Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sepulnation 18. 5. 2018 16:18

Super, díky. Mohl by jsi mi napsat pár detailů ohledně nastavení? Huawei máš v režimu IPv4 Passtrough?
Mobil: Nokia 3310 -> Philips Fisio 620 -> Philips BeDJ 530 -> SonyEricsson Z600 -> Nokia 6630 -> Nokia N95 -> Samsung i8910 Omnia HD -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S2 - > Samsung Galaxy S4 -> iPhone 6 -> iPhone X
Sepulnation
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niemand- 21. 5. 2018 18:39

Zdravim, měl bych takovou otázku. Dneska mi přišel na zkoušku LTE modem od O2. Po přečtení diskuse si řikám, že jsem se asi trochu ukvapil, každopádně můžu modem kdykoli vrátit, neupsal jsem se na žádnou dobu a zároveň jsem nerušil ADSL internet (taktéž od O2). Prostě mě zajímalo, jaká tu je dostupnost.

Protože vím, že BTS je kousek od vesnice (cca 1,3km vzduchem), vyplatilo by se vyzkoušet T-Mobile? O2 je takový pochybný. Rychlost skáče 6mbit do 12mbit, ping bych překousl (cca 40-50) a upload 2mbit. Oproti ADSL je to skok nahoru, ale nevim, jestli bych si u T-mobilu s něčim pomohl, vzhledem k tomu, že podle mapy BTS je ten vysílač T-M + O2.

Bydlim v zapadákově, takže tady VDSL neni a ADSL běží 5,5 / 0,2.
All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

A car isn't an object, or something you own... it's a part of you!
niemand-
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 21. 5. 2018 18:57

Měl jsem dřív ADSL 6Mbit od O2. Pak mě ukecali na ten jejich LTE net. Tak jsem si ho dal loni v únoru. První měsíc pohoda, rychlost 20/2, po měsíci to začali omezovat a rychlost kolísala okolo 2 Mbit od 17 do 22h a po zbytek dne mezi 8-12 Mbit. Stížnost na ČTÚ, net mi zrušili bez sankce. Dal jsem si minulý rok v dubnu TM a rychlost v podstatě pořád 20/5. Jeden čas byla přetížená BTS tak to chodilo 12-16/5. Ale to brzo vyřešili a jede zase jak má.Jinak O2 i TM samozřejmě ze stejného vysílače.Jinak upload je u O2 2Mbit a u TM 5 Mbit u tarifu 20Mbit.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 21. 5. 2018 21:54

Lepší zkušenost s VF či TMO, od 02 krom TV už radši nic.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 22. 5. 2018 07:37

niemand-: Vubec o tom nespekuluj a bez rovnou O2 vratit. O zkusebnim obdobi uz tu bylo popsano stran... I ja jsem nakonec dosahl zruseni, kdy jsem psal tehdejsimu generalnimu rediteli a CTU. T-Mobile mam rok a nemuzu si ho vynachvalit. Dodavaji zaplacenou rychlost naprosto v pohode. Mam tu rovnez BTS sdilenou s O2 (puvodne jen BTS od O2), ale kvalita sluzby je oproti O2 nekde uplne jinde.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1lomeno3 23. 5. 2018 09:33

Po pár měsících, kdy to běželo opravdu krásně (50/15) nyní dost špatný:
Obrázek

Rychlost, reps. pomalost bych ještě přetrpěl ale latence dost lítají, viz statistiky pingu:
Kód: Vybrat vše
Ping statistics for 77.75.77.39:
    Packets: Sent = 412, Received = 412, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 20ms, Maximum = 1943ms, Average = 157ms


Urgence na podporu, budou prý teď sledovat BTSku (jsem připojený na 1800Mhz), prý to můžou ovlivňovat i rozrostlé stromy, kterých máme v okolí hafo a jsme navíc v dolině. Je fakt, že přes zimu to běželo v pohodě.
1lomeno3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod niemand- 24. 5. 2018 15:43

Dneska jsem byl v O2 vrátit ten modem. Vše ok a bez problémů. Ale problém byl u Tmobilu kde mi tvrdili, že na naši adrese je dostupný LTE jen s FUPem 40GB.¨

Nejsem v tomhle ohledu tak zdatný, ale proč by na naši adrese byl dostupný internet jen s FUPem a bez něj ne? Vim že mají v nabídce ten modem do zásuvky který se pojí s tarifem s FUP a že na pevný internet bez omezení používají jiné zařízení, ale že by kvůli tomu nebylo možné to tady zprovoznit, ještě k tomu když je BTS 1km daleko a je to vysílač tmobilu?

Já se s nim nechtěl dohadovat, takže jsem si řekl, že se zeptám tady a případně bych to objednal po telefonu.
All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

A car isn't an object, or something you own... it's a part of you!
niemand-
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 24. 5. 2018 17:27

To by byl přenosný internet, který může mít fup + modem a přijímat kdekoli v ČR.

Ty bys měl chtít pevný internet https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma
Omezeno pouze rychlostí, případně služba nepůjde zapnout kvůli přetížení vůbec.
Je k tomu anténa s modemem
Nikam nechoď vyřiď to po internetu nebo telefonu.
Sílu a signál můžeš zjistit přes aplikaci Netmonster pokud máš android nejlépe s simku TMO.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 24. 5. 2018 17:37

T-M má už skoro všude obsazenou kapacitu, právě kvůli zachování slušné kvality služby, bohužel, když mají plnou tak to prostě dalšímu zákazníkovi už nedají
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 24. 5. 2018 18:08

Ještě mu zbude VF, sice o 100 Kč dražší ale taky funguje líp než 02.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jullca 25. 5. 2018 07:18

Dobrý den, bude fungovat Přenosný internet s FUP 40GB za 499,- všude v ČR?
A musím ho mít jen v tom jejich "drahém" modemu do zásuvky?
Mužu ho použít v jakémkoliv jiném wifi modemu, usb modemu, mobilu atd..?
Děkuji za odpovědi.
Jullca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 25. 5. 2018 07:42

michalreznar píše:Dneska mě překvapilo, že mi nabídli Pevný internet vzduchem Standard do tabletu/notebooku, prý vyjde nejvýhodněji (limit 20GB). Divil jsem se - operátorka mi sdělila, že to SIMka nepozná, v jakém je zařízení. Tak jsem za 320 Kč/měsíc objednal :-D
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jullca 25. 5. 2018 08:25

Děkuji. Jen nechápu 320Kč/měsíc za 20GB. To je se smlouvou na 24měsíců nebo bez smlouvy? V ceníku jsem nenašla jestli je cena 399,- za 20GB s úpisem na 2roky nebo ne.
Jullca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod esquire 28. 5. 2018 03:39

Tady se zase michaji jablka s hruskami. Bez FUP a vazany na jedno misto je Pevny internet (varianta vzduchem pro venkovni modem a varianta do zasuvky pro vnitrni modem). U vzduchem jsou tarify 20/50/100 Mb/s, u do zasuvky jen 20 Mb/s. Jakekoli ostatni varianty bez dratu jsou prenosne a obsahuji FUP 20/40/100 GB. V pripade dalsich sluzeb u T-Mobile se vztahuje na internet sleva 10-25% v ramci Magenta 1.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouk.ac 15. 6. 2018 07:49

vazeni, zahada. Ke znamemu prisel technik s promerenim externi + interni jednotkou HuA ( Huawei B2338-168 ) na Pevne LTE na doma. At se snazil sebevic, proste stale parametry na figu, v praxi to dalo nejvic okolo 6M a to bylo uplny maximum. Takze se sepsalo signal nula a sel do pryc. Objednal se Internet do zasuvky, bezny HuA modem (Huawei B525), prdlo se to na stejna mista jako predtim a s prehledem to frci okolo 10-12/2M, pripichnul jsem jeste externi antenu https://www.lte-unas.cz/lte-hardware/anteny/antena-lte-mimo-atk-log-lte-800-2170mhz-5m-kabel-sma.htm a jsme nekde okolo 14-17M/3-5M. Do psich koulí vo co jako jde, proc se blbej interni modem chyta daleko lepe, nez modem venkovni ? Psat do TM nema ani smysl, tam bude nejaky aktivni debil psat kravoviny a i kdyz se to dostane k rukam toho, kdo by tomu rozumel, tak beztak neposkytne smysluplne vysvetleni. Aktualne je provozovana v testu na te pripojce iptv TM a pokud pujde vse dobre, modem skonci ve vodeodolne krabici umisteny pod pristreskem a na jeho strisce na stozaru ona ext. antena.
kouk.ac
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků