Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod aaischa 15. 6. 2018 08:40

pohraj si s tou ext antenou... odkad zkoušel měřit signál ? ze stejnyho mista jako jsi antenu dal ty ? nebo se třeba bál vylést na vysokou střechu ?

směřuješ to na stejnej vysílač dle mapy vysílačů jako on ? nebo třeba z okna je výhled uplně někam jinam ? a ze střechy tam je třeba nějaká zástavby, nebo roh domu, či kokruna stromu ?)
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouk.ac 15. 6. 2018 09:03

jde o dum ve svahu, tedy cilem bylo vylezt na zahradu v kopci co to az slo ( strecha je o dobrych par metru nize). Merilo se obema zarizenimi ze stejneho mista. Smerovani je + - jako to smeroval montazni manik z TM, tedy k nejblizsimu sajtu na ktery neni samozrejme videt, je to proste peklo, mala obec v udolicku. Komprosmisni misto kam nakonec zakorenit modem pod pristresek nize v zahrade se zvolilo z duvodu pritomnosti elektriny a datoveho kabelu vedouciho do domu, z duvodu ze s ext. antenou se dociluje stale velmi dobrych vysledku a nemusi se resit navedeni průdu nekde vejs na zahradu.

Zkousel jsem si smerovani na dalsi sajt, ktery je teda tezce za jinym kopcem (a manikovi z TM se externi HuA na nej i chytnul ) ale bylo z toho jen spadnuti do 2G a stale se drzel toho blizsiho sajtu.

Co si z hlavy pamatuju, tak 2 hodnoty : SINR bylo mezi 9-15, RSRP -99 az 105 ( zkusim udelat screen jak pojedu kolem z www modemu). Udajne pokud nechyti signal v urovni SINR minimalne 6, tak sluzbu nesmi dle TM montovat. Na ext. HuA manik mel SINR sice okolo 7 ale jen nekdy a skutecne to slo cely srát, to co se namerilo bych pojmenoval spis jako nerychlost.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod aaischa 15. 6. 2018 09:25

Jeste muzes porovnat kolik dbi ma antena co maa ty, a kolik ma origo tmobile deskovka.. Mozna pomaha tomu byc modemu ze ma vsesmerovy anteny v sobe a prijima i odrazem a tak, mozna i uziva signal vnitrnich anten + externi.. Nektery to umej..

Taky jsem v udoli, primou viditelnost nemam, cca 3km, a tech 20 to dava pekne, jeste jsem si to dosmeroval po milimetrech na co největší sinr a ty dalsi parametry, google mi nasel peknou tabulku optimalnich hodnot..

Pobehej po svahu, antenu vejs, niz, proste experimenty, eth kabel i s napajenim PoE muze mit az 100m.. Takze elektrina by nemela bejt problem.

Kamarad ma stejny problem jako ty.. S tmo zarizenim se to sotva chytlo a jelo pomaloucku, s vlastni antenou a jinym zarizenim to jelo celkem obstojne..
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouk.ac 18. 6. 2018 20:48

info z modemu http://www.imagehosting.cz/?v=tmobilelte.jpg

akualne lehce kolisani rychlosti, coz je zrejme dano BTSkou... tv ale jede stabilne. Tak snad to vydrzi...
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod aaischa 18. 6. 2018 21:57

parametry nic moc, ale když ti to jede tak proč né
Obrázek
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jolikorva 5. 7. 2018 20:00

Po cca bezproblémovém půlroce připojený 24/7 na 1800Mhz mě to každý den vyhazuje zpět na 800, oba vysílače by měli být na stejném místě a na oba se chytám s výborným signálem, tak nevím jestli je to počátek něčeho špatného.

800 Mhz v podvečer odpovídá cca 10/10, což o hodně méně než 100/25
jolikorva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 5. 7. 2018 20:33

Může být rozbitý. Určitě napsat na podporu, že padá rychlost.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 5. 7. 2018 23:19

ono i těch 10/10 na 800 je něco špatně.. i když možná lokalita kde nasázeli hromadu 100mbit přípojek a pak to 800 nedává..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 6. 7. 2018 00:27

To TMO nedělá.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jolikorva 6. 7. 2018 02:26

Na těch 800 to jede zdaleka pomaleji než když jsem připojený na 1800, Obrázek

na obrázku 20/30 mbps dl je vždy 800, všechno výš je 1800

Myslím, že z těch 1800 na 800 mě to začlo vyhazovat po nedávné plánované odstávce, určitě se zkusím dopídit info i u nich, ale z předešlých zkušeností to byl vždy problém dostat se přes telefon k někomu relevantnímu.
jolikorva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JiriPokorny 9. 7. 2018 06:25

Já měl přesně ten stejný problém, nedalo se udržet na 1800MHz, stačil restart nebo nějaká bouřka a byl jsem na 800. Pak jsem musel provést x reconnectů, aby se chytl zpátky ... na 1800 to jelo při tarifu M cca 40/15 a na 800 pak 10/14 a někdy 6/15. Dle technika fixovat na jednu BTS nechtějí, priority modem neumí a posilovat budou neví kdy. Tudíž pro mě neřešitelná situace, která vedla k tomu, že jsem službu ukončil. Kdybych slyšel alespoň příslib, že do konce roku posílí, ale řekli že to může být v průběhu příštího roku ... Ty vyšší tarify by měli zamknout na 1800MHz BTSky, jinak jim to zabíjí i ty 800.
JiriPokorny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kouk.ac 9. 7. 2018 07:33

takze to ale vypada, ze to jelo pomaleji nez melo i na 1800, v takovym pripade ano, pak to asi bude skakat jak u blaznu i po okolnich 800, coz je katastrofa. Ono s posilovanim je TM na morave na tom velmi blede, 1800 se spousti daleko mnoho mesicu pote, kdy uz O2 ma davno spusteno. Nezbyva nez doufat v upgrade by VDSL, coz je ta nejlepsi varianta pro stabilni a rychly net.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod JiriPokorny 10. 7. 2018 06:21

Bohužel je to tak. Největší paradox na tom je, že ty 800 mají logicky mnohem lepší signál a jsou na Moravě rozesety opravdu všude v hojném množství. Pak se není čemu divit, že místo -60 dBm si zvolí raději -49 dBm. Nejvíc mě na tom všem ale mrzí, že modem umí CA který by tyto problémy vyřešil, ale oni ho prostě nezapnou. Je to jiná služba a raději budou chránit mobilní data, ze kterých vytěží víc. Pak je z toho akorát dobrá náhrada za špatnou wifi, ale na dobré VDSL to nemá. Tak mohu jen doufat, že optika a rDSLAMy porostou jak houby po dešti...
JiriPokorny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 10. 7. 2018 17:09

Optimistů jsou plné hřbitovy.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 10. 7. 2018 17:43

ve městě to moc smysl nemá ale pro "nás" na vesnici kde ADSL dává 2-6Mbit, tak je to super služba :) ve městech většinou bejvá jiná nebezdrátová dobrá možnost internetu...
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků