Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tsoumi 26. 1. 2019 13:59

zdravim,mikrotik zamykat umi,jak pasmo,tak konkretniv vysilac.trosku krkolomeji ( nejde pres graficke rozhrani) ale funguje.
tsoumi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymius 26. 1. 2019 18:39

Aminathor: pouzivam T-M s HUAWEI E5180 na Vypichu a bezi to z panelaku Na Klasternim furt 20/5 ;-)
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Aminathor 26. 1. 2019 19:13

Zkoušel jsem to zamknout přes terminál,bohužel nešlo, ale návod je pro SXT-LTE, já mám SXT-4G,možná tam má něco trošku jinak,jen jsem to zkoušel, možná kdybych měl více trpělivosti,tak se tam "propíšu". Mě stačí zamknout pásmo z grafického rozhraní,jelikož při zamčení na konkrétní buňku,bych byl po jejím popůlnočním schození bez připojení :)

-- 26. 1. 2019 20:14 --

anonymius píše:Aminathor: pouzivam T-M s HUAWEI E5180 na Vypichu a bezi to z panelaku Na Klasternim furt 20/5 ;-)

Zdá se,že okraj Prahy 6,kam nikdy nikdo žádnou optiku tahat nebude je země LTE zaslíbená :-D
Aminathor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tsoumi 26. 1. 2019 20:46

ja mam taky sxt-4g.staci nascanovat dostupne site interface lte cell-monitor lte1 a nasledne uzamknou5 nasledovne:

AT*Cell=<mode>,<NetworkMode>,<band>,<EARFCN>,<PCI>

where

<mode> :
0 – Cell/Frequency disabled
1 – Frequency lock enabled
2 – Cell lock enabled

<NetworkMode>
0 – GSM
1 – UMTS_TD
2 – UMTS_WB
3 – LTE

<band>
Not in use, leave this blank

<EARFCN>
earfcn from lte info

<PCI>
phy-cellid from lte info
tsoumi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod unbcrew 30. 1. 2019 17:56

Zdravím, je technicky možné použít jiný LTE modem než co dodavaji se službou PIV ? Zkoušel to někdo ?
unbcrew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aminathor 2. 2. 2019 10:19

Co se týče zřízení služby, tak si použití jejich zařízení přímo vymiňují v podmínkách.Když si dáš pak svůj asi to fungovat bude,ale v případě řešení nějakých technických problémů tě mužou poslat k šípku, protože pak nic negarantují. Když si to ale přečteš pořádně, tak vlastně garantují i stím jejich 16kb/s. Pokud by ti stačilo dejme tomu 20/5, pořiď si Pevný internet do zásuvky, parametry i cena jsou úplně stejné jako u Pevného internetu vzduchem S a můžeš si simku dát do čeho chceš oficiálně. Máme na baráku O2 VDSL 20/2...jedou přes to dvě O2 TV, 4 telefony,dva tablety, večer se pak ani nedalo surfovat na internetu, natož hrát.Dle Cetinu by to mělo jít až 55, ale realita je 20, objevilo se zrychlení na jejich mapce,ale žadný dslam tu nestavěli, dráty vedou přes Evropskou ulici, což je jedna z nejvytíženějších ulic v Praze, takže tam už nikdy nikdo žádnou optiku a nový kabely dávat nebude. Tak jsem uvažoval o PIV od T-Mobilu...oficiálně řekli buď kabel nebo PIV, tak jsem to vyřešil šalamounsky a pořídil si kočkopsa do zásuvky, tam nikdo adresu nezkoumal :-D Já si v klidu hraju, zbytek rodiny se kouká na rozkostkovanou a zasekávající se O2 TV a načítá internet půl hodiny,jejich boj, LTE nechtěli,sousedka v ulici totiž prej říkala, že to způsobuje rakovinu a AIDS.
Aminathor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 2. 2. 2019 18:16

Aminathor píše:LTE nechtěli,sousedka v ulici totiž prej říkala, že to způsobuje rakovinu a AIDS.

:mrgreen: :mrgreen:




O2 jen v případě, že jiná varianta neexistuje.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jolikorva 13. 2. 2019 10:20

tau1 píše:Dobrý den,
jsem připojen k ZS na 2100 Mhz s průměrnou rychlostí přes 40 Mbit/s a každý den o půlnoci se modem automaticky přepojí na stejné ZS na 800 Mhz a rychlost prudce spadne na 13 Mbit/s. Potom nepomáhá ani nové vyhledání sítě ani restart. Najde to všechny možné ZS na 800 Mhz i 20 km vzdálené,ale tu moji na 2100 Mhz opravdu ne a tudíž ani požadovanou rychlost.Ráno to dám znovu vyhledat a na první nebo druhý pokus jsem zpátky na "své" ZS s 2100 Mhz. Přesnou ranní hodinu jsem ještě nezjistil. Někdy se to připojí i samo,ale není to pravidlem. Modem by se měl automaticky připojit k vyšší frekvenci,ale ani při dobrém signálu tomu tak zpravidla není. Zdá se mi,že v noci od 0,00 hodin jednoduše vypnou frekvenci 2100 Mhz a nechají pouze 800 Mhz a ráno zase zapnou. Signálu mám dost a v noci se 2100 Mhz nedostanu. Má někdo taky takovou zkušenost?



Jsem na tom stejně, chytám několik 800 a normálně jsem připojen na 2100 s tarifem L, po půlnoci to přeskočí na 800, každý den pak musím lézt do nastavení modemu a znovu se připojovat na 2100. První rok to nedělalo, ale teď to vypínají.Jelikož tu nemám moc na výběr a na to, že je tu 2100 BTS jsem přišel sám, jelikož Téčko mi sdělilo, že tu nemůže být nic jiného než 20/5, tak mám jen změněný tarif na vyšší a nic mi negarantují, takže to zkrátka musím zkousnout, dokud tu nebude něco lepšího. Mimochodem ten jejich modem, který mi při každém vstupu do nastavení vypisuje, že certifikát je neplatný je stejně super jako to každodenní vrtání se v tom.
jolikorva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tau1 15. 2. 2019 15:02

Tak zkušenost s vypínáním BTS 2100Mhz má jak koukám víc zákazníků TM,nevím proč tomu tak je od Nového roku,do té doby to běželo v klidu i v noci slušnou rychlostí...Tady na 800 Mhz víc jak 13 Mbit/s neudělám,tudíž je pomalu zbytečné platit si tarif M. V půlnoci to většinou zůstane na stejné BTS,jenom se změní frekvence na 800 Mhz a podstatně se sníží rychlost cca o 30 Mbit/s méně...Což moc nechápu,proč na stejné BTS je takový rozdíl v rychlosti dle pásma,vždyť je tam snad připojen 1 kabel a v něm ta rychlost musí být,jinak by nešla ani na 2100 Mhz...V noci to určitě přetížené není a signál je na 800 ještě lepší než na 2100,ale ta rychlost...Ještě to v noci občas přeskočí na vedlejší BTS(cca 1km od té "mojí"příjmové) a tam v noci také nejde 2100 Mhz a rychlost na 800 Mhz je 13-14 Mbit/s. V nejhorším případě to přeskočí na BTS 800 Mhz vzdálenou 14,6 km(je téměř v zákrytu s tou "mojí" BTS) a tam je opravdu nepoužitelná rychlost stahování 1-4 Mbit/s....Tak musím do nastavení a znovu připojit,jinak nemůžu v noci pracovat...Já vím,že TM žádnou rychlost nezaručuje,což je bordel ČTÚ,ale to tady nevyřešíme...TM nenabízí žádný PIV s garancí rychlosti a kdyby ho měl,tak bude samo předražený jako prase...Dokud nebude pořádná konkurence VŠUDE v poskytování rychlého připojení,tak se budeme bohužel setkávat s těmito problémy,které TM nezajímají...
tau1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 15. 2. 2019 15:59

Čím nižší frekvence, tím delší dosah a menší rychlost při totožné šíři kanálu. 2100MHz může klidně zvládat 150Mbit, 800MHz maximálně polovinu. V reálu je to ještě méně. Vše samozřejmě na jednu stanici. Pak rychlost klesá.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jolikorva 15. 2. 2019 21:31

Já mám obě na stejném místě, 2100 mi vypínala už snad i v loňském létě na noc, jediné kdy to jelo celou dobu na 2100 bylo v době, kdy jsem si internet pořídil a následující cca 3/4 rok což byl v podstatě začátek, kdy začli 4G na doma nabízet.

Na té 800 je v podvečery znát, že na tom jede řada televizí atd., ta 2100 mi jede v podstatě neustále na limit tarifu.
jolikorva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 16. 2. 2019 00:18

To vypadá, že tam nastoupil nějaký nový cocot, co se prezentoval novým projektem jak ušetřit. Se zas bude čekat 1 - 2 roky než půlka *****ých zákazníků odejde aby se něco dělo.
Proč se toto neustále v jakékoli firmě opakuje? Tabulky, tabulky, tabulky.......
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 16. 2. 2019 18:28

Psal sem jim dnes na FB T-M a prej o nicem nevi... zkuste jim tam napsat ;-)
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 16. 2. 2019 20:45

Je to každopádně zvláštní, pochybuju, že by tím něco extra ušetřili...
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 2. 2019 23:13

Na večer, při slabém provozu se vysílače vypínají. A provoz obstarávají ty s delším dosahem. Aplikace na vyhledávání vysílačů je v Google play mraky. Přes den mám v okolí 2km 3 a večer zvládá prostor jeden 6 km daleko.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků