017 15:00

jankopriva80 píše:Opravdu nevěřte mapě pokrytí O2. Službu jsem si objednal, zprovoznil a 4G na routeru sice svítí, ale síla signálu je v mé lokalitě mizerná. Router má na sobě 4 indikační čárky signálu podobně jako mobil, a mně svítí čárka pouze jedna (vypisuje: signál 25 procent) a rychlosti: DOWN 1,32 Mb/s UP 0,99 Mb/s. Takže službu vracím ....


Podle mě by mohla stačit externí anténa.
Pro vypracování nabídky O2 pro Vaši firmu nebo pro Vás jako živnostníka mě neváhejte kontaktovat do soukromé zprávy.
zagy
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2017 15:02

jankopriva80 píše:Opravdu nevěřte mapě pokrytí O2. Službu jsem si objednal, zprovoznil a 4G na routeru sice svítí, ale síla signálu je v mé lokalitě mizerná. Router má na sobě 4 indikační čárky signálu podobně jako mobil, a mně svítí čárka pouze jedna (vypisuje: signál 25 procent) a rychlosti: DOWN 1,32 Mb/s UP 0,99 Mb/s. Takže službu vracím ....


A to jsi s tím byl venku nebo doma?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod TrustNo1 9. 2. 2017 17:22

reneks: A jakpak bylo možné získat slevu a v jaké výši?
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod jankopriva80 9. 2. 2017 18:40

@dj.kure 3G u nás není. iPhone 5S přepíná mezi 4G a EDGE, takže smolík.

@polda Ty rychlosti jak jsem psal byly doma. Zkoušel jsem i venku na balkóně a tam to jelo symetricky cca: DOWN 2 Mb/s UP 2 Mb/s, což je pořád málo.

Jinak vrácení proběhlo OK ;-)
Podepíšete zrušení služby NA POBOČCE v rámci garance spokojenosti, vrátíte modem, oni ho vizuálně zkontrolují, jestli není poškozen a pokud mají na pobočce dost peněz, vyplatí pořizovací náklady v hotovosti, pokud nemají, dostanete je převodem na účet.
jankopriva80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2017 20:48

Tož smolik,leda anténu na střechu.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renek62 10. 2. 2017 03:34

realný pokrytí LTE je nejlepe zjistitelné na stránkách ČTU http://lte.ctu.cz/rk/,a mimochodem,dnes jsem to dostal a jako bonus 2 měsíce dat zdarma a router na splátky :-D,běhá to dobře.......
renek62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tatamuk 12. 2. 2017 18:48

Přidám pár postřehů ke službě. Objednávka a doručení bezproblémové, zaplaceno cca 2.300Kč. Instalace doma jednoduchá, pouze připojit kabeláž a nastavit WIFI - 5 minut. Pořídil jsem, jako náhradu za ADSL s rychlostí asi 6Mb (jsem daleko od ústředny a VDSL v nedohlednu). Bohužel u nás není LTE, ale i 3G jede v rozmezí 10-12Mb/2Mb (stahování asi 1.2 Mbits), což je oproti ADSL super. Takže všechno vypadalo dobře, ale ... Za 5 dnů jsem měl asi 20 výpadků, kdy pomohlo jen restartování modemu (což šlo, jen odpojením od el.). Tak jsem po dlouhé úvaze službu vypověděl (vzhledem k 24 měsíčnímu závazku) a nechal si původní ADSL, které jede sice pomaleji, ale stabilně a bez výpadků. Vrácení proběhlo bez problémů
tatamuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 12. 2. 2017 20:18

Stroj se tvářil jako nový nebo byl použitý?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků