Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nagant 14. 10. 2018 19:47

Právěže prý to nějakým stolním modemem u Vodafonu nedělají, ten Pevný internet přes LTE.
Připadlo by mi to nejelegantnější, vyměnit stávající mobilitu za větší rychlost + neomezená data, i za cenu změny ("stolního") modemu, pokud by to bylo nutné, a nebyl by za nějakou přestřelenou cenu.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 14. 11. 2018 16:38

Dnes mi volali z T-Mobilu, jestli nemam problemy s rychlosti a kdesi cosi a chteli me prepojit na kabel. Po sdeleni, ze zde mam max. 6 Mbit na kabel se operator podival, pak jen podekoval a rozloucil se.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 14. 11. 2018 16:50

Abys ted nezacal mit problemy :D
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 11. 2018 22:00

guiz píše:S Vectoringem to bude téměř 500m od DSLAMu ,v závislosti na kvalitě vedení. Příští rok při nasazení Bondingu se rychlosti opět zase navýší. Takže na malých vesnicích ,kde je umístěn někde ve středu obce je opravdu už nyní na většině přípojek rychlost 100Mbit ,u vzdálenějších 55Mbit.

To jsou fantazie :D Starej kabel uz to pak spis neda a nebo to do baraku a v dome vysekaj i kabely? :D
Treba Cetin taky pise ze mam presunutej DSlam, mam tam 100Mb/s a realita?
38Mb/s a up 4,8Mb/s.
Pokud volam providera, ze chci vic a koupim tech 100, odpoved je ze to neni technicky mozne :-)
Proste nabidka a mereni na webu, sice rika ze to tam je, ale to ze to ma skrinka, jeste neznamena ze to doputuje do baraku v centru Prahy u zakaznika :(
Potom tu mame pokusy ala LTE vzduchem a pevny internet, kdy to skonci zas na vytizenosti BTS :-)

-- 14. 11. 2018 22:07 --

mrsalieri píše:Platím 100/25 (L), a asi TMO dělal začátkem roku nějaký úpravy na 1800MHz BTS, na kterou jsem připojen, protože po počátečním kolísání rychlosti už prakticky celý den dosahuji 95-100 Mbps, upload 23-25 Mbps. Pingy stabilní,

Je otazka jak dlouho internet uz tuto technologii pouzivas? Prvni pul rok snad co je mi znamo sel kazdy internet top, tudiz i pres 100 bych ti uveril... ale zmer to po roce :D BTS se tam vytizi, pribude zakazniku, potom se to serizne :-)
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 15. 11. 2018 06:52

Psal jsem že záleží na kvalitě vedení. Třeba u nás obec přes 900 obyvatel, v centru ústředna a ve většině obci jede 100 Mbit bez problémů. Okrajové části mají 55Mbit. 80% lidi má net přes pevnou linku, zbytek místní Wifi. Ale tady u nás na okrese jsou všude novější vedení které se všude dělalo mezi rokem 1990 a 2000. Takže i v sousední vesnici kde třeba rodiče mají ADSL na 4,1km vzdálené připojce o rychlosti 8Mbit stabilních bez problémů. Zase je to o kvalitě vedení. Čím novější, tím lepší výsledky. Někde v Praze kde jsou dráty v zemi ještě z davne éry komunismu, je to samozřejmě v řiti. Tam si o tom můžeš nechat zdát.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adamz Asah 22. 11. 2018 03:52

Chtěl jsem se zeptat, jelikož jsem si tuto službu po failu s optickým providerem, který má agregaci 1:25 a pingy 1200 m/s, jakým způsobem montují tu Huawei LTE anténu na střechu. Řekli mi že to není možné dát na tyč od antény. Ale že to přidělají na střechu. Domluvil jsem se ale na tom, že nechci vrtat ani do zdi ani do střechy skrz a kabel vést střešním okýnkem. Buď prechodkou nebo přímo plochým kabelem až do modemu. Jedna se o zateplený cihlový dům s novou střechou a já mám podkrovni byt jen se střesnimi okny. A střecha je normálně z poctivých tašek. Má někdo podobnou zkušenost nebo ví o jaký zásah do střechy půjde? Děkuji.
Adamz Asah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 22. 11. 2018 06:37

No to si pomuzes proti pevnemu vedeni :-)

A to co pises, tak to kazdy monter kouka aby byl do 30 minut pryc jinak nevydela, to si musis rici sam, kudy to chces natahnout...

Tyc od anteny asi protoze nema vyloznik na stozar ale jen ten nejlevnjsi na zed/komin, kupoval jsem je asi za 30 korun. Kabelu davali zdarma 20 metru, zbytek si musis doplatit.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 22. 11. 2018 07:31

Ke mě přijel technik,podíval se kde je BTS a zeptal se kam to chci namontovat.Na BTS byla přímá viditelnost ze střechy (tyčka od antény),nebo na zdi nebo zábradlí od balkonu.Řekl jsem že mi to je jedno,tak proměřil signál a dal to na zábradlí.Ale co jsem viděl tak měl sebou i výložník kdyby bylo potřeba. :-D
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adamz Asah 22. 11. 2018 08:48

Aha. Díky za reakce. No takže není problém to dat na tyč antény? Ženská u které jsem dělal objednávku říkala ze to možné není.
Adamz Asah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 22. 11. 2018 09:05

Hele s operátorem nic neřeš oni většinou houby vědí. Technikovi řekni kam to chceš a hotovo.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 22. 11. 2018 20:22

já teda mám vdf, ale modem je stejný a normálně to mám na tyč na anténu bez problémů, s technikem byla super domluva při instalaci (dělá i t-m) jsou to externisti nejspíš na žl a většinou vychází vstříc.

vpe píše:No to si pomuzes proti pevnemu vedeni :-)


jo to pomůže, nevím v čem by měl být s přípojením přes lte problém, to není wifi zavislá na počasí, největší problém je dnes s konektivitou dál, než tenhle koncový úsek k uživateli, já se taky bál, ale nejlepší věc co sem udělal a konečně i na vesnici mám net na úrovni
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2018 21:19

A co teprv v Praze, kde jsou v zemi hliníkový dráty z 60 let obalený izolačkou.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Specim 9. 12. 2018 13:09

Nemá někdo zkušenosti s přestěhováním, se změnou adresy? V T-Mobilu na prodejně mi řekli, že se Pevný Internet Vzduchem přestěhovat nedá. Takže můžu platit ještě půl roku za nic. Už jsem se jednou stěhoval a tam fungovalo bez problému, ale v současném bytě mi to píše, že jsem opustil perimetr a za chvíli se blokne. Lepší net v tom baráku není... A zajímalo by mě podle čeho se určuje ten perimetr, protože někde to jde v pohodě a někde se to blokuje. Předtím jsem bydlel ještě ve větší vzdálenosti od původní adresy ve smlouvě.
Specim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 12. 2018 13:25

Volat na jejich linku a chovat se slušně.

Pár lidí s tím uspělo. Neříkám že každý.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrsalieri 9. 12. 2018 13:39

Asi moc neporadím, ale hoď sem screenshot té hlášky, docela by mě zajímalo, jak se to přesně chová.
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků