Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jolikorva 12. 7. 2018 20:29

Taky mi to přeskakovalo poslední dobou, stačí kliknout na zelené tlačítko vpravo nahoře a přepojí se většinou na poprvé zpátky na 1800, děje se mi to až poslední 2 měsíce tak možná vegetace mezi mnou a BTS, která začala buřit, zhoršila 1800 signál co chytám (je to stále 5/5) pod úroveň 800 signálu a modem si řekne "lepší signál než co mám, lets go" jinak si to nedovedu vysvětlit.

Obrázek
jolikorva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kouk.ac 12. 7. 2018 21:24

kdepak, LTE pasmo 1 = 2100Mhz, 3 = 1800, 20 = 800. TM provozuje uz uplne vsude 1800 na 20Mhz a naopak utrhuje od huby starobnimu 3G, kteremu nechal jen 5Mhz, takze LTE2100 jede na 15Mhz, maximum okolo 110Mbit.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 13. 7. 2018 01:42

mrsalieri: Tohle se mi stava taky. Vetsinou to poznam, kdyz dam zmerit rychlost a ta je kolem 70 Mb/s. Tak hned vlezu do modemu, dam znovu pripojit a prepne se to na 1800 MHz. Ale souhlasim, ze je to otravny.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiriPokorny 13. 7. 2018 06:37

Já tento reconnect musel zmáčknout tak 20x, aby se to vrátilo zpět na pásmo 3 (1800). Takže otravnost převýšila užitek služby a zatím jsem ji zrušil, k tomu se TM zase postavil férově.
Ještě před tím jsem se samozřejmě ptal na nový FW a bylo mi sděleno, že žádný v plánu není ani se na žádném nepracuje, že vše funguje tak jak očekávají. Takže dle mého se budou postupně chystat na vyšší pásma (2,6 GHz) a příchod 5G. V kombinaci 1800 a 2600 mohou poskytovat až LTE6 300/50Mbit. Jsem zvědav na Nordic Telecom s 3,7 GHz LTE a jejich Fiber Like Experience.
JiriPokorny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kouk.ac 13. 7. 2018 06:52

urcite ne, 1800 + 2600 ( 20+20Mhz) 4x4 by mohlo dat okolo 0,5Gbit per sektor. Huawei modem pouzivany TM a VDF umi bohuzel jen 2CA, ale aspon i 4x4 MIMO. Velmi se obavam, ze 2600 dostane slovo az az... kdo vi kdy, z hlediska sireni mi prijde lehce realnejsi, ze by se mohlo pristoupit po vypnuti obstarozniho 3G spise k uprave 2100 4x4. Nechme se prekvapit, aktualne pomyslnou silu dava 1800 4x4, ktere se stavi celorepublikove, ale cechy maj vyhodu prave v LTE2100 / 15Mhz navic. A v neposledni rade si myslim, ze nejpozdejc pristi rok by mohl byt i novy modem od Huawei, ktery by uz mohl umet veci jako 4-5CA a logicky vetsi speedy. Uvidime. Co se FW do TM modemu tyce, slibovano to bylo uz minule leto, jak tak koukam dodnes nic a urcite vse idealne nefunguje. Kamenoval bych Tmobile non stop, zmena sama evidentne neprijde. ND delal testy a sektor dovedl dodat okolo 0,5Gbit na DL realne, coz neni az tak uplne nejaka slava, uvidime jak to jeste poladi a hlavne jak to prodaj ve finale lidem. Zapomente ale na pokryti jak konkurence, bude to takovy vetsi Wifi operator, pokryvam jen nekde kde to snad ma smysl a neni daleko pripojeni na pater by CDT.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod bojkas 15. 7. 2018 19:32

Ahoj, nemá někdo čerstvé zkušenosti s přesměrováním portu na modemu B2338-168?
bojkas
Junior

Odeslat příspěvekod amirinda 23. 7. 2018 21:12

ten modem je učiněný zlo, koukal jsem, že TMO už nabízí modem Huawei B525. Nevíte je na tom lépe?
amirinda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JiriPokorny 24. 7. 2018 20:48

To je jak porovnávat jablka s hruškama. Každý modem je pro jinou instalaci, venkovní x vnitřní. Do 20Mbit se ten nový modem dá použít, ale na vyšší pásma než 800 to není, dle mého .. Ta venkovní jednotka má přece jen lepší předpoklady pro 1800 a 2100 MHz.
JiriPokorny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amirinda 26. 7. 2018 16:56

tak to sorry, to je mi jasný, já myslel, že je taky jako ten B***
amirinda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 7. 2018 17:09

T-mobile bude pronajímat modemy k pevným službám

https://www.mobilmania.cz/clanky/t-mobi ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 27. 7. 2018 18:58

mrsalieri píše:Ten firmware modemu je jedna velká tragédie a obrovská nevýhoda celé této služby! Je k smíchu, že za rok a čtvrt provozu pořád není FW, který by to skákání do 800 MHz nějak řešil. Běžně jsem připojen k vysílači s 1800 MHz, download skoro pořád 100 Mbps, ale pak přijde výpadek elektřiny / výpadek vysílače a okamžitě to skočí na 800 MHz, kde to jede sotva 20 Mbps. Už vidím BFU, jak mu to po bouřce přeskočí na pomalejší vysílač a nejvyšší tarif je mu rázem k ničemu.


Vzdyt tmobilu to vyhovuje :-) anebo bude dobrovolne platit milion za upravu formwaru na vybehovy model modemu?

-- 27. 7. 2018 20:01 --

JiriPokorny píše:Já měl přesně ten stejný problém, nedalo se udržet na 1800MHz, stačil restart nebo nějaká bouřka a byl jsem na 800. Pak jsem musel provést x reconnectů, aby se chytl zpátky ... na 1800 to jelo při tarifu M cca 40/15 a na 800 pak 10/14 a někdy 6/15. Dle technika fixovat na jednu BTS nechtějí, priority modem neumí a posilovat budou neví kdy. Tudíž pro mě neřešitelná situace, která vedla k tomu, že jsem službu ukončil. Kdybych slyšel alespoň příslib, že do konce roku posílí, ale řekli že to může být v průběhu příštího roku ... Ty vyšší tarify by měli zamknout na 1800MHz BTSky, jinak jim to zabíjí i ty 800.


Nakoupit jammery na 800MHz a bude vymalovano ;-))
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod babca 18. 8. 2018 15:21

Vlastní modem namísto Huawei

Zkoušel jste někdo nepoužít vnucovaný Huawei se svými problémy (viz diskuze), a namísto toho použít např. Mikrotik s vestavěným LTE?

A nastavit jej v režimu bridge, namísto 1:1 NAT, který navrdo běží v Huawei?

Popř. máte informace či zkušenosti, zda to jde udělat?
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouk.ac 20. 8. 2018 22:01

Uz sem narazil na nekolikaty pripad, kdy se externi modem proste nechyta, signal gut, na mobilu to bezi jak z praku a modem proste signal velmi spatny a pripadna rychlost spatny. Po porizeni interniho modemu signal ok, rychlost ok. Nechapu co kluci z Hujahej udelali spatne.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod aaischa 25. 8. 2018 20:52

Tak už přišla SMS o používání na jiné adresa a následná blokace služby.. řešil někdo co s tím ? při zřízení služby byla výslovně slíbena možnost přestěhovat službu při stěhování se na jinou adresu...

dával jsem reklamaci když jsme se stěhovali jak jsme měli v plánu a najednou, že stěhovat nelze, že chyba operátora a reklamace neuznána.. tak sme zavolali tmo technika co nám to istaloval a za 500 nám to nainstaloval na nové adrese, vše fungovalo do dneška...

prý neexistuje nahrávka s hovorem při obědnávání služby proto nelze na základě "nereálného" slibu operátora odstoupit od smlouvy..
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouk.ac 26. 8. 2018 08:14

to nííííc, taky nedohledali jeden muj hovor, celkem podstatny, kdy me slibovali neco a po zmene jak mavnutim kouzelneho proutku to bylo uplne jinak. V tomto radim si sam nahravat tydle hovory ! Zacinaj zkouset s lidma zamyst, kdo co vydrzi... Asi nepomuze nic nez profiltrovat stiznosti pres CTU... neni co ztratit.
kouk.ac
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků