Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 27. 1. 2018 20:32

Já to v papírech Tmo mám,když přišel technik tak měl mapku kde je vysílač,kam to má orientovat a připojit včetně čísla vysílače atd. To pak opsal do smlouvy včetně stavu signálu,který ukazoval modem. Na téhle mapě opravdu čísla BTS nejsou.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxe 27. 1. 2018 21:23

Já si myslím že to tam nemám ale zítra se podívám.A signál měřil čím?U nás měl jen mobil a něm dělal test.Až byl nejlepší tak se antena tak nechala.To asi v papírech nebude :)
xxxe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 27. 1. 2018 21:26

Já mám, ale nejsem doma abych to ofotil. Data ukazuje modem a z toho mu to ukazovalo do telefonu ze kterého pak čísla opsal. S tím,že zkontroloval zda to souhlasí s tím papírem se kterým přijel.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxe 28. 1. 2018 08:34

Jo v modemu je vidím ale ve smlouvě to nemám a ani číslo vysílače kam to měl připojit.Mám dojem že se mě i přepojuje občas z jednoho na druhý protože někdy mám rozsvícených 6 diod na signálu a někdy 4 ,většinou se to drží na 5 .
xxxe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 28. 1. 2018 10:40

Může být. Ode mne bližší informace až příští sobotu.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creds 30. 1. 2018 07:30

Dobrý den, prosím vás o radu. Dle měření v mobilu mi v mé lokalitě letí LTE od T-mobile až 74/17 Mbit/s, dle jejich mapy pokrytí plně vyhovující pro sítě 800MHz, 2100MHz, rovněž Advanced až 225Mbit/s. S žádostí o pevný internet vzduchem jsem však neuspěl a nabízí mi pouze připojení přes VDSL s agregací 1:50...Vysílač LTE mám přitom 500metrů od baráku...Napadá někoho důvod? Je to snad jiná technologie LTE pro mobil a jiná pro internet? Lokalita Dolní Bousov. Díky za vysvětlení.
creds
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 30. 1. 2018 07:41

Kdyz jsou kvalitni kabely, vzduch se nenabizi. Dalsi moznost je prilis mnoho stavajicich uzivatelu ve tve oblasti.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod creds 30. 1. 2018 08:00

Díky, jen jsem opomenul poznamenat důležité, jedná se o nabídku VDSL bez kabelu...jedná se o úplně nové připojení, kabely do domu nejsou...Tím pádem rychlost max. 5-10Mbit/s a k tomu ta agregace 1:50...
creds
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 30. 1. 2018 09:19

vdsl bez kabelu... co to je?

Podle mapy to vypadá, že TMO a O2 mají sdílené vysílače, takže asi není kapacita. Zkusil bych Vodafone ten má navíc ještě další vysílač v Horním Bousově. Ti nabízejí 30Mb.
Naposledy upravil polda dne 30. 1. 2018 10:51, celkově upraveno 1
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 30. 1. 2018 10:33

to spíš vypadá, že u toho sedí někdo kdo tomu moc nerozumí a jedná o lte připojení, ale oni to nazývají pevným internetem..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 30. 1. 2018 10:50

Pevný internet bez drátu bude LTE, pevný internet po drátě bude vdsl.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creds 1. 2. 2018 08:10

Díky za odpověď...A přesně tak, při mé druhé návštěvě v TMO jsem narazil na stejného člověka a několikrát říkám - novostavba, není kabel a nebude...odpověď DSL...a po mém upozornění, zda si dělá srandu zpozorněl a zavolal raději kolegu...Vše vysvětleno pak okamžitě, TMO vzduchem nebude...Zkusím VDF, ukazuje přes mobil 34 Mbit/s...
creds
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 1. 2. 2018 09:44

To taky žádná sláva. Snad si ty 2 vysílače pomůžou.

Ale volal bych tam, lidi na prodejnách jsou občas zmatkaři a jejich úkol je prodat telefon.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WalkerCZ 10. 2. 2018 14:44

Zdravím,

včera u nás proběhla instalace internetu vzduchem,varianta S. Základnovou stanici mám v přímé viditelnosti vzdálenou 130m (800Mhz) v centru Ostravy. Včera jsem cele odpoledne testoval rychlosti(přes 5Ghz Wi-Fi) a drží se to stále na 11/5.
Ping je kolem 30, takže OK. Provedl jsem změnu z DSL 20/5, který mi chtěli od VF zdražit na 650,-. CETIN v naši lokalitě neplánuje zrychlení, takže doufám, ze se časem upraví základna třeba na 2100Mhz a budu si moci nechat zrychlit net.
Takže za mě zatim spokojenost a doufám, ze nebudou přehánět počet lidi na stejne základně.
WalkerCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 10. 2. 2018 16:04

Přes WiFi musíš stát přímo u TMO modemu. V centru Ostravy je to docela odvaha jestli se sejde víc lidi třeba jen na oslavu 1.máje. Jestli chtěl VF takto zdražit tak byl pěkně blb. Se mi nechce věřit, že by tam neměli do kilometru vysílač na 50Mb
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků